Radio Opole » Kultura i rozrywka
2022-06-22, 14:31 Autor: Grzegorz Frankowski

MOK Głubczyce ma nowe nagłośnienie. ''Jakość dźwięku jest naprawdę znakomita''

Sala widowiskowa MOK w Głubczycach - [fot: Grzegorz Frankowski]
Sala widowiskowa MOK w Głubczycach - [fot: Grzegorz Frankowski]
Sala widowiskowa MOK w Głubczycach - [fot: Grzegorz Frankowski]
Sala widowiskowa MOK w Głubczycach - [fot: Grzegorz Frankowski]
Sala widowiskowa MOK w Głubczycach - [fot: Grzegorz Frankowski]
Sala widowiskowa MOK w Głubczycach - [fot: Grzegorz Frankowski]
Miejski Ośrodek Kultury w Głubczycach może się pochwalić nowym nagłośnieniem w sali widowiskowej. Dzięki modernizacji placówki parametry akustyczne na widowni są teraz jednymi z najlepszych w kraju.
- Zagraliśmy już dwa koncerty na tym sprzęcie i jakość dźwięku jest naprawdę znakomita – mówi Zbigniew Ziółko, dyrektor placówki.

- Bardzo wysoko została również oceniona sala po remoncie, bo pan, który przyjechał z firmy, która instalowała i projektowała nam ten sprzęt, jak stroił salę, to stwierdził, że tylko w kilku miejscach musi zrobić redukcję dźwięku. Bardzo był zadowolony z wytłumienia sali, z jakości wykładzin. Z kolei przy dniach miasta mieliśmy jednego z lepszych akustyków i powiedział, że ani jedna złotówka na wydany sprzęt nie została zmarnowana. Był zachwycony jakością.

W ramach modernizacji wykonano również prace, które umożliwiają osobom niedosłyszącym odpowiedni odbiór dźwięku.

- W kilku rzędach mamy zainstalowaną pętlę indukcyjną. Gdzie ktoś, kto przychodzi z aparatem słuchowym, to ten aparat się automatycznie przestraja na tę pętlę i już wtedy można sobie indywidualnie dodawać głośniej, ciszej będąc na sali widowiskowej. Mamy po bokach scen dwa ekrany telewizyjne, gdzie przy pomocy aplikacji, to co mówi np. konferansjer, czy osoby na scenie bezpośrednio jest tłumaczone na język pisany.

Cała inwestycja zamknęła się w kwocie 520 tys. złotych. 300 tys. z tej sumy to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-20.
Zbigniew Ziółko
Zbigniew Ziółko

Kultura i rozrywka

2022-07-06, godz. 10:41 Oprowadzanie kuratorskie po wystawie i spacer śladami Mariana Nowaka [ZDJĘCIA] Galeria Sztuki Współczesnej zamyka wystawę poświęconą opolskiemu rzeźbiarzowi Marianowi Nowakowi. Ekspozycja była dostępna przed siedzibą galerii od… » więcej 2022-07-05, godz. 19:15 Przez wakacje zobaczymy włoskie filmy w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu i Stowarzyszenie 'Opolskie Lamy' przez wakacje zapraszają do WBP na projekcje filmów włoskich. Rusza projekt Lamy pod… » więcej 2022-07-05, godz. 15:11 Od tkactwa po gry RPG. Wakacje w grodzie rycerskim są pełne atrakcji Młody rycerz, archeolog, artysta lub gracz RPG. Gród rycerski w Biskupicach obok Byczyny znów tętni życiem. Prowadzone są tam kolonie tematyczne dla dzieci… » więcej 2022-07-05, godz. 13:30 Ruszyło wakacyjne kino na placu Teatralnym Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu w poniedziałek wieczorem (4.07) zainaugurowała kino na placu Teatralnym w Opolu. Bezpłatne emisje filmów odbywają się… » więcej 2022-07-05, godz. 11:00 Joanna Siek opowiadała o zamku, którego... nie było Na podstawie swojej pracy licencjackiej, pod kierunkiem prof. Anny Pobóg-Lenartowicz Joanna Siek napisała książkę 'Zamek górny w Opolu'. Prezentowała swoją… » więcej 2022-07-05, godz. 07:44 Muzyka filmowa zabrzmiała w amfiteatrze [ZDJĘCIA] Filharmonicy opolscy zagrali przeboje muzyki filmowej w amfiteatrze. Muzykami dyrygował Przemysław Neumann. Orkiestrze towarzyszył chór Filharmonii Opolsk… » więcej 2022-07-04, godz. 15:00 W głubczyckim muzeum otwarto wystawę prac Zdzisława Wiatra W Powiatowym Muzeum Ziemi Głubczyckiej do końca wakacji można oglądać prace Zdzisława Wiatra - urodzonego w tym mieście znanego rysownika, grafika, malarza… » więcej 2022-07-04, godz. 12:48 Domy kultury mogą wnioskować o pieniądze na projekty internetowe. Drugi nabór Narodowego Centrum Kultury Samorządowe instytucje kultury mogą starać się o unijne granty na konwersję cyfrową. Narodowe Centrum Kultury ogłosiło drugi nabór, gdzie można aplikować… » więcej 2022-07-03, godz. 16:00 Pracownia konserwatorska w Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu będzie nowoczesna. Ruszył remont W Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu ruszył długo wyczekiwany remont pracowni konserwatorskiej. Zyska ona nie tylko nowy sprzęt i oświetlenie, ale przede… » więcej 2022-07-03, godz. 12:00 Niedzielne koncerty w Muszli Leśnej umilą letnie spacery po Parku Zdrojowym w Głuchołazach Letnie niedzielne koncerty przez całe wakacje wypełnią Muszlę Leśną w Parku Zdrojowym w Głuchołazach. Najbliższy wystartuje już dziś (03.07) o godzinie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »