Radio Opole » Kultura i rozrywka
2024-02-23, 07:58 Autor: Mariusz Majeran

Multimedialne prace studentów na wystawie w teatrze [ZDJĘCIA]

Otwarcie wystawy "Mija" studentów Wydziału Sztuki UO w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora [fot. Mariusz Majeran]
Otwarcie wystawy "Mija" studentów Wydziału Sztuki UO w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora [fot. Mariusz Majeran]
Studenci Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego pokazują swoje zaliczenia na wystawie multimedialnej w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora. Wystawa nosi tytuł "Mija" i obraca się wokół upływającego czasu.
- Bardzo kreatywna jest ta wystawa - mówi dziekan Wydziału Sztuki UO dr Bartosz Posacki. - Jak co roku ta wystawa jest bardzo różnorodna. Książka "Momo" była takim punktem wyjścia. Te prace to właściwie jest szesnaście, bo jest szesnastu uczestników, szesnaście perspektyw takich bardzo indywidualnych spojrzeń. Każdy tam znalazł jakiś taki wątek, który dla niego był najbardziej interesujący. Każdej pracy towarzyszy też krótki komentarz odautorski.

- Jedni studenci podchodzili z dużym entuzjazmem do tej pracy, inni z mniejszym - dodaje dr Paulina Ptaszyńska z uniwersytetu. - Oni wykonywali te prace w ramach zaliczenia przedmiotu Multimedia, więc trochę byli zmuszeni do tego, ale też trochę inne było podejście, bo to nie były takie prace wykonywane do szuflad,y tylko takie prace, które potem będą upublicznione. I się zderzą z tym realnym widzem i będą musiały jakoś oddziaływać.

Ekspozycję można oglądać na Scenie na Piętrze Opolskiego Teatru Lalki i Aktora godzinę przed i po każdorazowym wystawianiu przedstawienia "Momo".
Bartosz Posacki
Paulina Ptaszyńska

Kultura i rozrywka

2024-04-18, godz. 16:00 Animacje dla dorosłych w ramach festiwalu O!PLA. Od piątku w Kinie Meduza w Opolu Filmy animowane dla dorosłych będzie można oglądać w Opolu. Mowa o pokazach w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA. Seanse w Kinie Meduza zaplanowano… » więcej 2024-04-18, godz. 12:49 Pokaz filmu "Randka" w piątek w Opolu. W roli głównej opolanka Zuzanna Kochanek-Piotrowska Film pt. 'Randka' poruszający temat neuroróżnorodności będzie można zobaczyć w piątek (19.04) w Opolu. Bohaterką jest Magda, pracowniczka naukowa w spektrum… » więcej 2024-04-17, godz. 21:56 Koncert "W cieniu wiedeńskich wież" z dwoma solistami w Filharmonii Opolskiej Filharmonicy Opolscy pod batutą Przemysława Neumanna zagrają w koncercie wiedeńskim. W piątkowy (19.04) wieczór usłyszymy kompozytorów związanych ze stolicą… » więcej 2024-04-17, godz. 14:00 Rusza nabór do konkursu "piosenek z charakterem" tegorocznej Kropki w Głuchołazach XVI Międzynarodowy Festiwal Piosenki Turystycznej 'Kropka' rozpoczyna nabór do corocznego konkursu dla wykonawców. W Głuchołazach jak co roku odbędzie się… » więcej 2024-04-16, godz. 17:00 Tajniki fotografii można zgłębić podczas prudnickich warsztatów Warsztaty fotografii portretowej dla dzieci i młodzieży ruszają w Prudnickim Ośrodku Kultury. Cykl bezpłatnych zajęć organizowany jest w ramach projektu… » więcej 2024-04-16, godz. 15:00 Opole: rozmowy o kulturze romskiej okraszone muzyką Centrum Dokumentacyjno-Wystawiennicze Niemców w Polsce, działające przy Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu, organizuje pierwsze w tym roku spotkanie… » więcej 2024-04-16, godz. 08:03 Premiera płyty z poezją Baczyńskiego w Muzeum Polskiej Piosenki Fundacja Dla Dziedzictwa przygotowała muzyczną propozycję, która ma przybliżyć poezję Krzysztofa Kamila Baczyńskiego młodym odbiorcom. 'Oddycha miasto… » więcej 2024-04-16, godz. 08:02 Sławni kiedyś, ale zapomniani opolscy wynalazcy na wystawie plenerowej [ZDJĘCIA] Archiwum Państwowe w Opolu przygotowało kolejną wystawę plenerową. Ekspozycja nosi tytuł 'Genius Loci. Żywa energia dawnych mieszkańców Opola'. Wystawa… » więcej 2024-04-15, godz. 19:00 Poczytaj Szekspira w teatrze. We wtorek wieczorek poetycki W oczekiwaniu na 'Burzę' Teatr im. Jana Kochanowskiego zaprasza na wieczór poetycki. Premiera dramatu Szekspira zaplanowana jest na 26 kwietnia. We wtorek (16.04)… » więcej 2024-04-15, godz. 15:58 Dyrygent poprowadził chór i orkiestrę przedszkolaków [ZDJECIA] Gościem Małej Akademii Instrumentów w Muzeum Piosenki Polskiej był tym razem dyrygent Przemysław Neumann, który na co dzień prowadzi Orkiestrę Symfoniczną… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »