Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-10-17, 08:00 Autor: Mariusz Majeran

X Jubileuszowy Festiwal w Klimatach Bluesa i Rocka w Komprachcicach

X Jubileuszowy Festiwal w Klimatach Bluesa i Rocka w Komprachcicach. Day Off [fot. Mariusz Majeran]
X Jubileuszowy Festiwal w Klimatach Bluesa i Rocka w Komprachcicach. Day Off [fot. Mariusz Majeran]
Robert Klimek. X Jubileuszowy Festiwal w Klimatach Bluesa i Rocka w Komprachcicach [fot. Mariusz Majeran]
Robert Klimek. X Jubileuszowy Festiwal w Klimatach Bluesa i Rocka w Komprachcicach [fot. Mariusz Majeran]
X Jubileuszowy Festiwal w Klimatach Bluesa i Rocka w Komprachcicach [fot. Mariusz Majeran]
X Jubileuszowy Festiwal w Klimatach Bluesa i Rocka w Komprachcicach [fot. Mariusz Majeran]
X Blues Festival w Komprachcicach [fot. Mariusz Majeran]
X Blues Festival w Komprachcicach [fot. Mariusz Majeran]
X Blues Festival w Komprachcicach [fot. Mariusz Majeran]
X Blues Festival w Komprachcicach [fot. Mariusz Majeran]
Już po raz dziesiąty w Samorządowym Ośrodku Kultury w Komprachcicach spotkali się wykonawcy bluesa i rocka. Lokalni miłośnicy bluesa i zarazem członkowie z zespołu Day Off zapoczątkowali Festiwal w Klimatach Bluesa i Rocka w Komprachcicach.
- Cieszę się, że tego typu muzyka podoba się naszym mieszkańcom. I jest kolejna odsłona festiwalu - mówi dyrektorka domu kultury Renata Gliniorz. - Jubileuszowa i miło, że gościmy takich wykonawców jak Krzysztof Puma-Piasecki, Grażyna Łobaszewska. No i zespół Day Off, który stworzył ten festiwal. Miłośnicy bluesa i rocka. Na pewno przyczynili się do tego, że przetrwaliśmy dziesięć lat w naszej społeczności lokalnej promując właśnie bluesa i rocka na naszym terenie.

Na deskach Samorządowego Ośrodka Kultury wystąpili: zespół Day Off, Krzysztof Puma Piasecki z zespołem oraz Grażyna Łobaszewska z grupą Ajagore. Radio Opole było patronem medialnym wydarzenia.
Renata Gliniorz

Kultura i rozrywka

2021-12-06, godz. 17:15 Ukazała się książka Józefa Chyżego zatytułowana "Krecha" [ZDJĘCIA] W Galerii Sztuki Współczesnej odbyło się podsumowanie projektu Krecha. Projekt rozpoczął się na początku pandemii, był odpowiedzią na potrzebę utrzymania… » więcej 2021-12-05, godz. 16:00 "Koncert na 17. głosów" powraca po dwóch latach Filharmonia Opolska przez kilka lat organizowała koncerty 'Na dwa głosy' w Klubie Muzycznym. W grudniu muzyczne duety przygotowywały specjalny świąteczny… » więcej 2021-12-05, godz. 12:00 Wydali książkę ze starymi pocztówkami. Brakuje dwóch miejscowości. Może słuchacze pomogą? Charakterystyczne miejsca, budynki, z których część już nie istnieje czy ludzie, którzy już odeszli - to wszystko zachowało się na starych pocztówkach… » więcej 2021-12-05, godz. 09:00 Będzie mikołajkowy koncert w Oleśnie dzięki współpracy szkoły muzycznej i domu kultury Koncert z okazji mikołajek zaplanowano na jutro (06.12) w Oleśnie. To inicjatywa Państwowej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia oraz Młodzieżowego Studium… » więcej 2021-12-04, godz. 18:10 ''Skupiamy się na tym, jak tworzyć ozdoby samodzielnie". W Reużytkowni warsztaty w duchu ''zero waste'' Wykonywanie drobnych ozdób świątecznych, prezentów czy nauka pakowania upominków niewielkim kosztem. W Reużytkowni w Opolu zorganizowano warsztaty ''zero… » więcej 2021-12-04, godz. 11:00 Pałac w Wysokiej w gminie Branice zaprasza na polsko-czeskie kolędowanie W pałacu w Wysokiej po raz dziewiąty odbędzie się dzisiaj (04.12) polsko-czeskie kolędowanie połączone z jarmarkiem świątecznym. » więcej 2021-12-04, godz. 09:00 Drewniane rzeźby, żelazne odlewy i spawane pręty na wystawie Ignacego Nowodworskiego [ZDJĘCIA] Dr Ignacy Nowodworski przygotował nową wystawę swoich prac. Na drugim piętrze Galerii ZPAP Pierwsze Piętro zobaczymy jego rzeźby pod wspólnym tytułem … » więcej 2021-12-03, godz. 20:20 Wernisaż warsztatów fotograficzno-malarskich "Cztery pory dnia" [ZDJĘCIA] Towarzystwo Przyjaciół Opola przygotowało razem ze Związkiem Polskich Artystów Plastyków w Opolu wystawę uczestników warsztatów fotograficzno-malarskich… » więcej 2021-12-03, godz. 16:00 Od poniedziałku na antenie Radia Opole nowa powieść w odcinkach O historii opolskich Ślązaków, którzy wyemigrowali do Teksasu w Radiu Opole powstało wiele reportaży i programów. Tym razem od poniedziałku (06.12) zapraszamy… » więcej 2021-12-03, godz. 08:45 Z Kluczborka do Dubaju. 10 zdolnych wokalistek zaśpiewa na Światowym Międzynarodowym Festiwalu Artystycznym 10 młodych wokalistek z kluczborskiej Fundacji Durecka Art poleci do Dubaju na Światowy Międzynarodowy Festiwal Artystyczny WAPA. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »