Radio Opole » Kultura i rozrywka
2023-11-18, 09:00 Autor: Wiktoria Kramczyńska

"To będzie wyznanie". Andrzej Skibniewski podzieli się swoimi wspomnieniami z Kresów

Spotkanie "Rodem z Kresów. Historie osobiste" w Muzeum Wsi Opolskiej [fot. Daniel Klimczak]
Spotkanie "Rodem z Kresów. Historie osobiste" w Muzeum Wsi Opolskiej [fot. Daniel Klimczak]
Andrzej Skibniewski będzie bohaterem kolejnego spotkania wspomnieniowego w w Muzeum Wsi Opolskiej. Przypomnijmy, trwa projekt "Rodem z Kresów. Historie osobiste", podczas którego osoby pochodzące z Kresów Wschodnich II RP i mieszkańcy Opolszczyzny o kresowym pochodzeniu opowiadają o życiu codziennym, czasie wojny i okupacji, a także przesiedleniu oraz osadnictwu na Śląsku Opolskim.
- Andrzej Skibniewski jest doskonale znany opolanom, zwłaszcza z tych tematów kresowych. Posiada między innymi listy członków swojej rodziny, na podstawie których powstała książka pod tytułem "Rubinowa broszka" - mówi Magdalena Górniak- Bardzik, organizatorka wydarzenia.

- Myślę, że będzie to przede wszystkim jego osobiste wyznanie, czyli w myśl naszego projektu, będzie to historia człowieka, którego korzenie sięgają kresów II Rzeczpospolitej.

Spotkanie odbędzie się dzisiaj (18.11) o godzinie 11.00 w Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu. Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu „Rodem z Kresów. Historie osobiste”, który Radio Opole objęło swoim patronatem.
Magdalena Górniak- Bardzik

Kultura i rozrywka

2023-12-06, godz. 20:46 "Doceniamy, że seniorzy chwytają za pióro". Za nami Senioralny Wojewódzki Konkurs Literacki [ZDJĘCIA] Seniorzy z całej Opolszczyzny wrócili wspomnieniami do dawnych lat i zostali nagrodzeni. Za nami finał konkursu 'Tu jest moje miejsce, tu jest mój dom', który… » więcej 2023-12-06, godz. 09:04 Archiwum Państwowe w Opolu obchodzi jubileusz 70-lecia istnienia Z okazji 70-lecia Archiwum Państwowe w Opolu organizuje uroczystą galę, na której podsumuje dotychczasowe lata pracy. Będą także podziękowania, bo dziś… » więcej 2023-12-05, godz. 20:00 Grudzień pełen atrakcji. Grodkowski ośrodek kultury zaprasza na świąteczne wydarzenia Rozświetllenie choinki, mikołajki, 'Pierniczkobranie' oraz wspólne kolędowanie. Ośrodek Kultury i Rekreacji w Grodkowie szykuje w grudniu sporo świątecznych… » więcej 2023-12-05, godz. 17:30 Ilustracje do książek na wystawie w bibliotece 'Ilustracje nie tylko dla dzieci' - taki tytuł nosi wystawa prac Oli Woldańskiej-Płocińskiej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. » więcej 2023-12-04, godz. 15:51 Ruszyła Opolska Scena Tańca. "Tańczymy z radości" Opolska Scena Tańca w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu powróciła po raz trzeci, ale w nietypowy sposób. Rozpoczęła się nie spektaklem, a ... warsztatami… » więcej 2023-12-04, godz. 15:49 Świątecznie w starostwie w Strzelcach Opolskich. Rozpoczął się coroczny kiermasz Świąteczne stroiki, wieńce, ozdoby na choinkę, czy pierniki. W starostwie powiatowym w Strzelcach Opolskich wystartował bożonarodzeniowy kiermasz, który… » więcej 2023-12-04, godz. 12:00 Różne formy artystyczne na wystawie dwóch autorek w kluczborskim muzeum 'Botanic' to tytuł wystawy plastycznej, prezentowanej obecnie przez Muzeum im. Dzierżona w Kluczborku. Ekspozycja to twórczość Kamili Gis oraz Agaty Nalewaj… » więcej 2023-12-03, godz. 09:00 Wystawa przedśmiertna w GSW. "Artystka żyje i ma się dobrze, choć śmierć jest ważna w jej twórczości" 'Wystawę przedśmiertną' Karoliny Wojtas będzie można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Młoda fotografka przedstawi motyw śmierci nie tylko… » więcej 2023-12-02, godz. 13:15 Mikołaj w Muzeum Polskiej Piosenki i warsztaty dla dzieci Tegoroczne spotkanie z mikołajem w Muzeum Polskiej Piosenki przesunięto na 3 grudnia. Muzeum zaprasza o godzinie 10.00, 12.00 i 13.30. Przewidziano warsztaty… » więcej 2023-12-01, godz. 20:00 Ku pamięci Bena Muthofera. Weekend w Opolu z twórczością tego artysty Cały weekend będzie poświęcony twórczości Bena Muthofera, niemieckiego artysty związanego z Opolem. Na mieszkańców regionu czekają między innymi warsztaty… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »