Radio Opole » Kultura i rozrywka
2022-09-15, 14:12 Autor: Mariusz Majeran

Znamy wyniki konkursu "Przyroda wokół nas" [ZDJĘCIA]

Ogłoszenie wyników konkursu "Przyroda wokół nas" [fot. Maciej Marciński]
Ogłoszenie wyników konkursu "Przyroda wokół nas" [fot. Maciej Marciński]
Ogłoszenie wyników konkursu "Przyroda wokół nas" [fot. Maciej Marciński]
Ogłoszenie wyników konkursu "Przyroda wokół nas" [fot. Maciej Marciński]
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu ogłosił wyniki konkursu fotograficznego zatytułowanego "Przyroda wokół nas".
- Cieszymy się, że możemy nagrodzić najlepsze prace konkursowe - mówi zastępca prezesa funduszu Jerzy Naszkiewicz. - Konkurs był skierowany do wszystkich mieszkańców Opolszczyzny, którym na sercu leży ekologia. Dla których ważna jest ta ekologia. I chcieliśmy to właśnie uwypuklić i pokazać, jak wspaniała jest Polska. Bo tutaj przede wszystkim chodziło o uwiecznienie krajobrazów czy scen związanych z ekologią ale właśnie podczas wakacji przeżywanych w Polsce. Mieliśmy kilkanaście prac. Spośród tych kilkunastu zdjęć zostały wybrane cztery prace, które dzisiaj nagradzamy.

Nagrodzono cztery fotografie: Anny Tkaczyk, Patrycji Puzio, Hanny Górzańskiej i Teresy Glenc.

- Cieszę się, że zauważono moją pracę - mówi Anna Tkaczyk. - Pierwszy udział, więc tym bardziej bardzo jestem zadowolona i w sumie zaskoczona. Moja fotografia przedstawia jeden ze Stawów Milickich. Jest na niej też łódź. Jest bardzo amatorsko. To była fotografia po prostu telefonem.

Podczas ogłoszenia wyników konkursu wręczono także nagrody wyróżnionym autorom fotografii. Prace można oglądać na stronie internetowej funduszu.
Jerzy Naszkiewicz
Anna Tkaczyk

Kultura i rozrywka

2022-12-02, godz. 21:45 Efekt 16-letniej pracy na wystawie w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu [ZDJĘCIA] Dwie sale wystawiennicze Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu zajęły prace fotograficzne Andrzeja Tobisa. Wystawa 'Ruch Polski wokół Słońca' kończy 12… » więcej 2022-12-02, godz. 17:30 "Bardzo się cieszymy, że możemy tu być". Muzycy z Ukrainy przyjechali do studia M im. SBB nagrać piosenki [FILM] Polscy muzycy z Ukrainy odwiedzili dziś (02.12) studio M im. SBB w Radiu Opole. 11 śpiewaków z chóru 'Młode liście' z Domu Polskiego w Barze na Ukrainie… » więcej 2022-12-02, godz. 14:30 Muzyka inspirowana Chinami w Filharmonii Opolskiej Filharmonia Opolska zaprasza na dzisiejszy (2.12) koncert symfoniczny. Bohaterem koncertu będzie Tan Dun i jego pięcioczęściowy Koncert wiolonczelowy 'Przyczajony… » więcej 2022-12-01, godz. 22:00 Festiwal Polskiej Piosenki i Twórczości Osób Niepełnosprawnych już w piątek w Opolu W Opolu rusza w piątek 12. Festiwal Polskiej Piosenki i Twórczości Osób Niepełnosprawnych. Impreza jest połączona z IV edycją plebiscytu 'Ikona Opolsz… » więcej 2022-12-01, godz. 19:12 "Wszystko może się zdarzyć" na wystawie w Galerii ZPAP Pierwsze Piętro Opolski artysta Romuald Jeziorowski przygotował nową wystawę w Galerii ZPAP Pierwsze Piętro w Opolu. Zatytułował prezentację swoich prac 'Wszystko może… » więcej 2022-11-30, godz. 14:10 WBP w Opolu zaprasza na spotkanie poświęcone wiedeńskiej femme fatale Biblioteka Austriacka zaprasza na spotkanie autorskie z dr Agatą Borek z Uniwersytetu Śląskiego, która przybliży czytelnikom postać Almy Mahler-Werfel. Wystąpienie… » więcej 2022-11-29, godz. 17:00 Wystawa z łambinowickiego muzeum jedzie do Sejmu Ekspozycja „Koniec i początek. Powstańcy warszawscy w niewoli niemieckiej”, przygotowana przez Centralne Muzeum Jeńców Wojennych, mówi o powstańcach… » więcej 2022-11-29, godz. 12:07 O Tanzanii w Bibliotece Obcojęzycznej w Opolu Biblioteka Obcojęzyczna WBP w Opolu zaprasza na spotkanie z profesorem Januszem Słodczykiem, który zawodowo i prywatnie podróżuje po świecie. Tym razem naukowiec… » więcej 2022-11-28, godz. 17:30 Spektakl "ROHTKO" z łotewskimi nagrodami teatralnymi Przedstawienie „ROHTKO', którego koproducentami są Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu oraz Teatr Dailes w Rydze, nominowane do Łotewskich Nagród Teatralnych… » więcej 2022-11-28, godz. 15:00 Opolska Jesień Literacka: spotkanie poetyckie z Wojciechem Bonowiczem Przyjaciel Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu Wojciech Bonowicz spotka się z czytelnikami w ramach 20. Opolskiej Jesieni Literackiej. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »