Radio Opole » Kultura i rozrywka
2024-06-21, 15:30 Autor: Witold Wośtak

Bogaty program 15. Nocy Kultury w Opolu. Wydarzenia w całym mieście

Konferencja dotycząca 15. Nocy Kultury w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Konferencja dotycząca 15. Nocy Kultury w Opolu [fot. Witold Wośtak]
46 zróżnicowanych wydarzeń liczy program 15. Nocy Kultury w Opolu. To przedsięwzięcie zaplanowano na następny piątek (28.06).
Atrakcje są rozsiane w wielu częściach stolicy regionu, między innymi w centrum, na wyspie Pasieka, Śródmieściu, Nowej Wsi Królewskiej czy Nadodrzu.

- Nie boję się powiedzieć, że każdy znajdzie coś dla siebie - zapewnia Przemysław Zych, wiceprezydent Opola.

- Będą wystawy, warsztaty, spacery tematyczne, będą również koncerty, pokazy filmowe oraz potańcówki. W tym roku przypada 20-lecie wstąpienia Polski do Unii Europejskiej i myślę sobie, że to również będzie mieć odzwierciedlenie w niektórych atrakcjach i wydarzeniach, które ubarwiają tegoroczną Noc Kultury.

W Noc Kultury wpisuje się 70-lecie Okręgu Opolskiego Związków Polskich Artystów Plastyków. - Zaczynamy o 13:30 występem na Rynku i wystawą plenerową - mówi wiceprezes Romuald Jeziorowski.

- Myślę, że to będzie duże wydarzenia, bo wystawa pozostanie udostępniona do końca lipca. O 14:00 nasze urodziny przeniosą się do Muzeum Śląska Opolskiego, gdzie nie zabraknie tortu. O 15:00 zaplanowaliśmy drugą część wystawy w muzeum, a o 17:00 nasze „dziecko” przeniesie się do siedziby Związku Artystów Plastyków.

Z Nocą Kultury łączą się także Światowe Dni Architektury. - Zapraszam w południe na plac Wolności - mówi Grzegorz Gołębiowski, członek Opolskiej Izby Architektów.

- Zaprezentujemy sylwetkę architekta, sylwetki osób pracujących na Opolszczyźnie i nie tylko. Będzie wystawa prac, czyli dorobku opolskich architektów, będzie również budowa pawilonu przestrzennego razem ze studentami Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Opolskiej. Planowana jest też gra miejska z placu Wolności do naszej siedziby przy ulicy Ozimskiej 77.

Agnieszka Frydel-Sudoł, skarbnik Stowarzyszenia "Bursztynowe Serce", zaprasza na kulturalną prywatkę.

- To jest już trzecia edycja, ona odbędzie się na dachu centrum przesiadkowego Opole Główne. Z uwagi na 20-lecie w Unii Europejskiej stawiamy na klimaty „europejskie Opole”. Mile widziane będą przebrania. Będziemy bawić się przy europejskich przebojach i mam nadzieję, że nikt nie rozczaruje się.

Natalia Ciempka, prezes Stowarzyszenia Teatru Tańca i Ruchu z Ogniem Mantikora, mówi o 11. edycji "Nocy Opolskich Legend", w której może wziąć udział do 30 osób.

- W tym roku nawiązujemy do tradycji europejskich. Zaczynamy spacerem fabularyzowanym. 22:45 bardzo punktualnie widzimy się przy Wieży Piastowskiej i idziemy spacerem fabularyzowanym – zabawa, integracja, trochę LARP, będą konkursy z nagrodami. Tutaj mamy niestety ograniczoną liczbę miejsc.

Magdalena Matyjaszek, naczelnik wydziału kultury w urzędzie miasta, zaprasza na Mały Rynek.

- Gramy od 19:00 lub 20:00 do 1:00 w nocy z DJ’ami. To będzie dyskoteka w stylu lat 70-80., więc powinno być barwnie i kolorowo.

Szczegółowy program 15. Nocy Kultury w Opolu można znaleźć na stronie www.nockultury.opole.pl.
Przemysław Zych
Romuald Jeziorowski
Grzegorz Gołębiowski
Agnieszka Frydel-Sudoł
Natalia Ciempka
Magdalena Matyjaszek

Kultura i rozrywka

2024-07-21, godz. 11:26 Zakończył się 21. Colours of Ostrava. Znamy datę przyszłorocznej imprezy Kolejny festiwal Colours of Ostrava przeszedł do historii. Organizatorzy podsumowując imprezę podkreślali, że był to festiwal bezpieczny i dostępny dla… » więcej 2024-07-21, godz. 09:30 Czeska piosenka turystyczna zagości dziś na głuchołaskiej Kropce Dziś (21.07) w Muszli Leśnej w Parku Zdrojowym w Głuchołazach w ramach Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Turystycznej Kropka wydarzenie zatytułowane Trampska… » więcej 2024-07-20, godz. 12:29 Dziś ostatni dzień festiwalu Colours of Ostrava [ZDJĘCIA] Plejada gwiazd wystąpiła podczas trzech dni festiwalu Colours of Ostrava. Zagrali i zaśpiewali między innymi: Lenny Kravitz, Sam Smith, Tangerine Dream i Tom… » więcej 2024-07-19, godz. 10:30 Rodzinne oprowadzanie po kamienicy czynszowej w Opolu Muzeum Śląska Opolskiego zaprasza do zwiedzenia kamienicy czynszowej przy ulicy Wojciecha w Opolu. Okazją, by poznać wnętrza i przedmioty tam zgromadzone… » więcej 2024-07-18, godz. 11:58 Colours of Ostrava: dopisała pogoda i uczestnicy festiwalu Od wczoraj (17.07) miłośnicy muzyki bawią się na festiwalu Colours of Ostrava. Organizatorzy nie podają jeszcze frekwencji, zrobią to tradycyjnie dopiero… » więcej 2024-07-17, godz. 20:00 Znamy uczestników Ogólnopolskiego Festiwalu Poezji w Nysie Trwają przygotowania do trzydniowego święto poezji w Nysie. Będzie to Ogólnopolski Festiwal Poezji i III Nyska Noc Poetów. Posłuchamy wierszy znanych poetów… » więcej 2024-07-17, godz. 10:15 Radio Opole jedzie do Czech. Szykujemy specjalne relacje z festiwalu Colours of Ostrava W Ostrawie rozpoczyna się największy w Republice Czeskiej festiwal muzyczny Colours of Ostrava. Na miejscu będą dziennikarze Radia Opole i będą przybliżać… » więcej 2024-07-17, godz. 08:04 Wakacyjne warsztaty archeologiczne w muzeum w Opolu Centralne Muzeum Jeńców Wojennych organizuje warsztaty archeologiczne dla dzieci, grup zorganizowanych i rodzin. Warsztaty miały swoją premierę podczas Nocy… » więcej 2024-07-15, godz. 22:00 Pastele, akwarele i olej na wystawie w Galerii Zamostek [ZDJĘCIA] Znajomi, przyjaciele i miłośnicy sztuki przyszli na wernisaż malarstwa Małgorzaty Domańskiej do Galerii Zamostek Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu… » więcej 2024-07-15, godz. 18:00 Krapkowiccy seniorzy zwiedzali opolski skansen [ZDJĘCIA] Krapkowiccy seniorzy uczestniczący w zajęciach Dziennego Domu Pobytu w Krapkowicach-Otmęcie odwiedzili Opole. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »