Radio Opole » Kultura i rozrywka
2023-01-11, 17:00 Autor: Agnieszka Stefaniak

Łzy na finał, bo będzie się działo. Jest dokładny plan 31. finału WOŚP w Opolu

31. finał WOŚP [fot. WOŚP]
31. finał WOŚP [fot. WOŚP]
Chcemy wygrać z sepsą - to hasło tegorocznego 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Finał, jak zawsze, odbędzie się w ostatnią niedzielę (29.01) stycznia, choć w Opolu orkiestra już gra. Do pierwszych firm i publicznych instytucji trafiły puszki, gdzie można wrzucać datki.
Pierwszą większą plenerową imprezę "przedfinałową" zaplanowano na poniedziałek (16.01). Dla WOŚP zagrają alpiniści. Od godziny 11:00 będzie można oglądać ich pokaz zejścia na linie z dachu Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. - Będą przebrani w stroje superbohaterów - mówi Patryk Środa z opolskiego sztabu WOŚP.

- Jest to specjalnie przygotowana atrakcja dla przede wszystkim małych pacjentów szpitala, aby choć na chwilę zapomnieli o tym miejscu, o tym stanie, w jakim się znajdują. Chcemy, żeby się uśmiechnęli.

Cały tydzień poprzedzający 31. finał WOŚP będzie w Opolu pełen atrakcji. W programie m.in. wykłady nt. sepsy dla młodzieży - to w poniedziałek 23 stycznia, od g. 12:00 w Studenckim Centrum Kultury. W zamian za wrzutkę do puszki, chętni będą mogli skorzystać też z darmowego strzyżenia - to propozycja od uczniów klas fryzjerskich zespołu szkół im. Staszica.

We wtorek (24.01) o 17:30 w szkole muzycznej koncert filmowych hitów. Będą spektakle dla WOŚP opolskich lalek, będą imprezy w centrali i filiach biblioteki opolskiej. - W finałową niedzielę pełno atrakcji oczywiście również w Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu, gdzie działa sztab WOŚP - mówi Elżbieta Marciniszyn, dyr. MDK i szefowa sztabu WOŚP w Opolu

- Będą warsztaty, modelowanie balonów, robienie magnesów, tatuaży, warsztaty plastyczne, zabawy. A także dla mam młodych będą warsztaty z chustowania. W parku MDK-u będzie można podziwiać alpaki, zrobić sobie z nimi zdjęcie.

W tym roku na ulicach Opola będzie kwestować 350 wolontariuszy. Będzie wśród nich Arkadiusz Wiśniewski, prezydent miasta.

- Będzie mnie można spotkać w okolicach ratusza. Myślę, że takie naturalne to miejsce do tego. Z całą rodziną, jak się da, jak warunki pogodowe pozwolą, to będziemy kwestować - mówi Wiśniewski.

W dzień finału na opolskim rynku m.in. pokazy pierwszej pomocy, akcji ratowniczych, fitness w plenerze, stare samochody. O godzinie 20:00 tradycyjne światełko do nieba, a po nim wystąpi gwiazda wieczoru - zespół ŁZY.

Szczegółowy program 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znajduje się na plakatach.
Patryk Środa
Elżbieta Marciniszyn
Arkadiusz Wiśniewski

Kultura i rozrywka

2023-03-22, godz. 12:00 Podwyżki dla pracowników wojewódzkich instytucji kultury. W sumie ponad 4,5 miliona Ponad 4,5 miliona złotych na podwyżki dla pracowników sześciu instytucji kultury podległych urzędowi marszałkowskiemu przeznaczył zarząd województwa… » więcej 2023-03-21, godz. 20:40 "To może być fajna przygoda". Zdjęcia do dwóch filmów kręcono w Prudniku Prudnik, jego obiekty i plenery będzie można zobaczyć w dwóch produkcjach fabularnych realizowanych dla TVP. Przez kilka dni w rożnych lokalizacjach kręcono… » więcej 2023-03-21, godz. 20:35 O śląski marmur toczyły się wojny. Spotkanie w GSW w Opolu Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zorganizowała spotkanie z profesor Irmą Koziną z Akademii Sztuki Plastycznej w Katowicach w ramach wydarzenia towarzyszącego… » więcej 2023-03-21, godz. 20:00 Wiersze w Światowym Dniu Poezji w MBP w Opolu W Światowym Dniu Poezji Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu zorganizowała spotkanie autorskie z poetką Elżbietą Olak. Autorka ma na koncie dwa tomiki wierszy… » więcej 2023-03-21, godz. 15:00 W Brzegu będą wspólnie szukać wiosny. Impreza staje się miejską tradycją Brzeg zachęca mieszkańców do wspólnego poszukiwania wiosny. W mieście odbędzie się otwarty dla każdego marsz na orientację. » więcej 2023-03-20, godz. 10:15 Kolejny krok do budowy nowej biblioteki w Praszce. Projektant ma 250 dni Firma z Poznania zaprojektuje nową siedzibę Biblioteki Publicznej w Praszce. Do konkursu przystąpiło osiem pracowni, ale trzy najtańsze propozycje zostały… » więcej 2023-03-18, godz. 10:00 Koncert Lord Bishop Rocks w Domu Kultury w Ozimku Pochodzący z Nowego Jorku, a od 2000 roku mieszkający w Niemczech Lord Bishop razem z zespołem wystąpi w Domu Kultury w Ozimku. Grupa od 1999 roku wydała… » więcej 2023-03-17, godz. 17:30 Konkurs plastyczny dla dzieci "Drzewozwierz" Galeria Sztuki Współczesnej czeka na prace plastyczne konkursu zatytułowanego 'Drzewozwierz'. Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku 6−9 lat. » więcej 2023-03-17, godz. 15:15 Filharmonia Opolska zaprasza na koncert "Lebhaft. To znaczy – z życiem!" Filharmonia Opolska piątkowy (17.03) koncert symfoniczny zatytułowała 'Lebhaft. To znaczy - z życiem!', odnosząc się do trzech części IV Symfonii Roberta… » więcej 2023-03-17, godz. 12:00 "Wieczór Sów" w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu Filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu 'Wieczór Sów'. Podczas piątkowego (17.03) spotkania w bibliotece pojawią… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »