Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-06-16, 14:30 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Kluczbork: zapisy do szkoły muzycznej potrwają do 21 czerwca

skrzypce © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
skrzypce © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Większość szkół muzycznych Opolszczyzny zakończyło już przyjmowanie zgłoszeń rekrutacyjnych, ale Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Kluczborku wciąż czeka na kandydatów do nauki. Zgłoszenia można przesyłać drogą elektroniczną do 21 czerwca. Natomiast w czwartek (17.06), będzie można się osobiście przekonać jak wygląda nauka w tej szkole i sprawdzić na czym polega specyfika uczenia się gry na danym instrumencie. Będzie to także okazja by poznać nauczycieli i spotkać osoby, które są już w trakcie edukacji w szkole - zarówno w ramach 6-letniego, jak i 4-letniego cyklu kształcenia.
- Rekrutacja jest u nas w tym roku troszeczkę przesunięta, a w czwartek organizujemy takie "dni otwarte szkoły" - wyjaśnia Danuta Nalewajka, dyrektor placówki, a jednocześnie absolwentka kluczborskiej szkoły muzycznej. - Dzieci będą grały na wszystkich instrumentach, będziemy mówić o instrumentach, o sposobie nauki w naszej szkole, można będzie wejść do każdej klasy, pooglądać, posłuchać, także wszystkich serdecznie zapraszam.

Jak dodaje Danuta Nalewajka, "Dzień otwarty" w kluczborskiej szkole muzycznej odbędzie się tak naprawdę popołudniu, ale dzięki temu łatwiej zapamiętać termin, ponieważ całość rozpocznie się 17 czerwca o godzinie 17:00 w auli szkoły muzycznej mieszczącej się przy ulicy Wolności 18 w Kluczborku.

- Potem, od 21 czerwca przez cztery dni, będzie badanie przydatności - dodaje Nalewajka. - To jest tylko takie podstawowe spotkanie, badanie. Trzeba zaśpiewać jedną zwrotkę piosenki, powtórzyć kilka dźwięków, powtórzyć kilka rytmów, także nie trzeba się tego absolutnie bać. Mamy dzieci naprawdę z ogromnego terenu, bo dużo dzieci do nas dojeżdża, nawet mamy dzieci z Dobrzenia, z Kup czy z Turawy.
Danuta Nalewajka

Kultura i rozrywka

2021-07-23, godz. 18:00 Międzynarodowa Akademia Wiolonczelowa: przed nami wiolonczela na jazzowo Klasycznie, tanecznie, kontemplacyjnie czy jazzowo - w takich odsłonach można odkrywać muzykę wiolonczelową lub z udziałem wiolonczeli w ramach festiwalowej… » więcej 2021-07-23, godz. 11:29 Nysa: przed nami koncert pamięci Janusza Toczka 'Budzimy się w słowach' - to tytuł koncertu, który odbędzie dziś (23.07) wieczorem w Nysie. » więcej 2021-07-22, godz. 20:00 Współpraca pełną parą! GSW i UO podpisały umowę Uniwersytet Opolski i Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu podpisały umowę o współpracy. Obie instytucje realizują wspólne inicjatywy od ponad dwóch dekad… » więcej 2021-07-22, godz. 17:30 Biegun Ciepła - nowy projekt artystyczny GSW W Prószkowie trwają przygotowania do nowego projektu artystycznego zatytułowanego 'Biegun ciepła'. Podczas Polsko-Niemieckiego Festiwalu Sztuki odbędą się… » więcej 2021-07-22, godz. 15:00 "Lee Schubienik" w OPO. Spotkanie autorskie z Aleksandrą Konefał O książce 'Lee Schubienik' opowiedziała w klubokawiarni OPO w Opolu Aleksandra Konefał. To debiut na rynku wydawniczym opolskiej autorki, która podczas spotkania… » więcej 2021-07-22, godz. 13:00 Dzieła Chopina na 8 rąk i 4 smyczki zabrzmiały na inauguracji Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej w Nysie [ZDJ… Dzieła Fryderyka Chopina w opracowaniach Piotra Mossa, Sabiny Meck i Leszka Kołodziejskiego na cztery wiolonczele zabrzmiały premierowo podczas koncertu otwierającego… » więcej 2021-07-22, godz. 11:15 Ruszyły zapisy do Festiwalu Polskiej Piosenki "Kryształowy Kamerton" Powstał nowy przegląd skierowany do artystów piosenki autorskiej. Jesienią odbędzie się I Festiwal Polskiej Piosenki 'Kryształowy Kamerton' 2021 w Warszawie… » więcej 2021-07-21, godz. 19:54 Koncertem syberyjskiego barda rozpoczął się "Sputnik nad Opolem" [ZDJĘCIA] Evgen Malinowski rozpoczął swoim recitalem 6. Sputnik nad Opolem. Przegląd filmów rosyjskich połączony jest z koncertem i spotkaniami autorskimi. » więcej 2021-07-21, godz. 18:00 Kryminał na lato na antenie Radia Opole. To będzie "Ostre cięcie" [ZDJĘCIA] Radio Opole przygotowało dla słuchaczy na lato nową powieść w odcinkach. Będzie to radiowa adaptacja książki 'Ostre cięcie' Adama Budzika. Autor pochodzi… » więcej 2021-07-21, godz. 16:15 Bajeczne projekcje filmowe dla dzieci i młodzieży w Centrum Aktywizacji Społecznej w Opolu 'Wakacje Mikołajka' w kinie pod chmurką proponuje na czwartkowy (22.07) wieczór Centrum Aktywizacji Społecznej w Opolu. Plenerowa projekcja czekać będzie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »