Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-05-15, 13:15 Autor: Katarzyna Plewnia

Raper Koza i muzyk jazzowy Kuba Więcek do posłuchania w Radiu Opole - na ich wspólny koncert zaprasza Piotr Metz

Piotr Metz, Kuba Więcek, Koza [fot. Ola Baszun]
Piotr Metz, Kuba Więcek, Koza [fot. Ola Baszun]
Piotr Metz [fot. Łukasz Fura]
Piotr Metz [fot. Łukasz Fura]
Podczas koncertu w ramach 2. "Portu Kultury" muzycy zaprezentują efekt swojej współpracy, czyli projekt "Niebo nad Berlinem". W ocenie redaktora Piotra Metza, wspólna płyta Kozy i Kuby Więcka będzie najważniejszą w tym roku na polskim rynku fonograficznym w muzyce popularnej.
W ramach 2. "Portu Kultury" na barce nad Wisłą już dziś (15.05) o godz. 20.00 dadzą koncert raper Koza i muzyk jazzowy Kuba Więcek. Ich występu, transmitowanego na Facebooku Narodowego Centrum Kultury (NCK), równocześnie będzie można posłuchać na antenie Radia Opole. Podczas koncertu muzycy zaprezentują efekt swojej współpracy, czyli projekt "Niebo nad Berlinem". Tak do słuchania tych wykonawców zaprasza redaktor Piotr Metz, który razem z dyrektorem NCK, prof. Rafałem Wiśniewskim, będzie współgospodarzem wieczoru.

- Wspólny występ dwóch niezwykłych muzyków z zupełnie różnej bajki, czyli Kuby Więcka, który w wieku 25 lat miał już 2 płyty w serii "Polish Jazz", a który teraz pracuje, uwaga, z raperem. MC Koza to 20-latek o bardzo barwnym i czupurnym życiorysie, ale jest to hip-hopowiec intelektualista, który jest tak niesamowicie oczytany, że jego teksty to jest ileś tam pięter wyżej, niż hip-hopowy standard, łącznie z tym, co skomponował Kuba Więcek, robi to nieprawdopodobną zupełnie mieszankę - mówi Piotr Metz.

W ocenie redaktora Piotra Metza wspólna płyta Kozy i Kuby Więcka będzie najważniejszą w tym roku na polskim rynku fonograficznym w muzyce popularnej.

- Premierowo ten materiał zabrzmi w sobotę także na antenie Radia Opole o 20:00. Specjalnym gościem, który będzie im towarzyszył na perkusji, będzie Jan Emil Młynarski - dodał Piotr Metz.

Sobotni wieczór warto więc spędzić z Radiem Opole. Audycja "7:00 PM" Piotra Metza startuje o 19:00, a zapowiadany koncert godzinę później.
Piotr Metz, cz. 1
Piotr Metz, cz. 2

Kultura i rozrywka

2021-12-08, godz. 18:00 Koncert Krzysztofa Kiljańskiego w NCPP w Opolu odwołany Z przyczyn niezależnych od organizatora i artysty został odwołany jutrzejszy (09.12) koncert Krzysztofa Kiljańskiego i Witolda Cisło. Panowie po ponad 15… » więcej 2021-12-08, godz. 08:30 "Badania ściśle tajne". Przed nami premiera sztuki z Katarzyną Herman w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu Czy kodeks etyczny jest do stworzenia? I do czego zdolny jest człowiek? M.in. na te i inne pytania będą starali się odpowiedzieć bohaterowie nowego spektaklu… » więcej 2021-12-07, godz. 16:27 Studenci Uniwersytetu Opolskiego mają w czym wybierać. Trwają COOLturalia 2021 Seanse filmowe, koncerty, stand-upy, czy przeróżnego rodzaju warsztaty. To tylko część atrakcji, jakie czekają na studentów Uniwersytetu Opolskiego w ramach… » więcej 2021-12-07, godz. 11:41 Wystawa: o tradycjach dywanów kwietnych na Boże Ciało w środku zimy w Opolu Muzeum Wsi Opolskiej przygotowało plenerową wystawę mówiącą o 'Tradycjach dywanów kwietnych na procesje Bożego Ciała'. Wystawa fotograficzna stanie na… » więcej 2021-12-07, godz. 08:00 Opolski oddział TVP przygotuje film o historii diecezji opolskiej. "Będzie to produkcja na wysokim poziomie" Opolski oddział TVP w 2022 roku przygotuje film o historii diecezji opolskiej. Diecezja będzie wówczas obchodzić jubileusz 50-lecia. Po raz pierwszy w rolę… » więcej 2021-12-06, godz. 17:15 Ukazała się książka Józefa Chyżego zatytułowana "Krecha" [ZDJĘCIA] W Galerii Sztuki Współczesnej odbyło się podsumowanie projektu Krecha. Projekt rozpoczął się na początku pandemii, był odpowiedzią na potrzebę utrzymania… » więcej 2021-12-05, godz. 16:00 "Koncert na 17. głosów" powraca po dwóch latach Filharmonia Opolska przez kilka lat organizowała koncerty 'Na dwa głosy' w Klubie Muzycznym. W grudniu muzyczne duety przygotowywały specjalny świąteczny… » więcej 2021-12-05, godz. 12:00 Wydali książkę ze starymi pocztówkami. Brakuje dwóch miejscowości. Może słuchacze pomogą? Charakterystyczne miejsca, budynki, z których część już nie istnieje czy ludzie, którzy już odeszli - to wszystko zachowało się na starych pocztówkach… » więcej 2021-12-05, godz. 09:00 Będzie mikołajkowy koncert w Oleśnie dzięki współpracy szkoły muzycznej i domu kultury Koncert z okazji mikołajek zaplanowano na jutro (06.12) w Oleśnie. To inicjatywa Państwowej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia oraz Młodzieżowego Studium… » więcej 2021-12-04, godz. 18:10 ''Skupiamy się na tym, jak tworzyć ozdoby samodzielnie". W Reużytkowni warsztaty w duchu ''zero waste'' Wykonywanie drobnych ozdób świątecznych, prezentów czy nauka pakowania upominków niewielkim kosztem. W Reużytkowni w Opolu zorganizowano warsztaty ''zero… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »