Radio Opole » Kultura i rozrywka
2023-01-23, 15:23 Autor: Monika Matuszkiewicz

Przed nami bal charytatywny na rzecz Fundacji DOM

Bal charytatywny na rzecz Fundacji DOM w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Bal charytatywny na rzecz Fundacji DOM w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Podjazd dla osób niepełnosprawnych przy Fundacji DOM w Opolu [fot. Fundacja DOM]
Podjazd dla osób niepełnosprawnych przy Fundacji DOM w Opolu [fot. Fundacja DOM]
Bal charytatywny na rzecz Fundacji DOM w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Bal charytatywny na rzecz Fundacji DOM w Opolu [fot.M.Matuszkiewicz]
Podjazd dla osób niepełnosprawnych przy Fundacji DOM w Opolu [fot. Fundacja DOM]
Podjazd dla osób niepełnosprawnych przy Fundacji DOM w Opolu [fot. Fundacja DOM]
Wielki krokami zbliża się bal charytatywny na rzecz Fundacji DOM w Opolu. Jak mówią organizatorzy, będzie to nie tylko okazja do dobrej zabawy, ale przede wszystkim do wsparcia fundacji, bo cały dochód z piątkowej (27.01) imprezy zostanie przekazany na jej na konto. Jedną z form wsparcia jest zakup zaproszenia, a drugą licytacja.
Poseł PiS Violetta Porowska objęła bal patronatem honorowym. Jak podkreśliła, rzeczy ciekawych do licytacji nie brakuje.

- Na fanty złożyły się osoby znamienite, czyli między innymi prezydent RP Andrzej Duda, wicemarszałek senatu Marek Pęk, minister Marlena Maląg, ale również ludzie dobrego serca. Te osoby przeznaczały różnorodne serca. Z takich bardziej ekscentrycznych mnie się ten fant bardzo podoba, a mianowicie myjka dla psa. Mamy też piękne prace podopiecznych Fundacji DOM.

- My jesteśmy ekspertami w pomaganiu, ale żebyśmy mogli pomagać, to my potrzebujemy również pomocy - dodaje Małgorzata Jagieluk, prezes zarządu Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji w Opolu.

- Dochód z balu zostanie przeznaczony na remont podjazdu. Naszym największym celem działania i istnienia fundacji jest rehabilitacja osób z niepełnosprawnościami, ale przez pryzmat ich samodzielności. Ten podjazd jest, funkcjonuje, ale on nie spełnia naszych oczekiwań. My chcąc zachęcić naszych podopiecznych do tego, żeby właśnie byli samodzielni, to chcemy im tę samodzielność umożliwić już u nas na samym wejściu przez pierwsze drzwi, z którymi najczęściej spotykają się oni, ich rodzice oraz opiekunowie.

Na remont podjazdu fundacja potrzebuje około 150 tysięcy złotych.

Dodajmy, że biletów na bal już nie ma, ale organizatorzy zachęcają do tego, aby osoby, które chciały się na nim pojawić, a już nie mogą wsparły fundację poprzez przekazanie datków na konto.
Violetta Porowska
Małgorzata Jagieluk

Kultura i rozrywka

2023-02-08, godz. 17:00 Premiera filmu "Generacje" o historii Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu Historia szkoły, wydarzeń, a przede wszystkim losy i opowieści ludzi z nią związanych zawarte w 55 minutach filmu - tak w skrócie można zrecenzować projekt… » więcej 2023-02-08, godz. 14:22 Na wystawie będzie można zobaczyć pamiątki po FSD Wystawę pamiątek związanych z nieistniejącą już Fabryką Samochodów Dostawczych w Nysie przygotowują lokalni miłośnicy nysek. Przez lata auta te były… » więcej 2023-02-08, godz. 09:40 Wernisaż fotografii w MBP w Opolu W Fotogalerii MBP w Opolu zaprezentowane zostaną zdjęcia Piotra Witkowskiego, które powstały wspólnie ze Sławojem Dubielem. Autor zdjęć fotografowaniem… » więcej 2023-02-07, godz. 15:50 Wspomnienie twórczości Jana Goczoła w bibliotece Miejska Biblioteka Publiczna w stolicy regionu wielokrotnie gościła za życia opolskiego poetę Jana Goczoła. Prezentowała jego twórczość i prosiła, by… » więcej 2023-02-07, godz. 07:00 Opolski Plastyczniak pokazuje prace "Szyte na miarę" [ZDJĘCIA] Po raz trzeci Zespół Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego im. Jana Cybisa w Opolu prezentuje prace klas od I do IV wykonane podczas ćwiczeń dwóch… » więcej 2023-02-06, godz. 08:08 Dziś w Opolu Mała Akademia Instrumentów Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu dziś (06.02) do południa będzie gościć dzieci w Małej Akademii Instrumentów. Podczas spotkania z przedszkolakami i uczniami… » więcej 2023-02-05, godz. 20:15 W kwietniu ruszy sezon na zamku w Niemodlinie [ZDJĘCIA] Do nowego sezonu turystycznego szykuje się zamek w Niemodlinie. Obiekt jest dostępny dla turystów przez cały rok, ale w miesiącach zimowych swoją wizytę… » więcej 2023-02-04, godz. 09:20 "Wymianka" w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu proponuje wystawę Zuzanny Piętkowskiej 'Wystawka'. W Galerii Aneks zobaczymy przedmioty znalezione przez autorkę podczas… » więcej 2023-02-03, godz. 22:22 Z lampą UV na wystawie w Galerii Pierwsze Piętro [ZDJĘCIA] Związek Polskich Artystów w Opolu zaprosił opolskiego artystę skrywającego się pod artystycznym pseudonimem FIL. Na wystawie zatytułowanej 'Carpe Diem'… » więcej 2023-02-03, godz. 19:45 Przygraniczna współpraca szansą na adaptację zabytków. Zaowocuje też partnerstwem gmin Głogówek i czeski Jindřichov będą wspólnie aplikować o unijne fundusze transgraniczne na remont zabytków. Oba samorządy mają dokumentację techniczną… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »