Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-05-14, 16:30 Autor: Wiktoria Konieczna

„Moja ziemio wyśniona” - koncert z okazji 100. rocznicy III Powstania Śląskiego. Prosto z NCPP w Radiu Opole

Amfiteatr Tysiąclecia w Opolu [fot. Barbara Tyslik]
Amfiteatr Tysiąclecia w Opolu [fot. Barbara Tyslik]
„Moja ziemio wyśniona” - muzyczna podróż śladami III Powstania Śląskiego. Posłuchaj transmisji wyjątkowego koncertu już w niedzielę
„Moja ziemio wyśniona” - muzyczna podróż śladami III Powstania Śląskiego. Posłuchaj transmisji wyjątkowego koncertu już w niedzielę
„Moja ziemio wyśniona” – to tytuł niedzielnego (16.05) koncertu, który obydwa się w ramach obchodów setnej rocznicy III Powstania Śląskiego. Na scenie opolskiego amfiteatru wystąpią: SBB, Abradab, Renata Przemyk, Sebastial Riedel, Stanisław Soyka, Józef Skrzek, Justyna Święs i Patrycja Zarychta.
Reżyserem koncertu jest Piotr Metz. Za opracowanie muzyczne odpowiedzialny jest Miłosz Wośko. Koncert rozpocznie się w niedzielę (16.05) godzinie 20:45. Poprzedzi go pokaz animacji w ramach kampanii „Śląsk, Wspólna Sprawa”. Natomiast podczas występów będą pojawiać się wizualizacja z materiałami archiwalnymi z czasów powstań śląskich, a także narracja o powstaniu w interpretacji polskich aktorów.

Podczas 90 minut zostaną zaprezentowane wyjątkowe utwory, m.in: „Świtanie”, „Moja Ziemio Wyśniona”, „Siadaj Maryś Na Wóz”, „Blizna”, „Dwie Krople”, „W Kołysce Dłoni Twych”, „Co Sen”, „Ej Dostone Żytko Się Kiwiw”, „Vetre Duj” czy „Czerwone Słoneczko”.

Wydarzenie odbywa się w ramach obchodów 100. rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego, jego organizatorami są Biuro Programu „Niepodległa”, Prezydent Miasta Opole oraz Instytut Śląski. Partnerami: Miasto Opole, Narodowe Centrum Polskiej Piosenki i Radio Opole. Przygotowanie wydarzenia wspiera m.in. Muzeum Czynu Powstańczego w Górze Świętej Anny, które pomogło w doborze materiałów archiwalnych.

Pierwsze relacje z przygotowań do koncertu już jutro w wiadomościach Radia Opole.
Transmisja koncertu - początek w niedzielę (16.05) o godz. 20:45. Przed koncertem, tuż po godzinie 20.00 rozpocznie się specjalna audycja na naszej antenie, którą poprowadzą Witold Sułek i Tomasz Wojtyłko.

Kultura i rozrywka

2021-10-18, godz. 14:00 Kietrz: w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa rozpoczyna się realizacja projektu "BLISKO" 'Historie artystycznie tkane' to tytuł projektu realizowanego przez Centrum Kultury i Sportu 'Tkalnia' w Kietrzu w ramach konkursu 'BLISKO'. Zadanie powstaje… » więcej 2021-10-17, godz. 14:34 Rękodzieło, miody, degustacje oraz występy zespołów. Jesienne targi w skansenie w Opolu Miód, rękodzieło, śląskie produkty kulinarne i występy zespołów folklorystycznych. To tylko część programu Jesiennych Targów Miodów i Rękodzieła… » więcej 2021-10-17, godz. 08:00 X Jubileuszowy Festiwal w Klimatach Bluesa i Rocka w Komprachcicach Już po raz dziesiąty w Samorządowym Ośrodku Kultury w Komprachcicach spotkali się wykonawcy bluesa i rocka. Lokalni miłośnicy bluesa i zarazem członkowie… » więcej 2021-10-16, godz. 22:15 Było ognisko i opowieści wspinaczy. Za nami 10. Opolski Festiwal Gór Zakończył się 10. Opolski Festiwal Gór. W ciągu czterech dni zorganizowano 13 prelekcji. Opole odwiedzili ludzie gór, pasjonaci wspinaczki wysokogórskiej… » więcej 2021-10-16, godz. 17:51 Uczniowie szkoły muzycznej z koncertem "W hołdzie św. Janowi Pawłowi II" 'W hołdzie św. Janowi Pawłowi II' to koncert zorganizowany przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia w Opolu. Przed publicznością wystąpili uczniowie… » więcej 2021-10-16, godz. 11:30 Wystawa obrazów abstrakcyjnych dwóch artystów w Galerii "Pierwsze Piętro" w Opolu [ZDJĘCIA] Piotr Malarz i Romuald Jeziorowski postanowili zaprosić na swoją wspólna wystawę/ W Galerii Pierwsze Piętro ZPAP w Opolu zobaczymy obrazy abstrakcyjne pod… » więcej 2021-10-16, godz. 10:00 11. OFF: portrety fotograficzne na wystawie w Filharmonii Opolskiej [ZDJĘCIA] Opolskie Towarzystwo Fotograficzne pokazało w Filharmonii Opolskiej prace swoich członków na wystawie zatytułowanej 'Obecność'. Tym razem zobaczymy na pierwszym… » więcej 2021-10-16, godz. 08:29 11. OFF: O książce o fotografkach mówiła Monika Szewczyk-Wittek Monika Szewczyk-Wittek była gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu w ramach 11. Opolskiego Festiwalu Fotografii. Dziennikarka przywiozła do Opola swoją… » więcej 2021-10-15, godz. 09:00 Powiatowe Muzeum Ziemi Głubczyckiej przygotowuje wystawę na temat byłych mieszkańców Kresów Muzeum w Głubczycach przygotowuje wystawę pt. 'Kresowianie na Ziemi Głubczyckiej'. Na 28 planszach zaprezentowanych zostanie blisko 400 zdjęć i dokumentów… » więcej 2021-10-14, godz. 20:15 Wystartował 10. Opolski Festiwal Gór. Przed NCPP płonie ognisko! [FILM, ZDJĘCIA] Opowieść o pracy w obserwatorium meteorologicznym na Kasprowym Wierchu rozpoczęła 10. Opolski Festiwal Gór. Wydarzenie przyciągające miłośników pieszych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »