Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-07-21, 19:54 Autor: Mariusz Majeran

Koncertem syberyjskiego barda rozpoczął się "Sputnik nad Opolem" [ZDJĘCIA]

Evgen Malinowski w WBP [fot. Mariusz Majeran]
Evgen Malinowski w WBP [fot. Mariusz Majeran]
Evgen Malinowski rozpoczął swoim recitalem 6. Sputnik nad Opolem. Przegląd filmów rosyjskich połączony jest z koncertem i spotkaniami autorskimi.
Evgien Malinowski jest bardem z polskimi korzeniami a urodził się na Syberii. W swoim repertuarze ma pieśni artystów zaangażowanych.

- Zawsze marzyłem, żeby w swoim repertuarze mieć pieśni bardów rosyjskich i polskich - dodaje artysta. - Krok po kroku w życiu realizuję to. Kiedyś marzyłem śpiewać Wysockiego. A to jeszcze w dzieciństwie się zaczęło. Potem dorosłem do Okudżawy. W Polsce, jak już mieszkam od 28 lat, to zawsze myślałem sobie, a co by tak, jeżeli rosyjską poezję tłumaczą na język polski. Jest śpiewany i Wysocki, i Okudżawa po polsku. Co by było, gdyby Kaczmarskiego albo Stachurę albo kogoś jeszcze po rosyjsku zaśpiewać?

Koncert odbył się w namiocie w ogrodzie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu.
Po każdym spotkaniu artystycznym na świeżym powietrzu odbywa się projekcja filmu. Dziś był to "Francuz" w reżyserii Andrieja Smirnowa. Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Współpracy Polska-Wschód.
Ewgen Malinowski

Kultura i rozrywka

2021-07-24, godz. 15:25 Pałac Rozkochów stanie się miejscem niecodziennego recitalu 'Recital kameralny na roboczo' na terenie Pałacu Rozkochów, niedaleko Głogówka, proponują na niedzielne (25.07) popołudnie artyści związani z Opolszczyzną… » więcej 2021-07-23, godz. 18:00 Międzynarodowa Akademia Wiolonczelowa: przed nami wiolonczela na jazzowo Klasycznie, tanecznie, kontemplacyjnie czy jazzowo - w takich odsłonach można odkrywać muzykę wiolonczelową lub z udziałem wiolonczeli w ramach festiwalowej… » więcej 2021-07-23, godz. 11:29 Nysa: przed nami koncert pamięci Janusza Toczka 'Budzimy się w słowach' - to tytuł koncertu, który odbędzie dziś (23.07) wieczorem w Nysie. » więcej 2021-07-22, godz. 20:00 Współpraca pełną parą! GSW i UO podpisały umowę Uniwersytet Opolski i Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu podpisały umowę o współpracy. Obie instytucje realizują wspólne inicjatywy od ponad dwóch dekad… » więcej 2021-07-22, godz. 17:30 Biegun Ciepła - nowy projekt artystyczny GSW W Prószkowie trwają przygotowania do nowego projektu artystycznego zatytułowanego 'Biegun ciepła'. Podczas Polsko-Niemieckiego Festiwalu Sztuki odbędą się… » więcej 2021-07-22, godz. 15:00 "Lee Schubienik" w OPO. Spotkanie autorskie z Aleksandrą Konefał O książce 'Lee Schubienik' opowiedziała w klubokawiarni OPO w Opolu Aleksandra Konefał. To debiut na rynku wydawniczym opolskiej autorki, która podczas spotkania… » więcej 2021-07-22, godz. 13:00 Dzieła Chopina na 8 rąk i 4 smyczki zabrzmiały na inauguracji Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej w Nysie [ZDJ… Dzieła Fryderyka Chopina w opracowaniach Piotra Mossa, Sabiny Meck i Leszka Kołodziejskiego na cztery wiolonczele zabrzmiały premierowo podczas koncertu otwierającego… » więcej 2021-07-22, godz. 11:15 Ruszyły zapisy do Festiwalu Polskiej Piosenki "Kryształowy Kamerton" Powstał nowy przegląd skierowany do artystów piosenki autorskiej. Jesienią odbędzie się I Festiwal Polskiej Piosenki 'Kryształowy Kamerton' 2021 w Warszawie… » więcej 2021-07-21, godz. 18:00 Kryminał na lato na antenie Radia Opole. To będzie "Ostre cięcie" [ZDJĘCIA] Radio Opole przygotowało dla słuchaczy na lato nową powieść w odcinkach. Będzie to radiowa adaptacja książki 'Ostre cięcie' Adama Budzika. Autor pochodzi… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »