Radio Opole » Kultura i rozrywka
2022-12-06, 06:15 Autor: Mariusz Majeran

Twórcy kultury nagrodzeni przez marszałka województwa opolskiego [ZDJĘCIA]

Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego dla Animatorów i Twórców Kultury 2022 [fot. Mariusz Majeran]
Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego dla Animatorów i Twórców Kultury 2022 [fot. Mariusz Majeran]
Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego dla Animatorów i Twórców Kultury 2022 [fot. Mariusz Majeran]
Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego dla Animatorów i Twórców Kultury 2022 [fot. Mariusz Majeran]
Nagrody marszałka województwa opolskiego dla animatorów i twórców Kultury rozdane. Podczas uroczystej gali rozdano wyróżnienia i nagrody także dla placówek muzealnych za wystawy i publikacje
- W tym roku przyznaliśmy bardzo dużą liczbę nagród - podkreśla marszałek województwa Andrzej Buła. - Liczba czterdziestu czterech wyróżnionych, to jest też naprawdę duża armia wyróżnionych działających ludzi w kulturze.

Jedną z pięciu nagród specjalnych dla animatorów kultury odebrał ksiądz profesor Piotr Maniurka, twórca i wieloletni dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Opolu.

- Stworzenie muzeum było moim zadaniem - podkreśla Maniurka. - Oficjalne otwarcie było 21 października 1987 rok, czyli 35 lat minęło. Moje zaangażowanie było w tym kierunku, które właściwie teraz oceniają ludzie odwiedzając muzeum. Mogę powiedzieć tylko, że można było lepiej jeszcze zrobić, a nie dałem rady. Za co przepraszam, jeżeli było źle.

- To nagroda za organizację Opolskiego Banku Talentów - mówi laureat kolejnej nagrody specjalnej Jakub Dubik. - Prawdę mówiąc się delikatnie zestresowałem, bo jest to pierwsza nagroda specjalna w moim życiu. I bardzo się cieszę, że takie wyróżnienie mnie spotkało. Ja to wyróżnienie traktuję jako wyróżnienie programu i wszystkich ludzi, którzy za nim stoją, pracują.

Nagrody specjalne odebrali jeszcze fotograf i operator telewizyjny Ryszard Łabus, pomysłodawczyni Farskiej Stodoły Róża Zgorzelska i muzyk oraz animator kultury z Głubczyc Józef Kaniowski.

Galę w Teatrze imienia Jana Kochanowskiego w Opolu prowadziła Agnieszka Kaniowska. A zwieńczył ją koncert zespołu De Mono.
Andrzej Buła
Piotr Maniurka
Jakub Dubik

Kultura i rozrywka

2024-02-23, godz. 13:30 Poznaj inwazyjne gatunki w Polsce. Oprowadzanie po wystawie w MŚO Na rodzinne oprowadzanie po wystawie przyrodniczej zaprasza w sobotę (24.02) Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu. Ekspozycja nosi tytuł 'Obcy wśród nas. Obce… » więcej 2024-02-23, godz. 07:58 Multimedialne prace studentów na wystawie w teatrze [ZDJĘCIA] Studenci Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego pokazują swoje zaliczenia na wystawie multimedialnej w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora. Wystawa nosi tytuł… » więcej 2024-02-22, godz. 19:15 Bezpłatne szkolenia dla wolontariuszy i członków organizacji pozarządowych Do udziału w bezpłatnych wykładach dotyczących pozyskiwania pieniędzy unijnych, rachunkowości czy prawa, zachęca Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu… » więcej 2024-02-22, godz. 14:00 "Nemezis" Macieja Siembiedy walczy o tytuł Książki Roku 2023 Powieść pt. 'Nemezis', związanego z Opolszczyzną autora, Macieja Siembiedy walczy o tytuł Książki Roku portalu lubimyczytać.pl. To powieść z pogranicza… » więcej 2024-02-22, godz. 12:15 Śpiewanki, czyli Opolskie Granie, po raz pierwszy w Miejscu X Opolskie Granie, zwane też Śpiewankami, po raz pierwszy zawędruje do Miejsca X w Opolu. To wydarzenie, które odbywa się cyklicznie w stolicy regionu już… » więcej 2024-02-22, godz. 10:15 Znane "piosenki ulicy" usłyszymy w Filharmonii Opolskiej Klub Muzyczny Filharmonii Opolskiej proponuje koncert złożony z popularnych piosenek warszawskich, lwowskich i innych znanych bardów. Koncert zatytułowany… » więcej 2024-02-21, godz. 15:14 Sukces aktorki z Nysy. Kamila Urzędowska nagrodzona na 74. Berlinale Wywodząca się z Nysy aktorka - Kamila Urzędowska została doceniona podczas 74. Berlinale. Jurorzy docenili ją za rolę Jagny w 'Chłopach' w reżyserii DK… » więcej 2024-02-21, godz. 15:00 W poczuciu misji czy z realnej potrzeby? Debata o publikacjach w języku niemieckim Niemieckojęzyczne publikacje mniejszości: W poczuciu misji czy z realnej potrzeby? - to temat debaty organizowanej przez Centrum Dokumentacyjno-Wystawiennicze… » więcej 2024-02-21, godz. 13:00 "Mija" - nowa wystawa w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora Wystawa studentek i studentów I roku studiów magisterskich z pracowni multimediów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego towarzyszy najnowszej premierze w… » więcej 2024-02-21, godz. 10:30 Galeria Aneks. Różne spojrzenia na drewno: artysty, leśnika i księdza [ZDJĘCIA] Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu w ramach wydarzenia towarzyszącego wystawie Wojciecha Mandeli 'Po prostu (Przestrzeń)' zaprosiła na spotkanie leśnika… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »