Radio Opole » Kultura i rozrywka
2022-11-27, 09:45 Autor: Witold Wośtak

Kluczbork znów w rytmie reggae. Nowy teledysk promujący miasto [FILM]

[fot. www.youtube.com/karrotkommando]
[fot. www.youtube.com/karrotkommando]
Kluczbork promuje się przez muzykę reggae. W internecie opublikowano teledysk w ramach projektu muzycznego Tomasza "Siwego" Wójcika, muzyka pochodzącego z Kluczborka.
Kompozytor i producent był związany z zespołami Bakshish i Maleo Reggae Rockers, a teraz zaprosił do współpracy brytyjskiego wokalistę Brinsleya Forde'a. - Piosenka "Klucztown" promuje miasto jako kolebkę polskiego reggae - mówi Jarosław Paluch, dyrektor Centrum Kultury w Kluczborku.

- Myślę, że to bardzo fajna inicjatywa, która promuje miasto, pokazuje pozytywne zakręcenie muzyczne lokalnych artystów, ludzi tutaj mieszkających i kulturę muzyki reggae związanej z Kluczborkiem. Moim zdaniem, to kierunek ciekawy i niekonwencjonalny. Liczba wyświetleń z pewnością będzie rosła, bo Brinsley Forde to artysta bardzo mocno rozpoznawalny w świecie muzyki reggae.

Dodajmy, że tę inicjatywę wsparł finansowo Urząd Miejski w Kluczborku. Teledysk można zobaczyć poniżej.


Jarosław Paluch

Kultura i rozrywka

2023-01-28, godz. 15:30 Znamy spektakle, które zobaczymy podczas Opolskich Konfrontacji Teatralnych Instytut Teatralny imienia Zbigniewa Raszewskiego wybrał spośród 33 spektakli pięć przedstawień, które zobaczymy w Opolu podczas 47. Opolskich Konfrontacji… » więcej 2023-01-28, godz. 15:30 "Śmieci" w roli eksponatów na wystawie 'Wystawka' - taki tytuł nosi najnowsza ekspozycja w Galerii Aneks Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Warszawska artystka Zuzanna Piętkowska prezentuje wieloelementową… » więcej 2023-01-28, godz. 13:00 Deskorolki zagościły w bibliotece [ZDJĘCIA] W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu odbyła się wystawa deskorolek i spotkanie autorskie z ich miłośnikiem Bartoszem Adamowskim. Kolekcja deskorolek przyjechała… » więcej 2023-01-27, godz. 17:00 Weekend zamknięcia wystawy "Ruch Polski wokół Słońca" W weekend zamknięcia wystawy Andrzeja Tobisa 'Ruch Polski wokół Słońca' Galeria Sztuki Współczesnej przygotowała szereg wydarzeń. » więcej 2023-01-27, godz. 15:00 Koncert noworoczny z charytatywnym akcentem. W Nyskim Domu Kultury zagrają dla hospicjum 10 lutego w Nyskim Domu Kultury odbędzie się X jubileuszowa edycja Charytatywnego Koncertu Noworocznego, który organizowany jest przez Ruch Rozwoju Regionu… » więcej 2023-01-27, godz. 13:00 Premiera kolejnego humorystycznego wykładu w Teatrze Ekostudio w Opolu Wykłady profesora Pączkowskiego na dobre zagościły w opolskim Teatrze Ekostudio. Wcielający się w postać fikcyjnego profesora Andrzej Czernik mówił już… » więcej 2023-01-27, godz. 10:15 Wystawa i spotkanie autorskie rolkarzy w bibliotece 'Skateboarding, czyli odmienne stany świadomości' - to tytuł spotkania autorskiego z Bartoszem Adamowskim. Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu najpierw zaprasza… » więcej 2023-01-26, godz. 18:30 Koncert "Serce za serce" na scenie w Radiu Rzeszów i do pooglądania na stronie Radia Opole 'Serce za serce' - tym koncertem Audytorium 17 i Caritas rozpoczynają ogólnopolską zbiórkę darów rzeczowych dla Ukrainy oraz środków pieniężnych na zakup… » więcej 2023-01-26, godz. 15:44 Uczta dla miłośników muzyki akordeonowej w Głubczycach Dwie renomowane orkiestry akordeonowe wystąpią dziś (26.01) na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury w Głubczycach. Popularne pozycje światowej muzyki na tym… » więcej 2023-01-26, godz. 10:00 "Wystawka" w Galerii Aneks w Opolu Zmiana ekspozycji w Galerii Aneks GSW w Opolu. Swoje prace zaprezentuje w oszklonej przestrzeni Zuzanna Piętkowska. Tytuł wystawy to 'Wystawka'. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »