Radio Opole » Kultura i rozrywka
2022-08-16, 16:35 Autor: Monika Matuszkiewicz

Katarzyna Woźnicka nagrywa w Studiu M im. SBB Radia Opole. To nasza nagroda dla laureatki PIOSENKOBRANIA

Katarzyna Woźnicka w Studiu M im. SBB Radia Opole [fot. Maciej Marciński]
Katarzyna Woźnicka w Studiu M im. SBB Radia Opole [fot. Maciej Marciński]
Choć ma dopiero 14 lat, to jej głos zachwycił jury tegorocznego Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki PIOSENKOBRANIE. Katarzyna Woźnicka z Kłodzka w ramach festiwalowej nagrody ufundowanej przez Radio Opole, wkroczyła do Studia M im. SBB naszej rozgłośni. Nagrywa tu 7 piosenek, które trafią na jej debiutancką płytę. Wśród nich są covery m.in. "The Power of Love", czy "Jaka róża taki cierń".
- Zdecydowałam się na covery, bo lubię tę formę, ale nie chcę też przesadzić. Pokaże w tych utworach cząstkę siebie, ale zachowując oryginał. Dla mnie nagranie w takim studiu to naprawdę jest coś - mówi Katarzyna Woźnicka, laureatka tegorocznego Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki PIOSENKOBRANIE 2022.

- Jest super, jest świetna akustyka i realizacja. Generalnie pierwszy raz nagrywam aż w tak dużym studiu. To jest świetne doświadczenie. Mega miło mi się tutaj pracuje i bardzo cieszę się, że udało mi się wygrać właśnie taką nagrodę. To jest niesamowite, bo zawsze chciałam coś nagrać w profesjonalnym studiu.

- Dla nas to jest ogromna radość, że córka może tu być i nagrać swoją płytę. Cieszymy się, że jej nauka i talent zostały zauważone - dodaje Małgorzata Szajnik, mama wokalistki.

- Ta cała otoczka, która tutaj jest, to wszystko, co tutaj dodatkowo się dzieje, jest dla nas wielkim zaskoczeniem i przyjemnością. Czekamy na płytę, choć nie myśleliśmy, że to będzie tak szybko, ale jak się samo pojawiło, to jesteśmy szczęśliwi i czekamy.

Płyta młodej wokalistki ma się ukazać jeszcze w tym roku. Dodajmy, że podczas tegorocznego festiwalu wystąpiło 44 artystów, którzy wyłonieni zostali spośród blisko 300 kandydatów z całego kraju. Katarzyna Woźnicka otrzymała nagrodę specjalną za warunki głosowe.
Katarzyna Woźnicka
Małgorzata Szajnik

Kultura i rozrywka

2022-10-07, godz. 18:15 10. Festiwal Bez Barier w opolskim skansenie Muzeum Wsi Opolskiej od lat wprowadza udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. W najbliższą sobotę (08.10) muzeum zaprasza wszystkich zwiedzających na szereg… » więcej 2022-10-07, godz. 15:00 W Prudniku oglądać można wystawę grafik i rysunków znanego muzyka Prudnicki Ośrodek Kultury zaskakuje nas swoimi propozycjami. Tym razem instytucja zaprosiła do Prudnika znanego muzyka ale nie po to, by zagrał koncert a pokazał… » więcej 2022-10-07, godz. 14:10 Trzy dni z muzyką dawną. Rozpoczyna się VII Festiwal Mikołaja z Koźla Przez trzy kolejne dni (7-9.10) w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Koźlu rozbrzmiewać będzie muzyka dawnych epok, od średniowiecza… » więcej 2022-10-06, godz. 19:00 Koncert symfoniczny na otwarcie Dni Kultury Niemieckiej. "W programie trzy przepiękne utwory" Tradycyjnie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim koncertem symfonicznym oficjalnie otwiera święto kultury w naszym regionie. Taki… » więcej 2022-10-06, godz. 17:00 Historia Nowej Wsi Królewskiej na wystawie w Opolu Archiwum Państwowe przygotowało kolejną wystawę z cyklu przedstawiania dzielnic Opola. Tym razem zaprasza na wystawę, która wpisuje się w 19. Dni Kultury… » więcej 2022-10-06, godz. 14:00 Wystawa porcelany w Muzeum Ziemi Prudnickiej Porcelanę ze zborów z prywatnej kolekcji Anny Bartoszek-Szurlej będzie można zobaczy w Muzeum Ziemi Prudnickiej. Placówka zaprasza na wystawę zatytułowaną… » więcej 2022-10-05, godz. 19:02 W pociągach na trasie Opole-Nysa przypominają historię powstańców wiezionych do Stalagu 344 Lamsdorf Kursem do Nysy rozpoczął się happening upamiętniający 78. rocznicę pierwszego transportu powstańców warszawskich do Stalagu 344 Lamsdorf. » więcej 2022-10-05, godz. 12:54 Pierwszy pociąg odjeżdża o 14:44! Przypomną drogę powstańców warszawskich do Stalagu 344 Lamsdorf Happening pt. 'Tu byli' w kilku opolskich pociągach POLREGIO upamiętni 78. rocznicę pierwszego transportu powstańców warszawskich do Stalagu 344 Lamsdorf… » więcej 2022-10-04, godz. 08:00 Wojtek Mazolewski nagrywa w Radiu Opole muzykę do przedstawienia [ZDJĘCIA, FILM] W połowie listopada czeka nas kolejna premiera w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Muzykę do sztuki stworzył Wojtek Mazolewski, który wraz z zespołem… » więcej 2022-10-03, godz. 17:00 Wystawa książek fotograficznych w bibliotece W ramach 12. Opolskiego Festiwalu Fotografii w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu dostępna jest wystawa zatytułowana 'Zdjęć nie wyrzuca się'. Wystawa… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »