Radio Opole » Kultura i rozrywka
2022-11-22, 11:00 Autor: Mariusz Majeran

Kanadyjski pisarz gościem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu

Sławomir Kuźnicki [fot. Marcin Skomudek]
Sławomir Kuźnicki [fot. Marcin Skomudek]
Pochodzący z Kanady pisarz, tłumacz i eseista Søren Gauger będzie gościem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Przełożył na język angielski utwory Jasieńskiego, Ficowskiego, Jagielskiego, a na polski - „Wodospady” Eliota Weinbergera.
Spotkanie poprowadzi dr Sławomir Kuźnicki,poeta, anglista, tłumacz, krytyk literacki i pracownik naukowy.

- Poznałem Sørena Gaugera poprzez jego twórczość i wywiady z nim - podkreśla Kuźnicki. - Søren Gauger, to jest Kanadyjczyk z urodzenia, a z wyboru Polak. Od prawie ćwierćwiecza mieszka już w Polsce. Tworzy w języku polskim. Na swoim koncie ma trzy powieści. To są książki bardzo intrygujące. Z jednej strony gdzieś balansujące na peryferiach absurdu, groteski. A z drugiej strony poruszające bardzo ważne, bardzo wartkie pytania o naturę człowieczeństwa. To są książki, w których bardzo istotną rolę odgrywa forma literacka.

Spotkanie z cyklu "Rozmowy bez granic" dziś (22.11) o godzinie 17:00 w namiocie w ogrodzie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Wstęp wolny. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.
Sławomir Kuźnicki

Kultura i rozrywka

2023-01-29, godz. 22:45 "Bez ładu i składu, czyli rytmy naszej młodości" w NDK Uniwersytet Trzeciego Wieku w Nysie zaprasza na wyjątkowy spektakl. » więcej 2023-01-29, godz. 16:30 Nowa jakość u "Osieckiej". Zniknie boazeria z sali koncertowej ośrodka kultury w Niemodlinie W ostatni etap wkroczyły prace remontowe w Ośrodku Kultury im. Agnieszki Osieckiej w Niemodlinie. Trwa przebudowa sali koncertowej, z której jak żartuje burmistrz… » więcej 2023-01-29, godz. 10:13 Zarezerwuj bilet na "Moralność pani Dulskiej", wesprzyj remont hospicjum w Kluczborku Są jeszcze bezpłatne wejściówki na spektakl 'Tragifarsa kołtuńska, czyli Moralność pani Dulskiej' w kluczborskim Centrum Kultury. » więcej 2023-01-28, godz. 15:30 Znamy spektakle, które zobaczymy podczas Opolskich Konfrontacji Teatralnych Instytut Teatralny imienia Zbigniewa Raszewskiego wybrał spośród 33 spektakli pięć przedstawień, które zobaczymy w Opolu podczas 47. Opolskich Konfrontacji… » więcej 2023-01-28, godz. 15:30 "Śmieci" w roli eksponatów na wystawie 'Wystawka' - taki tytuł nosi najnowsza ekspozycja w Galerii Aneks Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Warszawska artystka Zuzanna Piętkowska prezentuje wieloelementową… » więcej 2023-01-28, godz. 13:00 Deskorolki zagościły w bibliotece [ZDJĘCIA] W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu odbyła się wystawa deskorolek i spotkanie autorskie z ich miłośnikiem Bartoszem Adamowskim. Kolekcja deskorolek przyjechała… » więcej 2023-01-27, godz. 17:00 Weekend zamknięcia wystawy "Ruch Polski wokół Słońca" W weekend zamknięcia wystawy Andrzeja Tobisa 'Ruch Polski wokół Słońca' Galeria Sztuki Współczesnej przygotowała szereg wydarzeń. » więcej 2023-01-27, godz. 15:00 Koncert noworoczny z charytatywnym akcentem. W Nyskim Domu Kultury zagrają dla hospicjum 10 lutego w Nyskim Domu Kultury odbędzie się X jubileuszowa edycja Charytatywnego Koncertu Noworocznego, który organizowany jest przez Ruch Rozwoju Regionu… » więcej 2023-01-27, godz. 13:00 Premiera kolejnego humorystycznego wykładu w Teatrze Ekostudio w Opolu Wykłady profesora Pączkowskiego na dobre zagościły w opolskim Teatrze Ekostudio. Wcielający się w postać fikcyjnego profesora Andrzej Czernik mówił już… » więcej 2023-01-27, godz. 10:15 Wystawa i spotkanie autorskie rolkarzy w bibliotece 'Skateboarding, czyli odmienne stany świadomości' - to tytuł spotkania autorskiego z Bartoszem Adamowskim. Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu najpierw zaprasza… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »