Radio Opole » Kultura i rozrywka
2022-08-24, 08:22 Autor: Mariusz Majeran

Nowy sezon artystyczny w teatrze Kochanowskiego otworzy Opolska Scena Tańca

Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu po modernizacji [fot. Paula Hołubowicz]
Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu po modernizacji [fot. Paula Hołubowicz]
Otwarcie Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu po modernizacji [fot. Paula Hołubowicz]
Otwarcie Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu po modernizacji [fot. Paula Hołubowicz]
W Teatrze imienia Jana Kochanowskiego trwają próby do spektakli, które zobaczymy na początku nowego sezonu artystycznego. Oprócz znanych z końcówki ubiegłego sezonu przedstawień teatr zaprasza na Opolską Scenę Tańca.
- To przedsięwzięcie jest kolejnym otwarciem opolskiego teatru na nowe metody tworzenia - podkreśla dyrektor placówki Norbert Rakowski. - Chcemy pokazać, że są też różne rzeczy jeszcze. Jeszcze inne gatunki teatralne. Nie tylko te, które się nam kojarzą z teatrem, czyli dramat czy komedia. Przede wszystkim to jest kilka grup teatralnych czy też kolektywów. Pokażą gotowe przedstawienia z Lublina, Bytomia, z Warszawy. Zamknięte małe formy sceniczne.

- Opolskiej Scenie Tańca towarzyszą dodatkowe przedsięwzięcia - dodaje dyrektor. - Oprócz tego mamy warsztaty, na które serdecznie zapraszamy. Są prelekcje i wprowadzenia do tych spektakli, żebyśmy wiedzieli, o czym rozmawiamy.

Opolska Scena Tańca potrwa w dwóch odsłonach: wrześniowej i grudniowej. Pierwsza część rozpocznie się 14 września i potrwa pięć dni. Szczegóły przedstawień można znaleźć na stronie internetowej teatru. Radio Opole jest patronem medialnym projektu.
Norbert Rakowski cz. 1
Norbert Rakowski cz. 2

Kultura i rozrywka

2023-01-31, godz. 19:00 Praca Adama Michalika ze Strzelec Opolskich zakwalifikowana na międzynarodową wystawę Praca Adama Michalika, artysty ze Strzelec Opolskich, jako jedna z dziesięciu została zakwalifikowana na wystawę HANSEartWORKS. To międzynarodowy projekt wystawienniczy… » więcej 2023-01-31, godz. 15:15 Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza na spotkanie poświęcone malowidłom Władysława Początka Otwarcie nowego centrum przesiadkowego Opole Główne pozwoliło ponownie oglądać zabytkowe już malowidło opolskiego artysty, które wcześniej było na ścianie… » więcej 2023-01-31, godz. 11:45 Wraca plebiscyt "Dar Opola". Można nominować uczestników Stowarzyszenie 'Pieśni spod żagli' po dwuletniej przerwie wywołanej pandemią powraca do organizacji plebiscytu 'Dar Opola'. Konkurs ma promować środowisko… » więcej 2023-01-29, godz. 22:45 "Bez ładu i składu, czyli rytmy naszej młodości" w NDK Uniwersytet Trzeciego Wieku w Nysie zaprasza na wyjątkowy spektakl. » więcej 2023-01-29, godz. 16:30 Nowa jakość u "Osieckiej". Zniknie boazeria z sali koncertowej ośrodka kultury w Niemodlinie W ostatni etap wkroczyły prace remontowe w Ośrodku Kultury im. Agnieszki Osieckiej w Niemodlinie. Trwa przebudowa sali koncertowej, z której jak żartuje burmistrz… » więcej 2023-01-29, godz. 10:13 Zarezerwuj bilet na "Moralność pani Dulskiej", wesprzyj remont hospicjum w Kluczborku Są jeszcze bezpłatne wejściówki na spektakl 'Tragifarsa kołtuńska, czyli Moralność pani Dulskiej' w kluczborskim Centrum Kultury. » więcej 2023-01-28, godz. 15:30 Znamy spektakle, które zobaczymy podczas Opolskich Konfrontacji Teatralnych Instytut Teatralny imienia Zbigniewa Raszewskiego wybrał spośród 33 spektakli pięć przedstawień, które zobaczymy w Opolu podczas 47. Opolskich Konfrontacji… » więcej 2023-01-28, godz. 15:30 "Śmieci" w roli eksponatów na wystawie 'Wystawka' - taki tytuł nosi najnowsza ekspozycja w Galerii Aneks Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Warszawska artystka Zuzanna Piętkowska prezentuje wieloelementową… » więcej 2023-01-28, godz. 13:00 Deskorolki zagościły w bibliotece [ZDJĘCIA] W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu odbyła się wystawa deskorolek i spotkanie autorskie z ich miłośnikiem Bartoszem Adamowskim. Kolekcja deskorolek przyjechała… » więcej 2023-01-27, godz. 17:00 Weekend zamknięcia wystawy "Ruch Polski wokół Słońca" W weekend zamknięcia wystawy Andrzeja Tobisa 'Ruch Polski wokół Słońca' Galeria Sztuki Współczesnej przygotowała szereg wydarzeń. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »