Radio Opole » Kultura i rozrywka
2023-01-31, 19:00 Autor: Joanna Gerlich

Praca Adama Michalika ze Strzelec Opolskich zakwalifikowana na międzynarodową wystawę

Adam Michalik, a w tle jego praca [fot. Joanna Gerlich]
Adam Michalik, a w tle jego praca [fot. Joanna Gerlich]
Praca Adama Michalika, artysty ze Strzelec Opolskich, jako jedna z dziesięciu została zakwalifikowana na wystawę HANSEartWORKS. To międzynarodowy projekt wystawienniczy, który od kilkunastu lat jest stałym elementem Międzynarodowego Dnia Hanzy.
Międzynarodowy Związek Nowej Hanzy „Hanza” liczy blisko 200 miast z 16 krajów. Jednym z nich są Strzelce Opolskie, co pozwoliło Adamowi Michalikowi na wzięcie udziału w konkursie.

- Idea jest taka, żeby skupić się wokół miast Hanzy, ich kultury, tradycji, handlu, architektury i pod tymi względami były oceniane prace. Moją, jako jedną z dziesięciu, będzie można oglądać na wystawie w Toruniu 23 czerwca – mówi Adam Michalik.

- Udało się, z czego bardzo się cieszę. Generalnie na co dzień wykonuję pejzaż miejski i dlatego skupiłem się na architekturze Hanzy. Głównym motywem, który miałem była wieża Babel, z tym że w odwrotnym znaczeniu, ponieważ chciałem się skupić na mieście, które jest budowane etapowo, jedno na drugim, które jest jedną wspólnotą – mówi.

Łącznie na obrazie znajdziemy 20 charakterystycznych miejsc z miast Nowej Hanzy m.in. wieżę ratuszową ze Strzelec Opolskich czy Bryggen, czyli szereg budynków handlowych znajdujących się w Bergen w Norwegii.
Adam Michalik

Kultura i rozrywka

2023-03-25, godz. 11:00 O.S.T.R., Strachy na Lachy i Nocny Kochanek zagrają na Piastonaliach Studencki korowód, piknik z rektorami i koncerty w rytmie hip-hopu czy rocka. To tylko niektóre atrakcje, jakie szykuje samorząd Politechniki Opolskiej podczas… » więcej 2023-03-25, godz. 09:00 Znane są już gwiazdy tegorocznych Dni Ziemi Strzeleckiej. Kto wystąpi na scenie? Kult, Skaldowie, Paluch i Sylwia Grzeszczak to gwiazdy tegorocznych Dni Ziemi Strzeleckiej. Impreza w parku Renardów odbędzie się w pierwszy weekend czerwc… » więcej 2023-03-24, godz. 21:10 40 lat pracy artystycznej Mariana Molendy. Wystawa w Opolu [ZDJĘCIA] Marian Molenda, znany rzeźbiarz, twórca wielu pomników w Polsce, a w szczególności w Opolu i Nysie, gdzie ma swoją pracownię, obchodzi 40-lecie swojej pracy… » więcej 2023-03-24, godz. 19:31 Jedni dla zabawy, drudzy dla promocji. Finał Zimowej Giełdy Piosenki Walczą o szansę występów na festiwalach, Piastonaliach Uniwersytetu Opolskiego, czy Juwenaliach Politechniki Śląskiej. Trwa finałowy koncert 31. Zimowej… » więcej 2023-03-24, godz. 16:40 Podopieczni WTZ w Oleśnie zaprezentowali autorskie ozdoby wielkanocne Wystawę i kiermasz prac rękodzielniczych o tematyce wielkanocnej zorganizowano dzisiaj (24.03) przed południem w oleskim starostwie. » więcej 2023-03-24, godz. 07:30 Do środy głosowanie na uczestników konkursu "Jawor 2023" Trwają regionalne eliminacje uczestników do ogólnopolskiego konkursu 'Jawor - u źródeł kultury'. Radio Opole wyłoniło uczestników, na których mogą głosować… » więcej 2023-03-22, godz. 12:00 Podwyżki dla pracowników wojewódzkich instytucji kultury. W sumie ponad 4,5 miliona Ponad 4,5 miliona złotych na podwyżki dla pracowników sześciu instytucji kultury podległych urzędowi marszałkowskiemu przeznaczył zarząd województwa… » więcej 2023-03-21, godz. 20:40 "To może być fajna przygoda". Zdjęcia do dwóch filmów kręcono w Prudniku Prudnik, jego obiekty i plenery będzie można zobaczyć w dwóch produkcjach fabularnych realizowanych dla TVP. Przez kilka dni w rożnych lokalizacjach kręcono… » więcej 2023-03-21, godz. 20:35 O śląski marmur toczyły się wojny. Spotkanie w GSW w Opolu Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zorganizowała spotkanie z profesor Irmą Koziną z Akademii Sztuki Plastycznej w Katowicach w ramach wydarzenia towarzyszącego… » więcej 2023-03-21, godz. 20:00 Wiersze w Światowym Dniu Poezji w MBP w Opolu W Światowym Dniu Poezji Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu zorganizowała spotkanie autorskie z poetką Elżbietą Olak. Autorka ma na koncie dwa tomiki wierszy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »