Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-05-21, 19:00 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Brzmienie instrumentów w centrum Opola: przed nami plenerowa akcja rekrutacyjna

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Fryderyka Chopina w Opolu [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Fryderyka Chopina w Opolu [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert plenerowy i happening to pomysł nauczycielki z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu na przyciągnięcie potencjalnych kandydatów do nauki w szkole muzycznej. Jeszcze do 31 maja we wszystkich szkołach muzycznych naszego województwa trwa rekrutacja i każda ze szkół stara się w oryginalny sposób dotrzeć do potencjalnych kandydatów, przełamując jednocześnie ograniczenia pandemiczne.
Do tej pory możliwa była praktycznie wyłącznie działalność on-line, sporym powodzeniem cieszyło się więc nagrywanie wideo-prezentacji przybliżających poszczególne klasy instrumentów czy sekcje oraz ich specyfikę. Tym razem opolska szkoła muzyczna postanowiła wyjść z muzyką w plener.

- Mamy XXI wiek, wszystko idzie do przodu, szkoła muzyczna także - przekonuje Anna Tohl-Lantych, pomysłodawczyni akcji. - Pandemia skutecznie nam wiele działań zablokowała i zostały nam działania na świeżym powietrzu. Wspaniałą rzeczą jest współpraca, którą mamy z galerią WBP, bo już od dawna organizują się tam tzw. muzyczne czwartki, no i teraz dzięki temu, że udostępniono nam namiot, który może posłużyć za scenę zadaszoną, możemy po prostu tam zorganizować koncert. To nie będzie taki typowy koncert muzyki poważnej, będzie duży kontakt z publicznością, będę mówiła o tym jak można się zgłaszać do szkoły muzycznej, będę opowiadać o instrumentach, będą nauczyciele, będą uczniowie, będą absolwenci, więc tę atmosferę będzie można poznać i poczuć.

Koncert rozpocznie się w sobotę (22.05) o godzinie 17:00 w ogrodzie zlokalizowanym za galerią Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Jeśli tylko warunki pogodowe na to pozwolą, młodych muzyków będzie można także spotkać na ul. Krakowskiej, w okolicy placu Wolności, nieopodal Filharmonii Opolskiej. Muzyczne happeningi zaplanowane są na godziny: 11:00, 12:00, 14:30 i 15:30. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.
Anna Tohl-Lantych

Kultura i rozrywka

2023-01-29, godz. 22:45 "Bez ładu i składu, czyli rytmy naszej młodości" w NDK Uniwersytet Trzeciego Wieku w Nysie zaprasza na wyjątkowy spektakl. » więcej 2023-01-29, godz. 16:30 Nowa jakość u "Osieckiej". Zniknie boazeria z sali koncertowej ośrodka kultury w Niemodlinie W ostatni etap wkroczyły prace remontowe w Ośrodku Kultury im. Agnieszki Osieckiej w Niemodlinie. Trwa przebudowa sali koncertowej, z której jak żartuje burmistrz… » więcej 2023-01-29, godz. 10:13 Zarezerwuj bilet na "Moralność pani Dulskiej", wesprzyj remont hospicjum w Kluczborku Są jeszcze bezpłatne wejściówki na spektakl 'Tragifarsa kołtuńska, czyli Moralność pani Dulskiej' w kluczborskim Centrum Kultury. » więcej 2023-01-28, godz. 15:30 Znamy spektakle, które zobaczymy podczas Opolskich Konfrontacji Teatralnych Instytut Teatralny imienia Zbigniewa Raszewskiego wybrał spośród 33 spektakli pięć przedstawień, które zobaczymy w Opolu podczas 47. Opolskich Konfrontacji… » więcej 2023-01-28, godz. 15:30 "Śmieci" w roli eksponatów na wystawie 'Wystawka' - taki tytuł nosi najnowsza ekspozycja w Galerii Aneks Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Warszawska artystka Zuzanna Piętkowska prezentuje wieloelementową… » więcej 2023-01-28, godz. 13:00 Deskorolki zagościły w bibliotece [ZDJĘCIA] W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu odbyła się wystawa deskorolek i spotkanie autorskie z ich miłośnikiem Bartoszem Adamowskim. Kolekcja deskorolek przyjechała… » więcej 2023-01-27, godz. 17:00 Weekend zamknięcia wystawy "Ruch Polski wokół Słońca" W weekend zamknięcia wystawy Andrzeja Tobisa 'Ruch Polski wokół Słońca' Galeria Sztuki Współczesnej przygotowała szereg wydarzeń. » więcej 2023-01-27, godz. 15:00 Koncert noworoczny z charytatywnym akcentem. W Nyskim Domu Kultury zagrają dla hospicjum 10 lutego w Nyskim Domu Kultury odbędzie się X jubileuszowa edycja Charytatywnego Koncertu Noworocznego, który organizowany jest przez Ruch Rozwoju Regionu… » więcej 2023-01-27, godz. 13:00 Premiera kolejnego humorystycznego wykładu w Teatrze Ekostudio w Opolu Wykłady profesora Pączkowskiego na dobre zagościły w opolskim Teatrze Ekostudio. Wcielający się w postać fikcyjnego profesora Andrzej Czernik mówił już… » więcej 2023-01-27, godz. 10:15 Wystawa i spotkanie autorskie rolkarzy w bibliotece 'Skateboarding, czyli odmienne stany świadomości' - to tytuł spotkania autorskiego z Bartoszem Adamowskim. Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu najpierw zaprasza… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »