Radio Opole » Kultura i rozrywka
2023-09-15, 12:28 Autor: Wiktoria Kramczyńska

Zamiast książki "poczytaj" człowieka. "Żywa Biblioteka" w MBP w Opolu

Kolejna edycja Żywej Biblioteki w Miejskiej Bibliotece Publicznej [fot. archiwum MBP]
Kolejna edycja Żywej Biblioteki w Miejskiej Bibliotece Publicznej [fot. archiwum MBP]
Nie tylko książkę, jak się okazuje, będzie można wypożyczyć w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu, ale także człowieka, żeby z nim porozmawiać i poznać. Przed nami kolejna edycja "Żywej Biblioteki".
Jak mówi Marcin Duda, dyrektor MBP, osoby, które będzie można "wypożyczyć" są z różnych środowisk. - Będziemy mogli porozmawiać z osobami z zaburzeniami psychicznymi, z osobą transpłciową, księdzem, pastafarianinem, katolikiem, z osobą niebinarną czy osobą z mniejszości niemieckiej, a to tylko część osób, które biorą udział w tym wydarzeniu.

- To jest jedna z niewielu okazji, kiedy możemy zadać nurtujące nas pytania w otwarty sposób - dodaje Marcin Duda. - Ci ludzie zgłosili się do "Żywej Biblioteki" po to, żeby z nimi o tym rozmawiać. Oni chcą szerzej tę treść propagować, szerzej o tym mówić i zapoznać z jakąś tematyką, o której wiemy z mediów czy ustnych przekazów od znajomych, ale tutaj mamy konkretnego człowieka, który ma poczucie pewnej misji i przekazania treści.

"Żywa Biblioteka" rozpocznie się dzisiaj o godzinie 14:00 i potrwa do 19:00.
Marcin Duda
Marcin Duda

Kultura i rozrywka

2023-09-27, godz. 13:00 Pokazy prastarych technik wykonywania glinianych naczyń w Parku Historii we Włodzieninie Warsztaty lepienia glinianych naczyń - to kolejna impreza, która odbędzie się w Parku Historii we Włodzieninie. Dzieci i młodzież ze szkół podstawowych… » więcej 2023-09-26, godz. 11:40 Wielki sukces głubczyckiego chóru Angelus Cantat na międzynarodowym konkursie w Hiszpanii Trzy złote dyplomy wywalczyli wokaliści głubczyckiego chóru Angelus Cantat podczas międzynarodowego festiwalu i konkursu chórów ''Canco Mediterrania'' w… » więcej 2023-09-25, godz. 19:39 Pochodzący z Kędzierzyna-Koźla Paweł Maślona - laureatem Złotych Lwów za film "Kos" Film „Kos” pochodzącego z Kędzierzyna-Koźla Pawła Maślony został nagrodzony Złotymi Lwami podczas 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni… » więcej 2023-09-25, godz. 19:00 Kino plenerowe zagości w Strzelcach Opolskich. Na ekranie „Vincent chce nad morze” Kino plenerowe to kolejna propozycja stowarzyszenia „Działamy” ze Strzelec Opolskich dla mieszkańców. Jutro (26.09) na placu Żeromskiego zostanie wyświetlony… » więcej 2023-09-25, godz. 16:05 Naukowcy z Czech i Polski debatują w Opolu o wzajemnych relacjach i problemach Po 7 latach przerwy naukowcy z Czech i Polski ponownie zasiedli do debat o kulturze, ekonomii i co najważniejsze współpracy. Na Uniwersytecie Opolskim ruszył… » więcej 2023-09-24, godz. 08:33 Jubileuszowy przegląd w Komprachcicach Będzie konkurs, będzie uroczysta gala, a na koniec występ gwiazdy. Tak w skrócie można opisać program XXV Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Religijnej… » więcej 2023-09-23, godz. 12:30 Biblioteka Austriacka zaprasza na Europejski Dzień Języków Po raz czternasty Biblioteka Austriacka organizuje Europejski Dzień Języków. Wydarzenie będzie dostępne w języku polskim, niemieckim i szwajcarskim. Biblioteka… » więcej 2023-09-23, godz. 08:00 Wybór między życiem a śmiercią. Premiera w Teatrze Kochanowskiego w Opolu [ZDJĘCIA] Nowy sezon artystyczny w Teatrze Jana Kochanowskiego w Opolu otworzyła międzynarodowa premiera opowiadająca o eutanazji, trudnych wyborach i sensie życia… » więcej 2023-09-21, godz. 15:51 W Kędzierzynie-Koźlu rusza 36. Wrzosowisko. Warto pospieszyć się z zakupem biletu Wernisaż, dwa koncerty i spektakl. W Kędzierzynie-Koźlu o 18:00 rozpocznie się 36. Ogólnopolski Przegląd Piosenki Turystycznej, Poezji Śpiewanej i Sztuk… » więcej 2023-09-21, godz. 11:00 Premiera książki Marka Gaworskiego i warsztaty w bibliotece w Sławięcicach Premiera książki o pałacu, a także warsztaty plastyczne dla najmłodszych. Świeżo wyremontowana biblioteka w Sławięcicach zaprasza do siebie mieszkań… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »