Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-08-01, 11:00 Autor: Daniel Klimczak

Namysłowskie kino "pod chmurką" przyciąga mieszkańców. "Zawsze mamy komplet widzów"

Kino plenerowe [fot. Namysłowski Ośrodek Kultury]
Kino plenerowe [fot. Namysłowski Ośrodek Kultury]
Kino plenerowe [fot. Namysłowski Ośrodek Kultury]
Kino plenerowe [fot. Namysłowski Ośrodek Kultury]
Kino plenerowe [fot. Namysłowski Ośrodek Kultury]
Kino plenerowe [fot. Namysłowski Ośrodek Kultury]
Spore zainteresowanie tegorocznymi seansami w ramach letniego kina plenerowego w Namysłowie. Do tej pory każdy z wyświetlanych filmów zgromadził na dziedzińcu tamtejszego zamku komplet widowni.
To już kolejna edycja wakacyjnego kina "pod chmurką". W tym roku inicjatywę wsparł miejscowy browar, który udostępnił na ten cel należący do siebie teren. Jak mówi dyrektor Namysłowskiego Ośrodka Kultury Mariusz Jabłoński, wyświetlany repertuar jest dobrany w taki sposób, by był odpowiedni dla jak najszerszej grupy mieszkańców.

- Filmy narzucamy my. W tamtym roku próbowaliśmy dawać wybór, ale nie do końca się to chyba sprawdziło, bo były różne grupy społeczne, a później część z nich była niezadowolona, także teraz robimy dla każdego coś dobrego. Kino rodzinne, bajki na przemian. Zawsze mamy komplet, obsadzone wszystkie nasze leżaki, a mamy ich około 140. Część jest naszych, część ufundował browar. Oprócz tego mamy zawsze idealną pogodę - dodaje.

Ponadto organizatorzy zadbali o to, by w czasie projekcji można było nabyć przekąski.

Seanse rozpoczynają się w piątki o 21:30. Do tej pory w repertuarze plenerowego kina znalazły się między innymi takie tytuły jak "Były sobie człowieki", "The Gentelman", czy "Na noże". Szczegóły dotyczące kolejnych projekcji podawane są na kilka dni przed seansem na stronie internetowej NOK-u.
Mariusz Jabłoński

Kultura i rozrywka

2021-09-24, godz. 11:00 "Łap RAP" w Muzeum Polskiej Piosenki. Na początek warsztaty taneczne Jakub 'Grędziu' Gręda, wielokrotny laureat konkursów tanecznych poprowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży. To wydarzenie otworzy projekt edukacyjno-artystyczny… » więcej 2021-09-23, godz. 18:21 45.OKT: Publiczność żywiołowo przyjęła "Lalkę" z Teatru Słowackiego w Krakowie Za nami adaptacja 'Lalki' Bolesława Prusa w reżyserii Wojciecha Klemma z Teatru Słowackiego w Krakowie. To pierwszy spektakl 45. Opolskich Konfrontacji Teatralnych… » więcej 2021-09-23, godz. 14:10 Ewa Winnicka o Małej Polsce w Ameryce. Spotkanie w WBP 'Greenpoint. Kroniki Małej Polski' - o tej książce Ewa Winnicka opowie dziś (23.09) w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. W reportażu sięga do początków… » więcej 2021-09-23, godz. 13:12 Festiwal beethovenowski w Głogówku z niesłabnącą interakcją między wykonawcami i publicznością Obszerne dzieła Ludwiga van Beethovena oraz Fryderyka Chopina na wiolonczelę i fortepian zabrzmiały w środowy wieczór(22.09), na przedostatnim koncercie 29… » więcej 2021-09-22, godz. 15:51 Kocert Stanisława Soyki rozpocznie "Wrzosowisko" w Kędzierzynie-Koźlu Miłośnicy łagodnych dźwięków będą mogli nacieszyć uszy podczas festiwalu „Wrzosowisko”. Impreza rozpoczyna się jutro (23.09) w Kędzierzynie-Koźlu… » więcej 2021-09-22, godz. 13:06 Chopin u Beethovena - koncerty 29. Śląskiego Festiwal im. Ludwiga van Beethovena z niesłabnącym zainteresowaniem Przedsmak konkursu chopinowskiego zafundowała Aleksandra Świgut publiczności zgromadzonej podczas czwartego (21.09) koncertu 29. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga… » więcej 2021-09-22, godz. 10:45 Za nami finałowy koncert II Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Osób Niewidomych W Filharmonii Opolskiej wystąpiło 15 artystów wytypowanych z grupy 34 osób, które zgłosiły się do tegorocznego festiwalu. Finaliści tym razem nie śpiewali… » więcej 2021-09-22, godz. 10:00 Sport jako społeczna winda? Ludwika Włodek o "Gorszych dzieciach republiki" 'Gorsze dzieci republiki. O Algierczykach we Francji' to tytuł książki, której promocja odbyła się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Autorką… » więcej 2021-09-22, godz. 07:15 W październiku ruszają w regionie 18. Dni Kultury Niemieckiej. Zaplanowano ponad 40 wydarzeń w 11 miejscowościach Spotkania autorskie, wykłady, koncerty i warsztaty. Tak przedstawiają się tegoroczne 18. Dni Kultury Niemieckiej, które ruszają w październiku. Towarzystwo… » więcej 2021-09-21, godz. 19:47 Spacerownik, czyli podpowiedzi, co warto w regionie odwiedzić. "Pozwoli odkryć miejsca, które znajdują się tuż obok… Miejsca warte odwiedzenia, ciekawostki przyrodnicze, namiary na miejsca noclegowe i restauracje - to wszystko można znaleźć w „Spacerowniku”, czyli polsko-niemieckim… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »