Radio Opole » Kultura i rozrywka
2022-12-06, 06:15 Autor: Mariusz Majeran

Twórcy kultury nagrodzeni przez marszałka województwa opolskiego [ZDJĘCIA]

Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego dla Animatorów i Twórców Kultury 2022 [fot. Mariusz Majeran]
Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego dla Animatorów i Twórców Kultury 2022 [fot. Mariusz Majeran]
Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego dla Animatorów i Twórców Kultury 2022 [fot. Mariusz Majeran]
Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego dla Animatorów i Twórców Kultury 2022 [fot. Mariusz Majeran]
Nagrody marszałka województwa opolskiego dla animatorów i twórców Kultury rozdane. Podczas uroczystej gali rozdano wyróżnienia i nagrody także dla placówek muzealnych za wystawy i publikacje
- W tym roku przyznaliśmy bardzo dużą liczbę nagród - podkreśla marszałek województwa Andrzej Buła. - Liczba czterdziestu czterech wyróżnionych, to jest też naprawdę duża armia wyróżnionych działających ludzi w kulturze.

Jedną z pięciu nagród specjalnych dla animatorów kultury odebrał ksiądz profesor Piotr Maniurka, twórca i wieloletni dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Opolu.

- Stworzenie muzeum było moim zadaniem - podkreśla Maniurka. - Oficjalne otwarcie było 21 października 1987 rok, czyli 35 lat minęło. Moje zaangażowanie było w tym kierunku, które właściwie teraz oceniają ludzie odwiedzając muzeum. Mogę powiedzieć tylko, że można było lepiej jeszcze zrobić, a nie dałem rady. Za co przepraszam, jeżeli było źle.

- To nagroda za organizację Opolskiego Banku Talentów - mówi laureat kolejnej nagrody specjalnej Jakub Dubik. - Prawdę mówiąc się delikatnie zestresowałem, bo jest to pierwsza nagroda specjalna w moim życiu. I bardzo się cieszę, że takie wyróżnienie mnie spotkało. Ja to wyróżnienie traktuję jako wyróżnienie programu i wszystkich ludzi, którzy za nim stoją, pracują.

Nagrody specjalne odebrali jeszcze fotograf i operator telewizyjny Ryszard Łabus, pomysłodawczyni Farskiej Stodoły Róża Zgorzelska i muzyk oraz animator kultury z Głubczyc Józef Kaniowski.

Galę w Teatrze imienia Jana Kochanowskiego w Opolu prowadziła Agnieszka Kaniowska. A zwieńczył ją koncert zespołu De Mono.
Andrzej Buła
Piotr Maniurka
Jakub Dubik

Kultura i rozrywka

2023-02-07, godz. 15:50 Wspomnienie twórczości Jana Goczoła w bibliotece Miejska Biblioteka Publiczna w stolicy regionu wielokrotnie gościła za życia opolskiego poetę Jana Goczoła. Prezentowała jego twórczość i prosiła, by… » więcej 2023-02-07, godz. 07:00 Opolski Plastyczniak pokazuje prace "Szyte na miarę" [ZDJĘCIA] Po raz trzeci Zespół Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego im. Jana Cybisa w Opolu prezentuje prace klas od I do IV wykonane podczas ćwiczeń dwóch… » więcej 2023-02-06, godz. 08:08 Dziś w Opolu Mała Akademia Instrumentów Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu dziś (06.02) do południa będzie gościć dzieci w Małej Akademii Instrumentów. Podczas spotkania z przedszkolakami i uczniami… » więcej 2023-02-05, godz. 20:15 W kwietniu ruszy sezon na zamku w Niemodlinie [ZDJĘCIA] Do nowego sezonu turystycznego szykuje się zamek w Niemodlinie. Obiekt jest dostępny dla turystów przez cały rok, ale w miesiącach zimowych swoją wizytę… » więcej 2023-02-04, godz. 09:20 "Wymianka" w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu proponuje wystawę Zuzanny Piętkowskiej 'Wystawka'. W Galerii Aneks zobaczymy przedmioty znalezione przez autorkę podczas… » więcej 2023-02-03, godz. 22:22 Z lampą UV na wystawie w Galerii Pierwsze Piętro [ZDJĘCIA] Związek Polskich Artystów w Opolu zaprosił opolskiego artystę skrywającego się pod artystycznym pseudonimem FIL. Na wystawie zatytułowanej 'Carpe Diem'… » więcej 2023-02-03, godz. 19:45 Przygraniczna współpraca szansą na adaptację zabytków. Zaowocuje też partnerstwem gmin Głogówek i czeski Jindřichov będą wspólnie aplikować o unijne fundusze transgraniczne na remont zabytków. Oba samorządy mają dokumentację techniczną… » więcej 2023-02-03, godz. 15:05 Intensywność barw, wydarzeń, geometrii, form i uczuć na wystawie w Prudniku Prudnicki Ośrodek Kultury zaprasza na wernisaż prac malarskich Jacube Rybińskiej. Integralną częścią ekspozycji będzie performance zatytułowany „Krótki… » więcej 2023-02-03, godz. 11:00 Koncert uwielbienia w Branicach ''W Tobie jestem wolny'' - to tytuł koncertu poświęconego pamięci biskupa Józefa Marcina Nathana, wybitnego duszpasterza, społecznika, założyciela ''Miasteczka… » więcej 2023-02-03, godz. 06:10 O historii Pułku Ułanów Wołyńskich rozmawiano w muzeum w Opolu Stowarzyszenie Pamięci 19 Pułku Ułanów Wołyńskich im. gen. Edmunda Różyckiego w Opolu zaprosiło miłośników historii na spotkanie w Muzeum Śląska… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »