Radio Opole » Kultura i rozrywka
2022-05-17, 17:30 Autor: Katarzyna Zawadzka

Poezja w języku niemieckim. Finał konkursu za nami!

Finał 28. Konkursu Recytatorskiego w języku niemieckim „Młodzież recytuje poezję“
Finał 28. Konkursu Recytatorskiego w języku niemieckim „Młodzież recytuje poezję“
Recytowali poezję w języku niemieckim. Za nami finał konkursu zorganizowanego już po raz 28. przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim. Do udziału w głównej rywalizacji zakwalifikowało się 75 uczestników, których podzielono na trzy kategorie.
- Ćwiczyłam mówienie wiersza razem z moją wychowawczynią w szkole i dobrze bawiłam się przy tym - mówi uczestniczka konkursu Zofia Gestenberg ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Głogówku. - Wiersz opowiada zabawną historię - wyjaśnia Zofia. - Opowiada o ptaszku, który usiadł na kleju i nie umiał odfrunąć, a czarny kot chciał go zjeść. Ten ptak opowiada, co chciałby jeszcze zrobić przed śmiercią - dodaje.

- Cieszę się, że po dwóch latach konkursowych spotkań online TSKN zrealizował wszystkie etapy konkursu w formie stacjonarnej - mówiła Zuzanna Donath-Kasiura, wicemarszałek regionu. - Młodzież nie tylko uczyła się, prezentowała i wyrażała siebie poprzez niemiecką poezję, ale także miała okazję usłyszeć innych, to bardzo ważne, że wykorzystujemy język nie tylko do tego, aby porozumiewać się, ale również do tego, aby poznawać siebie i świat przy pomocy poezji - dodaje.

Finał konkursu na recytację poezji niemieckiej zorganizowano w Teatrze EkoStudio w Opolu.
Zofia Gestenberg
Zuzanna Donat-Kasiura

Kultura i rozrywka

2022-07-05, godz. 19:15 Przez wakacje zobaczymy włoskie filmy w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu i Stowarzyszenie 'Opolskie Lamy' przez wakacje zapraszają do WBP na projekcje filmów włoskich. Rusza projekt Lamy pod… » więcej 2022-07-05, godz. 15:11 Od tkactwa po gry RPG. Wakacje w grodzie rycerskim są pełne atrakcji Młody rycerz, archeolog, artysta lub gracz RPG. Gród rycerski w Biskupicach obok Byczyny znów tętni życiem. Prowadzone są tam kolonie tematyczne dla dzieci… » więcej 2022-07-05, godz. 13:30 Ruszyło wakacyjne kino na placu Teatralnym Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu w poniedziałek wieczorem (4.07) zainaugurowała kino na placu Teatralnym w Opolu. Bezpłatne emisje filmów odbywają się… » więcej 2022-07-05, godz. 11:00 Joanna Siek opowiadała o zamku, którego... nie było Na podstawie swojej pracy licencjackiej, pod kierunkiem prof. Anny Pobóg-Lenartowicz Joanna Siek napisała książkę 'Zamek górny w Opolu'. Prezentowała swoją… » więcej 2022-07-05, godz. 07:44 Muzyka filmowa zabrzmiała w amfiteatrze [ZDJĘCIA] Filharmonicy opolscy zagrali przeboje muzyki filmowej w amfiteatrze. Muzykami dyrygował Przemysław Neumann. Orkiestrze towarzyszył chór Filharmonii Opolsk… » więcej 2022-07-04, godz. 15:00 W głubczyckim muzeum otwarto wystawę prac Zdzisława Wiatra W Powiatowym Muzeum Ziemi Głubczyckiej do końca wakacji można oglądać prace Zdzisława Wiatra - urodzonego w tym mieście znanego rysownika, grafika, malarza… » więcej 2022-07-04, godz. 12:48 Domy kultury mogą wnioskować o pieniądze na projekty internetowe. Drugi nabór Narodowego Centrum Kultury Samorządowe instytucje kultury mogą starać się o unijne granty na konwersję cyfrową. Narodowe Centrum Kultury ogłosiło drugi nabór, gdzie można aplikować… » więcej 2022-07-03, godz. 16:00 Pracownia konserwatorska w Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu będzie nowoczesna. Ruszył remont W Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu ruszył długo wyczekiwany remont pracowni konserwatorskiej. Zyska ona nie tylko nowy sprzęt i oświetlenie, ale przede… » więcej 2022-07-03, godz. 12:00 Niedzielne koncerty w Muszli Leśnej umilą letnie spacery po Parku Zdrojowym w Głuchołazach Letnie niedzielne koncerty przez całe wakacje wypełnią Muszlę Leśną w Parku Zdrojowym w Głuchołazach. Najbliższy wystartuje już dziś (03.07) o godzinie… » więcej 2022-07-03, godz. 09:00 Praszkowskie muzeum zaprasza w wakacje na wystawę zainspirowaną przyrodą. Są obrazy i rzeźby Muzeum w Praszce prezentuje nową wystawę czasową, pt. 'Inspiracje przyrodą'. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »