Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-12-15, 20:45 Autor: Mariusz Majeran

Historia Szczepanowic i Wójtowej Wsi na planszach przed Archiwum Państwowym w Opolu [ZDJĘCIA]

Wystawa przed Archiwum Państwowym w Opolu [fot. Mariusz Majeran]
Wystawa przed Archiwum Państwowym w Opolu [fot. Mariusz Majeran]
Archiwum Państwowe w Opolu na plenerowej wystawie przybliża nam kolejne dzielnice Opola. Tym razem jest to Wójtowa Wieś i Szczepanowice. Na wystawę składają się zarówno materiały pochodzące z archiwum jak i ze zbiorów prywatnych.
- Przygotowując wystawę odkryłam wiele ciekawostek - dodaje Małgorzata Blach-Margos.

- Wystawa na temat dzielnicy Wójtowa Wieś, Szczepanowice pojawiła się tu w ramach serii wystaw "Wspólna pamięć. Nasze archiwum". I możemy się tam dowiedzieć bardzo ciekawych rzeczy, których ja sama, jako mieszkanka dzielnicy Wójtowa Wieś, też nie wiedziałam, dopóki nie sięgnęłam do akt.

22 grudnia wystawa zostanie przeniesiona do Szczepanowic w okolice kościoła. Tam pozostanie przez dwa, trzy tygodnie. W ramach cyklu na początku roku ruszą wystawy prezentujące Nową Wieś Królewską i Zakrzów.
Małgorzata Blach-Margos

Kultura i rozrywka

2023-09-28, godz. 17:00 Jak wzmocnić odporność psychiczną przy pomocy literatury. Konferencja Biblioterapeutyczna w Opolu Bibliotekarze, nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy, terapeuci oraz wszyscy zainteresowani biblioterapią i stosowaniem biblioterapii w swojej codziennej pracy zawodowej… » więcej 2023-09-28, godz. 07:30 Międzynarodowe Konkursy Perkusyjne w Szkole Muzycznej w Opolu Szkoła Muzyczna w Opolu przygotowuje Międzynarodowe Konkursy Perkusyjne. W ramach imprezy, która odbędzie się w październiku i listopadzie odbędą się… » więcej 2023-09-27, godz. 17:00 Prudnik: kilkanaście propozycji w nowym sezonie ośrodka kultury Warsztaty, teatr i taniec muzyczny - Prudnicki Ośrodek Kultury przygotował bogatą ofertę dla mieszkańców gminy i okolic. W październiku rusza nowy sezon… » więcej 2023-09-27, godz. 13:00 Pokazy prastarych technik wykonywania glinianych naczyń w Parku Historii we Włodzieninie Warsztaty lepienia glinianych naczyń - to kolejna impreza, która odbędzie się w Parku Historii we Włodzieninie. Dzieci i młodzież ze szkół podstawowych… » więcej 2023-09-26, godz. 11:40 Wielki sukces głubczyckiego chóru Angelus Cantat na międzynarodowym konkursie w Hiszpanii Trzy złote dyplomy wywalczyli wokaliści głubczyckiego chóru Angelus Cantat podczas międzynarodowego festiwalu i konkursu chórów ''Canco Mediterrania'' w… » więcej 2023-09-25, godz. 19:39 Pochodzący z Kędzierzyna-Koźla Paweł Maślona - laureatem Złotych Lwów za film "Kos" Film „Kos” pochodzącego z Kędzierzyna-Koźla Pawła Maślony został nagrodzony Złotymi Lwami podczas 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni… » więcej 2023-09-25, godz. 19:00 Kino plenerowe zagości w Strzelcach Opolskich. Na ekranie „Vincent chce nad morze” Kino plenerowe to kolejna propozycja stowarzyszenia „Działamy” ze Strzelec Opolskich dla mieszkańców. Jutro (26.09) na placu Żeromskiego zostanie wyświetlony… » więcej 2023-09-25, godz. 16:05 Naukowcy z Czech i Polski debatują w Opolu o wzajemnych relacjach i problemach Po 7 latach przerwy naukowcy z Czech i Polski ponownie zasiedli do debat o kulturze, ekonomii i co najważniejsze współpracy. Na Uniwersytecie Opolskim ruszył… » więcej 2023-09-24, godz. 08:33 Jubileuszowy przegląd w Komprachcicach Będzie konkurs, będzie uroczysta gala, a na koniec występ gwiazdy. Tak w skrócie można opisać program XXV Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Religijnej… » więcej 2023-09-23, godz. 12:30 Biblioteka Austriacka zaprasza na Europejski Dzień Języków Po raz czternasty Biblioteka Austriacka organizuje Europejski Dzień Języków. Wydarzenie będzie dostępne w języku polskim, niemieckim i szwajcarskim. Biblioteka… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »