Radio Opole » Kultura i rozrywka
2023-06-03, 10:00 Autor: Wiktoria Kramczyńska

Nie tylko dla radości muzykowania, a dla wyższego celu. Koncert "Opole śpiewa dzieciom"

Koncert ,,Opole śpiewa dzieciom" w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Opolu [fot. W. Kramczyńska]
Koncert ,,Opole śpiewa dzieciom" w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Opolu [fot. W. Kramczyńska]
zespół Fundacji L
zespół Fundacji L'arche [fot. W. Kramczyńska]
Blisko 100 młodych wykonawców wystąpiło na scenie auli Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Opolu, aby wspomóc dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną.
- To nie pierwszy raz, kiedy chóry łączą swoje siły w celach charytatywnych. Dzisiejszy koncert na rzecz Fundacji L'arche to tylko część naszych działań - mówi Anna Dul, dyrygent chóru Musiołowe Słowiki.

-Chóry szkolne zrzeszone w Stowarzyszeniu "Opolszczyzna śpiewa" śpiewały rok temu dla Ukrainy. W tym roku chcieliśmy wymyślić inną akcję i wybraliśmy właśnie Fundację L'arche, aby wspomóc niepełnosprawnych dorosłych.

- Jesteśmy szczęśliwi, że zaangażowaliśmy się w taki projekt - przyznaje Ania Kupińska, przewodnicząca zarządu Fundacji L'arche, której poświęcony był koncert.

-To pierwsza tego typu impreza. Jesteśmy wdzięczni, że możemy się tutaj spotkać przy muzyce. Dziękujemy za to, że organizatorzy zaprosili nas do tego przedsięwzięcia i cieszymy się, że wśród osób, które tutaj przybyły, tak wiele otworzyło dla nas serca.

Radio Opole jest patronem medialnym tego wydarzenia.
Anna Dul
Ania Kupińska

Kultura i rozrywka

2023-09-29, godz. 21:00 "Zero Nudy". Olgierd Łukaszewicz opowiadał młodzieży, jak aktor pracuje nad rolą Spotkanie z Olgierdem Łukaszewiczem zakończyło Festiwal 'Zero Nudy' w Opolu. Przez cały tydzień w Młodzieżowym Domu Kultury odbywały się seanse filmowe… » więcej 2023-09-29, godz. 12:00 "Niekończąca się historia". Druga premiera w opolskich Lalkach 'Niekończąca się historia' jest drugą premierą w tym sezonie w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora. Spektakl wyreżyserował Marcin Wierzchowski, który dokonał… » więcej 2023-09-29, godz. 10:00 Organy wiodącym instrumentem nowego sezonu artystycznego w Filharmonii Opolskiej Rusza 72. sezon artystyczny w Filharmonii Opolskiej. Przygotowano piątkowe koncerty symfoniczne, niedzielne południowe koncerty organowe i szereg zajęć dla… » więcej 2023-09-28, godz. 18:00 "Raz w roku jest taka impreza". Festiwal Radości dla osób niepełnosprawnych w Prudniku Wokalne, instrumentalne i taneczne umiejętności prezentowali uczestnicy Festiwalu Radości - IV Prudnickiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych… » więcej 2023-09-28, godz. 17:30 40 osób powalczy w Opolskim Banku Talentów 2023 W piątek (29.09) rusza kolejna edycja Opolskiego Banku Talentów. To przedsięwzięcie, które ma wspomagać młodych muzyków w osiągnięciu sukcesu. Spośród… » więcej 2023-09-28, godz. 17:00 Jak wzmocnić odporność psychiczną przy pomocy literatury. Konferencja Biblioterapeutyczna w Opolu Bibliotekarze, nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy, terapeuci oraz wszyscy zainteresowani biblioterapią i stosowaniem biblioterapii w swojej codziennej pracy zawodowej… » więcej 2023-09-28, godz. 07:30 Międzynarodowe Konkursy Perkusyjne w Szkole Muzycznej w Opolu Szkoła Muzyczna w Opolu przygotowuje Międzynarodowe Konkursy Perkusyjne. W ramach imprezy, która odbędzie się w październiku i listopadzie odbędą się… » więcej 2023-09-27, godz. 17:00 Prudnik: kilkanaście propozycji w nowym sezonie ośrodka kultury Warsztaty, teatr i taniec muzyczny - Prudnicki Ośrodek Kultury przygotował bogatą ofertę dla mieszkańców gminy i okolic. W październiku rusza nowy sezon… » więcej 2023-09-27, godz. 13:00 Pokazy prastarych technik wykonywania glinianych naczyń w Parku Historii we Włodzieninie Warsztaty lepienia glinianych naczyń - to kolejna impreza, która odbędzie się w Parku Historii we Włodzieninie. Dzieci i młodzież ze szkół podstawowych… » więcej 2023-09-26, godz. 11:40 Wielki sukces głubczyckiego chóru Angelus Cantat na międzynarodowym konkursie w Hiszpanii Trzy złote dyplomy wywalczyli wokaliści głubczyckiego chóru Angelus Cantat podczas międzynarodowego festiwalu i konkursu chórów ''Canco Mediterrania'' w… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »