Radio Opole » Kultura i rozrywka
2023-01-12, 08:47 Autor: Mariusz Majeran

Poeci z całej Opolszczyzny spotkali sie w Opolu [ZDJĘCIA]

Wiersze pachnące jedliną [fot. Mariusz Majeran]
Wiersze pachnące jedliną [fot. Mariusz Majeran]
Poetki i poeci zrzeszeni w Nauczycielskim Klubie Literackim w Opolu oraz sympatycy i zaproszeni goście spotkali się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu na wieczorze zatytułowanym "Wiersze pachnące jedliną".
Witając opolskie środowisko literackie prezeska NKLu Ludmiła Małgorzata Sobolewska powiedziała: - Bardzo pragnęliśmy się już wszyscy spotkać. I to się udaje po raz kolejny na tradycyjnym spotkaniu "Wiersze pachnące jedliną". To jest naprawdę spotkanie z wielką tradycją.

- To dobry czas, by podzielić się wierszami - powiedział prudnicki poeta Wojciech Ossoliński. - To jest dość szczególny czas. A dzielenie się słowem to tak jak dzielenie się opłatkiem. I to, że to jest spotkanie z poetami, ale i z gośćmi, którzy są zaproszeni, to jedno. A dzielenie się tym przysłowiowym opłatkiem to drugie.

- Cieszę się, że mogę tu być - mówi Piotr Żarczyński z Kluczborka. - Że możemy zamienić kilka słów, że możemy się spotkać. Bardzo jestem szczęśliwy, że mogę tu być, że mogę na wszystkich popatrzeć i posłuchać ich tekstów. I przeczytać swoje.

Recytacja wierszy przeplatana była muzyką. A swoje wiersze recytowali między innymi Harry Duda, Ada Jarosz, Teresa Nietyksza i Walter Pyka. Spotkanie odbyło się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu pod patronatem Radia Opole.
Małgorzata Ludmiła Sobolewska
Wojciech Ossoliński
Piotr Żarczyński

Kultura i rozrywka

2023-03-26, godz. 20:30 Niedziela ze zdobieniem jaj wielkanocnych w Tułowicach. 19. Święto Opolskiej Pisanki Około 30 osób wzięło dziś (26.03) udział w konkursie zdobienia jaj wielkanocnych dla dzieci oraz dorosłych w Tułowickim Ośrodku Kultury. To jeden z punktów… » więcej 2023-03-25, godz. 11:00 O.S.T.R., Strachy na Lachy i Nocny Kochanek zagrają na Piastonaliach Studencki korowód, piknik z rektorami i koncerty w rytmie hip-hopu czy rocka. To tylko niektóre atrakcje, jakie szykuje samorząd Politechniki Opolskiej podczas… » więcej 2023-03-25, godz. 09:00 Znane są już gwiazdy tegorocznych Dni Ziemi Strzeleckiej. Kto wystąpi na scenie? Kult, Skaldowie, Paluch i Sylwia Grzeszczak to gwiazdy tegorocznych Dni Ziemi Strzeleckiej. Impreza w parku Renardów odbędzie się w pierwszy weekend czerwc… » więcej 2023-03-24, godz. 21:10 40 lat pracy artystycznej Mariana Molendy. Wystawa w Opolu [ZDJĘCIA] Marian Molenda, znany rzeźbiarz, twórca wielu pomników w Polsce, a w szczególności w Opolu i Nysie, gdzie ma swoją pracownię, obchodzi 40-lecie swojej pracy… » więcej 2023-03-24, godz. 19:31 Jedni dla zabawy, drudzy dla promocji. Finał Zimowej Giełdy Piosenki Walczą o szansę występów na festiwalach, Piastonaliach Uniwersytetu Opolskiego, czy Juwenaliach Politechniki Śląskiej. Trwa finałowy koncert 31. Zimowej… » więcej 2023-03-24, godz. 16:40 Podopieczni WTZ w Oleśnie zaprezentowali autorskie ozdoby wielkanocne Wystawę i kiermasz prac rękodzielniczych o tematyce wielkanocnej zorganizowano dzisiaj (24.03) przed południem w oleskim starostwie. » więcej 2023-03-24, godz. 07:30 Do środy głosowanie na uczestników konkursu "Jawor 2023" Trwają regionalne eliminacje uczestników do ogólnopolskiego konkursu 'Jawor - u źródeł kultury'. Radio Opole wyłoniło uczestników, na których mogą głosować… » więcej 2023-03-22, godz. 12:00 Podwyżki dla pracowników wojewódzkich instytucji kultury. W sumie ponad 4,5 miliona Ponad 4,5 miliona złotych na podwyżki dla pracowników sześciu instytucji kultury podległych urzędowi marszałkowskiemu przeznaczył zarząd województwa… » więcej 2023-03-21, godz. 20:40 "To może być fajna przygoda". Zdjęcia do dwóch filmów kręcono w Prudniku Prudnik, jego obiekty i plenery będzie można zobaczyć w dwóch produkcjach fabularnych realizowanych dla TVP. Przez kilka dni w rożnych lokalizacjach kręcono… » więcej 2023-03-21, godz. 20:35 O śląski marmur toczyły się wojny. Spotkanie w GSW w Opolu Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zorganizowała spotkanie z profesor Irmą Koziną z Akademii Sztuki Plastycznej w Katowicach w ramach wydarzenia towarzyszącego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »