Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-11-20, 06:00 Autor: Wiktoria Konieczna

Przed nami Światowy Dzień Młodzieży w diecezji opolskiej

Przed nami Światowy Dzień Młodzieży w diecezji opolskiej [fot. materiały organizatora]
Przed nami Światowy Dzień Młodzieży w diecezji opolskiej [fot. materiały organizatora]
Przed nami Światowy Dzień Młodzieży w diecezji opolskiej [fot. materiały organizatora]
Przed nami Światowy Dzień Młodzieży w diecezji opolskiej [fot. materiały organizatora]
W tym roku zmienił się nie tylko termin tego wydarzenia, ale także nazwa. Taką decyzję podjął Papież Franciszek. Do tej pory w diecezji opolskiej w przeddzień Niedzieli Palmowej odbywała się "Ławka PNP". Tym razem uczniowie szkół średnich i studenci spotkają się w sobotę, przed ostatnią niedzielą roku liturgicznego Chrystusa Króla. W programie tegorocznego wydarzenia pod hasłem "Ławka ŚDM" m.in. rozmowy z gościem, msza święta, spotkania w kawiarni i poza nią oraz wieczorne czuwanie.
- Prowadzi nas zdanie, które zaproponował Papież Franciszek: "Wstań. Uczynię Cię świadkiem tego, co zobaczyłeś" - mówi ks. Łukasz Knieć, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

- Po pierwsze wstajemy, po drugie myślimy o tym, co zobaczyliśmy, tzn. o tym, w jaki sposób Pan Jezus pokazał się w naszym życiu. Wracamy do tych ważnych momentów, w których na jakiś sposób zobaczyliśmy Boga, doświadczyliśmy go, a na koniec próbujemy się stawać jego świadkami. Przez cały dzień będzie mnóstwo takich momentów, kiedy będziemy mogli być razem, słuchać o ważnych i mądrych rzeczach, ale też i modlić się. To właśnie czuwanie pomoże nam zgłębić ten temat. Będzie to też czas, kiedy biskup opolski zaprosi młodzież do włączenia się w synod, który trwa obecnie w kościele - dodaje ks. Knieć.

Ławka ŚDM zaplanowana jest dzisiaj (20.11). Początek o godzinie 10.00 w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu, przy ulicy Drzymały 1c.
ks. Łukasz Knieć

Kultura i rozrywka

2022-01-21, godz. 17:53 Muzyka i tekst w Filharmonii Opolskiej Piątkowy koncert kameralny w Filharmonii Opolskiej łączy literaturę z muzyką. Lutosławski Quartet wykona Sonatę Kreutzerowską. Usłyszymy dwa utwory muzyczne… » więcej 2022-01-21, godz. 07:39 Niemieckie kino na opolskich ekranach. "To są filmy szczególnie wybrane" Pokazem w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki rozpoczyna się Tydzień Filmu Niemieckiego. Widzowie będą mieli okazję obejrzeć najnowsze produkcje naszych… » więcej 2022-01-20, godz. 19:15 Potrafią podkreślić urodę kobiet i tworzyć spektakularne makijaże. Studentki nyskiej kosmetologii pokazały co p… Studentki Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie udowodniły podczas egzaminu zaliczeniowego na kierunku… » więcej 2022-01-20, godz. 14:28 Poszukiwani miłośnicy sztuki, malarstwa, rzeźby i teatru. Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu zaprasza do grupy twórczej… Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu we współpracy z Muzeum Śląska Opolskiego poszukuje chętnych osób do stworzenia grupy twórczej ''Pralnia''. Zgłosić… » więcej 2022-01-20, godz. 11:00 Dwóch opolskich poetów na spotkaniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu Miejska biblioteka publiczna w Opolu zaprasza na spotkanie poetyckie. Tym razem gośćmi tej instytucji będą opolscy autorzy znani i nagradzani w całej Pol… » więcej 2022-01-19, godz. 19:31 Prof. dr hab. Krystian Heffner świętował 70. urodziny w Instytucie Śląskim Prof. dr hab. Krystian Heffner świętował 70. urodziny w Instytucie Śląskim w Opolu. Gośćmi byli uczeni, z którymi współpracował oraz władze regionu… » więcej 2022-01-19, godz. 12:16 Fotografie Wojciecha Brzeszczaka w "Aneksie" Wojciech Brzeszczak przygotował nową wystawę, którą oparła na zdjęciach wykonanych na terenie byłych Zakładów Przemysłu Bawełnianego 'Frotex' w Pr… » więcej 2022-01-18, godz. 18:00 Opole przekazało dary na tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy [ZDJĘCIA] Spektakl dla najmłodszych, skrypty aktorskie z podpisami do filmu 'Behawiorysta', kolacja w Zamku Górnym czy własny koncert w Narodowym Centrum Piosenki - to… » więcej 2022-01-18, godz. 15:25 Kamil Kowalczyk prezentuje grafiki. Nowa wystawa w oddziale NBP w Opolu Grafiki Kamila Kowalczyka można oglądać w oddziale Narodowego Banku Polskiego w Opolu. Artysta ukończył studia licencjackie w dziedzinie komunikacji wizualnej… » więcej 2022-01-18, godz. 09:00 Miłośnicy egzotycznych podróży spotkali się w Muzeum Uniwersytetu Opolskiego [ZDJĘCIA] Profesor Janusz Słodczyk spotkał się ze słuchaczami w Muzeum Uniwersytetu Opolskiego. Naukowiec jest geografem i ekonomistą, specjalizującym się w geografii… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »