Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-06-24, 15:00 Autor: Wiktoria Konieczna

Wybij własną monetę. GSW w Opolu zaprasza na rodzinne warsztaty i spotkanie autorskie

Wybij własną monetę. GSW w Opolu zaprasza na rodzinne warsztaty i spotkanie autorskie[fot. GSW w Opolu]
Wybij własną monetę. GSW w Opolu zaprasza na rodzinne warsztaty i spotkanie autorskie[fot. GSW w Opolu]
Wybij własną monetę. GSW w Opolu zaprasza na rodzinne warsztaty i spotkanie autorskie[fot. GSW w Opolu]
Wybij własną monetę. GSW w Opolu zaprasza na rodzinne warsztaty i spotkanie autorskie[fot. GSW w Opolu]
Jeszcze tylko przez kilka dni w ramach projektu Najpiękniejsze Monety Polskie na placu Jana Pawła II w Opolu można oglądać wystawę, która składa się z 20 plansz z wizerunkami monet pochodzącymi z różnych lat. Ich wspólnym emitentem jest Narodowy Bank Polski. Finisaż wystawy „Wybrane Monety Polskie” zaplanowano na 27 czerwca na godzinę 14.00. W ramach tego projektu i trwających Dni Opola zaplanowano jeszcze kilka wydarzeń, m.in. rodzinne warsztaty pod hasłem „Wrzuć monetę” organizowane przez Galerię Sztuki Współczesnej.
- To bardzo kreatywne zajęcie. Będziemy przygotowywać ceramiczne monety - mówi Ignacy Nowodworski z GSW w Opolu. - Stworzone monety zostaną zasuszone i wypalone w bardzo wysokiej temperaturze w naszym piecu, następnie poszkliwione i znowu wypalone. Monety będzie można odebrać w połowie lipca, jako efekty tych warsztatów.

Warsztaty rodzinne zaplanowano na niedzielę, 27 czerwca. Pakiety startowe, w których można znaleźć m.in. glinę są do odebrania w GSW w Opolu. Ich ilość jest ograniczona. W zajęciach będzie można wziąć udział zarówno stacjonarnie, jak i online. Szczegóły na stronie internetowej organizatora.

W ramach projektu „Najpiękniejsze monety polskie” odbędzie się również spotkanie autorskie z Sebastianem Mikołajczykiem, autorem monety wydanej 2021 roku z okazji upamiętniania setnej rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego. Zaplanowano je na sobotę (26.06) na godzinę 16:00 w Galerii Sztuki Współczesnej. Polski medalier opowie m.in. o pracy grafika projektującego monety kolekcjonerskie.

Dodajmy, że Radio Opole objęło to wydarzenie patronatem medialnym.
Ignacy Nowodworski

Kultura i rozrywka

2021-07-26, godz. 13:28 Przed nami nocne, wiolonczelowe granie - "Late Night Bach" już dziś (26.07) w Nysie Wiolonczelowa muzyka Johanna Sebastiana Bacha zabrzmi dziś (26.07) wieczorową porą w barokowych wnętrzach Kościoła pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła… » więcej 2021-07-25, godz. 12:57 MAW w Nysie: publiczność zachwycona jazzowym występem w Bastionie św. Jadwigi [ZDJĘCIA] Sporym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem cieszył się sobotni (24.07) koncert jazzowy 8. Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej (MAW). Tym razem jednak… » więcej 2021-07-24, godz. 15:25 Pałac Rozkochów stanie się miejscem niecodziennego recitalu 'Recital kameralny na roboczo' na terenie Pałacu Rozkochów, niedaleko Głogówka, proponują na niedzielne (25.07) popołudnie artyści związani z Opolszczyzną… » więcej 2021-07-23, godz. 18:00 Międzynarodowa Akademia Wiolonczelowa: przed nami wiolonczela na jazzowo Klasycznie, tanecznie, kontemplacyjnie czy jazzowo - w takich odsłonach można odkrywać muzykę wiolonczelową lub z udziałem wiolonczeli w ramach festiwalowej… » więcej 2021-07-23, godz. 11:29 Nysa: przed nami koncert pamięci Janusza Toczka 'Budzimy się w słowach' - to tytuł koncertu, który odbędzie dziś (23.07) wieczorem w Nysie. » więcej 2021-07-22, godz. 20:00 Współpraca pełną parą! GSW i UO podpisały umowę Uniwersytet Opolski i Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu podpisały umowę o współpracy. Obie instytucje realizują wspólne inicjatywy od ponad dwóch dekad… » więcej 2021-07-22, godz. 17:30 Biegun Ciepła - nowy projekt artystyczny GSW W Prószkowie trwają przygotowania do nowego projektu artystycznego zatytułowanego 'Biegun ciepła'. Podczas Polsko-Niemieckiego Festiwalu Sztuki odbędą się… » więcej 2021-07-22, godz. 15:00 "Lee Schubienik" w OPO. Spotkanie autorskie z Aleksandrą Konefał O książce 'Lee Schubienik' opowiedziała w klubokawiarni OPO w Opolu Aleksandra Konefał. To debiut na rynku wydawniczym opolskiej autorki, która podczas spotkania… » więcej 2021-07-22, godz. 13:00 Dzieła Chopina na 8 rąk i 4 smyczki zabrzmiały na inauguracji Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej w Nysie [ZDJ… Dzieła Fryderyka Chopina w opracowaniach Piotra Mossa, Sabiny Meck i Leszka Kołodziejskiego na cztery wiolonczele zabrzmiały premierowo podczas koncertu otwierającego… » więcej 2021-07-22, godz. 11:15 Ruszyły zapisy do Festiwalu Polskiej Piosenki "Kryształowy Kamerton" Powstał nowy przegląd skierowany do artystów piosenki autorskiej. Jesienią odbędzie się I Festiwal Polskiej Piosenki 'Kryształowy Kamerton' 2021 w Warszawie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »