Radio Opole » Kultura i rozrywka
2023-11-25, 08:00 Autor: Witold Wośtak

Opole zorganizuje Mikołajki na lodowisku Toropol. W planie dwie tury, ale jest limit miejsc

Lodowe Mikołajki jak z Bajki [fot. Jarosław Madzia]
Lodowe Mikołajki jak z Bajki [fot. Jarosław Madzia]
"Lodowe Mikołajki jak z Bajki" to propozycja wizyty 6 grudnia na lodowisku "Toropol" w Opolu. Mowa o mikołajkowej ślizgawce z atrakcjami po południu oraz wieczornej dyskotece na tafli z DJ-em.
To wspólna inicjatywa Urzędu Miasta Opola i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Podzieliliśmy tę imprezę na dwie tury - mówi Przemysław Zych, wiceprezydent Opola.

- Pierwszy blok jest kierowany do dzieci młodszych. Na lodzie oprócz najmłodszych pojawią się wówczas przebrani łyżwiarze i będziemy mieć postaci prawie jak z bajki. Drugą część przeznaczamy dla młodzieży i być może dla "dorosłych dzieciaków", bowiem na dwie godziny zagości gra świateł i fantastyczna muzyka.

Marcin Sabat, dyrektor MOSiR-u Opole, zwraca uwagę, że na lodowisko nie można wpuścić nieograniczonej liczby osób.

- Technicznie ważną informacją jest fakt, że w związku z niemożnością przyjęcia wszystkich chętnych, limitem miejsc i komfortem zabawy, w każdej z części może wziąć udział maksymalnie 300 osób. Biletem będzie czapeczka świętego Mikołaja, więc 300 pierwszych osób z takim gadżetem wejdzie bezpłatnie na lód.

Dorota Rutkowska, naczelniczka Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miasta Opola, ocenia, że ta impreza wpisuje się w program "Opolska Rodzina".

- Co roku jako Wydział Polityki Społecznej realizowaliśmy takie imprezy. Co do zasady one działy się w innych miejscach. Zazwyczaj to był Opolski Teatr Lalki i Aktora, ale tego roku postanowiliśmy zrobić nieco inaczej. Cieszę się bardzo, ponieważ zabawa dla dzieci to są endorfiny, to jest szczęście, a my w tym roku kładziemy bardzo mocny nacisk na zdrowie psychiczne dzieci oraz profilaktykę zdrowia.

Dzieci będą mogły liczyć na słodkie upominki, malowanie buziek czy gorącą czekoladę.
Przemysław Zych
Marcin Sabat
Dorota Rutkowska

Kultura i rozrywka

2024-02-26, godz. 12:45 Spotkanie z pisarzem, historykiem w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu Wojewódzka Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie z autorem głośnych reportaży Piotrem Lipińskim. Publikował w różnych czasopismach. Specjalizuje… » więcej 2024-02-24, godz. 16:00 "Władza" zdominuje 17. Zimowy Las Sztuki w Opolu? Zimowy Las Sztuki otworzy się przed opolanami już po raz 17. W tym roku hasłem przewodnim wydarzenia organizowanego w Teatrze Eko Studio w Opolu jest 'Wła… » więcej 2024-02-24, godz. 12:00 Standardy jazzowe, muzyka filmowa i rozrywkowa. Niedziela z koncertem charytatywnym w Kluczborku Jeden z najlepszych puzonistów jazzowych w Polsce weźmie udział w jutrzejszym (25.02) koncercie charytatywnym z okazji 15-lecia kluczborskiego Big Roll Bandu… » więcej 2024-02-24, godz. 09:54 Podróż przez elektroniczne dźwięki. Duet Kępiński Kowalonek w Studiu M [ZDJĘCIA] Elektroniczne dźwięki duetu Kępiński/Kowalonek wypełniły Studio M Radia Opole. Na scenie wystąpili Miro Kępiński znany jako kompozytor i producent muzyki… » więcej 2024-02-23, godz. 13:30 Poznaj inwazyjne gatunki w Polsce. Oprowadzanie po wystawie w MŚO Na rodzinne oprowadzanie po wystawie przyrodniczej zaprasza w sobotę (24.02) Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu. Ekspozycja nosi tytuł 'Obcy wśród nas. Obce… » więcej 2024-02-23, godz. 07:58 Multimedialne prace studentów na wystawie w teatrze [ZDJĘCIA] Studenci Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego pokazują swoje zaliczenia na wystawie multimedialnej w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora. Wystawa nosi tytuł… » więcej 2024-02-22, godz. 19:15 Bezpłatne szkolenia dla wolontariuszy i członków organizacji pozarządowych Do udziału w bezpłatnych wykładach dotyczących pozyskiwania pieniędzy unijnych, rachunkowości czy prawa, zachęca Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu… » więcej 2024-02-22, godz. 14:00 "Nemezis" Macieja Siembiedy walczy o tytuł Książki Roku 2023 Powieść pt. 'Nemezis', związanego z Opolszczyzną autora, Macieja Siembiedy walczy o tytuł Książki Roku portalu lubimyczytać.pl. To powieść z pogranicza… » więcej 2024-02-22, godz. 12:15 Śpiewanki, czyli Opolskie Granie, po raz pierwszy w Miejscu X Opolskie Granie, zwane też Śpiewankami, po raz pierwszy zawędruje do Miejsca X w Opolu. To wydarzenie, które odbywa się cyklicznie w stolicy regionu już… » więcej 2024-02-22, godz. 10:15 Znane "piosenki ulicy" usłyszymy w Filharmonii Opolskiej Klub Muzyczny Filharmonii Opolskiej proponuje koncert złożony z popularnych piosenek warszawskich, lwowskich i innych znanych bardów. Koncert zatytułowany… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »