Radio Opole » Kultura i rozrywka
2022-12-05, 15:02 Autor: Grzegorz Frankowski

W Głubczycach aktywizują seniorów

Gala seniorów w Głubczycach - [fot: Grzegorz Frankowski]
Gala seniorów w Głubczycach - [fot: Grzegorz Frankowski]
Gala seniorów w Głubczycach - [fot: Grzegorz Frankowski]
Gala seniorów w Głubczycach - [fot: Grzegorz Frankowski]
Chcą - jak mówią - korzystać z życia i robić to, co lubią. W Miejskim Ośrodku Kultury w Głubczycach odbyła się dzisiaj (05.12) druga finałowa gala zatytułowana ''Aktywizacja seniorów na wsi''. Na scenie zaprezentowały się zespoły artystyczne w większości z miejscowości gminy Głubczyce, które wzięły udział w tym projekcie.
- Zatrudniamy trzech terapeutów zajęciowych, którzy w ramach tego zadania jeżdżą do seniorów na wieś – tłumaczy Liliana Dąbrowa, dyrektor Domu Dziennego Pobytu w Głubczycach, organizator projektu.

- Pokonaliśmy lekką nieśmiałość seniorów na wsi. Dzieje się dużo. Dzieje się bardzo dobrze. Seniorzy przygotowali program artystyczny właśnie na tych warsztatach, terapiach zajęciowych, będą się chwalić tym, co potrafią. We wsi Bogdanowice powstał zespół chóralno-taneczny. Jest rewelacyjnie.

- Chcemy być aktywni i cieszyć się życiem – dodaje Krystyna Ziółkowska z Klubu Seniora w Bogdanowicach. - Uczymy się różnych rzeczy. Przeszliśmy ostatnio na wykonania artystyczne bardziej. Wesołe śpiewy, tańce, muzykę. Jest taka grupa, która się tym bardzo interesuje.

- Bardzo się cieszymy, że większość naszych miejscowości przystąpiła do tego działania – mówi Kazimierz Bedryj, wiceburmistrz Głubczyc. - Program był realizowany przez samych seniorów, bo to oni wybierali obszary w których chcą działać. Jakie talenty, jakie zainteresowania rozwijać. Najważniejsze, że wyszli z domów, chcą się spotykać, rozmawiać i to jest najważniejsze.

Dodajmy, że program aktywizacji seniorów na wsi realizowany jest przez Dom Dziennego Pobytu w Głubczycach w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.
Liliana Dąbrowa
Krystyna Ziółkowska
Kazimierz Bedryj

Kultura i rozrywka

2023-02-07, godz. 15:50 Wspomnienie twórczości Jana Goczoła w bibliotece Miejska Biblioteka Publiczna w stolicy regionu wielokrotnie gościła za życia opolskiego poetę Jana Goczoła. Prezentowała jego twórczość i prosiła, by… » więcej 2023-02-07, godz. 07:00 Opolski Plastyczniak pokazuje prace "Szyte na miarę" [ZDJĘCIA] Po raz trzeci Zespół Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego im. Jana Cybisa w Opolu prezentuje prace klas od I do IV wykonane podczas ćwiczeń dwóch… » więcej 2023-02-06, godz. 08:08 Dziś w Opolu Mała Akademia Instrumentów Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu dziś (06.02) do południa będzie gościć dzieci w Małej Akademii Instrumentów. Podczas spotkania z przedszkolakami i uczniami… » więcej 2023-02-05, godz. 20:15 W kwietniu ruszy sezon na zamku w Niemodlinie [ZDJĘCIA] Do nowego sezonu turystycznego szykuje się zamek w Niemodlinie. Obiekt jest dostępny dla turystów przez cały rok, ale w miesiącach zimowych swoją wizytę… » więcej 2023-02-04, godz. 09:20 "Wymianka" w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu proponuje wystawę Zuzanny Piętkowskiej 'Wystawka'. W Galerii Aneks zobaczymy przedmioty znalezione przez autorkę podczas… » więcej 2023-02-03, godz. 22:22 Z lampą UV na wystawie w Galerii Pierwsze Piętro [ZDJĘCIA] Związek Polskich Artystów w Opolu zaprosił opolskiego artystę skrywającego się pod artystycznym pseudonimem FIL. Na wystawie zatytułowanej 'Carpe Diem'… » więcej 2023-02-03, godz. 19:45 Przygraniczna współpraca szansą na adaptację zabytków. Zaowocuje też partnerstwem gmin Głogówek i czeski Jindřichov będą wspólnie aplikować o unijne fundusze transgraniczne na remont zabytków. Oba samorządy mają dokumentację techniczną… » więcej 2023-02-03, godz. 15:05 Intensywność barw, wydarzeń, geometrii, form i uczuć na wystawie w Prudniku Prudnicki Ośrodek Kultury zaprasza na wernisaż prac malarskich Jacube Rybińskiej. Integralną częścią ekspozycji będzie performance zatytułowany „Krótki… » więcej 2023-02-03, godz. 11:00 Koncert uwielbienia w Branicach ''W Tobie jestem wolny'' - to tytuł koncertu poświęconego pamięci biskupa Józefa Marcina Nathana, wybitnego duszpasterza, społecznika, założyciela ''Miasteczka… » więcej 2023-02-03, godz. 06:10 O historii Pułku Ułanów Wołyńskich rozmawiano w muzeum w Opolu Stowarzyszenie Pamięci 19 Pułku Ułanów Wołyńskich im. gen. Edmunda Różyckiego w Opolu zaprosiło miłośników historii na spotkanie w Muzeum Śląska… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »