Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-06-10, 15:27 Autor: Mariusz Majeran

Koncert "Uciekaj moje serce" w Filharmonii Opolskiej

Piotr Furtas [fot. Paweł Stauffer]
Piotr Furtas [fot. Paweł Stauffer]
W piątek i sobotę (11-12.06) w Filharmonii Opolskiej koncert zatytułowany "Uciekaj moje serce". Pomysłodawcą koncertu i aranżerem piosenek jest muzyk i radiowiec Piotr Furtas. A na scenie Opolanie, których znamy z estrady, ale także z Radia Opole, w którym tworzą różne audycje.
- Ten koncert był dawno zaplanowany, ale czekaliśmy aż będziemy mogli go zrealizować z publicznością. Orkiestrę poprowadzi Piotr Furtas - mówi Katarzyna Karwaczyńska z filharmonii. - Poprowadzi nie tylko Orkiestrę Filharmonii Opolskiej, ale także w tym koncercie będą udział brali wspaniali wokaliści. Również znani państwu. Będą to Danuta Plotnik, Anna Piechurska, Żaneta Plotnik i Tomasz Stera oraz Paweł Ekert. A także będzie dopełniał tego dzieła zespół Take Style.

W piątek koncert o godzinie 19.00, natomiast w sobotę o 18.00. Radio Opole jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Na scenie wystąpią wokaliści: Danuta Plotnik, Anna Piechurska, Żaneta Plotnik, Tomasz Stera i Paweł Ekert . Zagra także zespół Take Style w składzie: Arkadiusz Tomasz Czyżewski – skrzypce elektryczne, Jacek Hornik – saksofon, Piotr Skrzypiec – fortepian, Tomasz Kiepura – gitara basowa, Wojciech Gorzelak – perkusja, Grzegorz Grunwald – gitara oraz Tomasz Wojdyła – instrumenty klawiszowe. Koncert poprowadzi dziennikarka Radia Opole Agnieszka Wawer-Krajewska.
Katarzyna Karwaczyńska

Kultura i rozrywka

2021-06-12, godz. 19:00 "Muzyczna trzynastka" zainspiruje w czerwcu dwoma koncertami organowymi w opolskiej katedrze Łukasz Sadło, absolwent Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej (DIMK) w Opolu oraz Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach wystąpi w niedzielę… » więcej 2021-06-12, godz. 18:30 5. Festiwal Książki na półmetku. Czytelnicy nie zawiedli, choć aura jest kapryśna [ZDJĘCIA, FILM] Za nami pierwszy dzień spotkań z autorami najciekawszych książek w tym roku. Sobotę można nazwać 'dniem opolskim', bo na festiwalu goszczą twórcy związani… » więcej 2021-06-12, godz. 15:15 Przed nami niecodzienny koncert w zabytkowym kościele w Bogacicy Muzyka dawna i oparte na niej współczesne improwizacje, a do tego połączenie głosów wokalnych i historycznych instrumentów - taka gratka na miłośników… » więcej 2021-06-12, godz. 13:00 Święto książki trwa. Koncert Zakuka ze względu na pogodę zwieńczy trzeci dzień 5. Festiwalu Książki w Opolu Drugi dzień 5 Festiwalu Książki miał zwieńczyć koncert zespołu Zakuka. Ze względu na warunki atmosferyczne koncert zostaje przeniesiony na jutro. Tym to… » więcej 2021-06-12, godz. 10:45 Opolskie Spotkania Fantastyczne w sobotę opanują Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Opolu W ubiegłym roku ze względu na pandemię organizatorzy, Opolski Klub Fantastyki, musieli odwołać święto fantastyki w Opolu. Sobota (12.06) to dzień, w którym… » więcej 2021-06-12, godz. 08:30 Ostatnie w tym sezonie przedstawienie w Ekostudiu Teatr Ekostudio kończy sezon artystyczny w sobotę (12 czerwca). Na zakończenie zobaczymy spektakl w reżyserii Andrzeja Czernika ukazujący rodziny śląskie… » więcej 2021-06-12, godz. 07:52 Tegoroczne prace dyplomowe można zobaczyć w Aneksie [ZDJĘCIA] W Galerii Aneks Galerii Sztuki Współczesnej możemy zobaczyć przez szybą i w ograniczonej liczbie osób wewnątrz, prace tegorocznych dyplomantów Liceum Plastycznego… » więcej 2021-06-11, godz. 19:30 "Po prostu radość, że możemy spotkać się z czytelnikami". Za nami pierwszy dzień święta książki [FILM] Zakończył się pierwszy dzień 5. Festiwalu Książek w Opolu. Z czytelnikami spotkało się na scenie głównej ośmiu autorów różnorodnych książek. Uczestnicy… » więcej 2021-06-11, godz. 17:00 Nagrody w tegorocznym Śląskim Beraniu zostały wręczone W szkole podstawowej w Izbicku spotkali się dzisiaj (11.06) laureaci tegorocznego konkursu Śląskie Beranie. W ubiegłym roku z powodu pandemii zmagań krasomówczych… » więcej 2021-06-11, godz. 15:00 Radio Opole na 5. Festiwalu Książki w Opolu [ZDJĘCIA] Dziennikarze Radia Opole są obecni na 5. Festiwalu Książki w Opolu. Piątkowy program jest realizowany z naszego studia plenerowego z placu Wolności. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »