Radio Opole » Kultura i rozrywka
2023-05-22, 16:15 Autor: Agnieszka Stefaniak

Sięgają gwiazd i świętują. Wystartowały 25. Opolskie Dni Seniora [ZDJĘCIA]

25. Opolskie Dni Seniora [fot. Jarosław Madzia]
25. Opolskie Dni Seniora [fot. Jarosław Madzia]
25. Opolskie Dni Seniora [fot. Agnieszka Stefaniak]
25. Opolskie Dni Seniora [fot. Agnieszka Stefaniak]
25. Opolskie Dni Seniora [fot. Agnieszka Stefaniak]
25. Opolskie Dni Seniora [fot. Agnieszka Stefaniak]
25. Opolskie Dni Seniora [fot. Agnieszka Stefaniak]
25. Opolskie Dni Seniora [fot. Agnieszka Stefaniak]
Dostali klucze i przejęli miasto. Do końca tygodnia Opolem rządzą seniorzy. Statystycznie co trzeci mieszkaniec województwa ukończył 60. rok życia. Ale seniorami, jak przekonują, są tylko z nazwy.
- Dzieci już nas nie obsiadły, wnuki są duże, prawnuków nie mamy jeszcze, ale 80-ka blisko, tak blisko, że teraz możemy sobie robić, co chcemy. Ja nie dopuszczam do tego, żebym miał święty spokój, muszę coś robić. Tak tylko dla siebie, to ja uprawiam działkę - mówią opolscy seniorzy.

W Opolu działa 19 klubów seniora oraz centrum przeznaczone dla osób starszych. Są zajęcia plastyczne, muzyczne, sportowe. Seniorzy zwiedzają Polskę, organizują bale.

- Nasz tydzień będzie obfitował w atrakcje, choć szczegóły są niespodzianką - mówi Teresa Rozmarynowska, przewodnicząca Rady Seniorów Miasta Opola.

- Dzisiaj "Sięgamy gwiazd". Za kilka dni polecimy promem kosmicznym, sami nie wiemy, co to będzie. Takie są to niespodzianki. W piątek też będzie niespodzianka dla uzdolnionych plastycznie. Będą swoje prace mogli przynieść do biblioteki i będzie wielka wystawa.

- Mamy też seniorów, którzy wolą domowe zacisze - mówi Małgorzata Basztabin, kierownik Centrum Senior w Opolu. Korzystają m.in. z zajęć zdalnych, z treningów pamięci. - Tu bardzo przećwiczyła nas pandemia - dodaje Basztabin.

- Seniorzy już troszkę się nauczyli tego, jak sobie radzić w domu. A jak sobie nie radzą, to dzwonią do nas, na nasz telefon życzliwości i my służymy pomocą.

Więcej o opolskich "seniorach tylko z nazwy" powiemy w magazynie Reporterskie Tu i Teraz, po godzinie 15.00.
Opolscy seniorzy
Teresa Rozmarynowska
Małgorzata Basztabin

Kultura i rozrywka

2023-06-08, godz. 18:11 "Jest imponujący". Mural Zbigniewa Wodeckiego odsłonięty [ZDJĘCIA] Mural Zbigniewa Wodeckiego oficjalnie odsłonięty. Wizerunek znanego niemal każdemu pokoleniu wokalisty i muzyka można już oglądać na ścianie kamiennicy… » więcej 2023-06-08, godz. 17:55 Wielka gala "Od Opola do Opola" Będzie energicznie, głośno i z udziałem orkiestry oraz DJ - tak zapowiada się koncert 'Od Opola do Opola'. To właśnie on rozpocznie 60. Krajowy Festiwal… » więcej 2023-06-08, godz. 16:05 Kilkudziesięciu artystów i współczesna muzyka chrześcijańska na Górze św. Anny Wieczorem Grocie Lurdzkiej odbędzie się spotkanie pod hasłem 'Opole Uwielbia'. » więcej 2023-06-08, godz. 15:00 Przed nami Wielki Test Wiedzy o O-polskiej Piosence. Uczestnikami będą słuchacze Radia Opole Przez ostatnich 12 tygodni Radio Opole i nasi słuchacze żyli Krajowym Festiwalem Polskiej Piosenki. Codziennie od poniedziałku do piątku DJ Adamus opowiadał… » więcej 2023-06-08, godz. 14:25 Tancerze z grupy Volt są już w pełnej gotowości Stroje prawie gotowe, a układy przećwiczone. To oznacza jedno - tancerze z grupy Volt są już w pełnej gotowości przed 60.Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki… » więcej 2023-06-08, godz. 12:35 Debiutanci próbują przed koncertem. To ich pierwsze kroki na deskach opolskiego amfiteatru To spełnienie marzeń i kolejny bardzo ważny krok w karierze muzycznej - mówią o swoich występach na deskach opolskiego amfiteatru debiutanci. Część z… » więcej 2023-06-07, godz. 21:07 By dzieci pokochały książki. Trwa wielkie czytanie w MBP w Opolu Już po raz 13. najmłodsi mieszkańcy stolicy regionu i ich rodzice mają możliwość wziąć udział w Opolskim Maratonie Czytania. Wydarzenie ma na celu rozbudzić… » więcej 2023-06-07, godz. 21:04 60. KFPP: opolski amfiteatr nie śpi. Artyści szykują "Premiery" [ZDJĘCIA] Do późnych godzin wieczornych trwały próby do koncertu 'Premiery'. W sobotni wieczór 60. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu usłyszymy 10 piosenek… » więcej 2023-06-07, godz. 21:03 60. KFPP: przygotowania do koncertu "Premiery" [ZDJĘCIA] Popołudniowe próby przed 60. Krajowym Festiwalem Polskiej Piosenki w Opolu wypełniły przygotowania do sobotnich koncertów 'Premiery' w reż. Cypriana Ziąbskiego… » więcej 2023-06-07, godz. 20:15 Każdy może zagrać na fortepianie na opolskim rynku [ZDJĘCIA] Wiemy już z Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki, że 'śpiewać każdy może wiemy'. Ale od dziś każdy może także zagrać na fortepianie, jaki stanął… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »