Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-05-04, 18:46 Autor: Katarzyna Zawadzka

Rozmnażają stado! Trwa zbiórka Stowarzyszenia Opolskie Lamy

Opolska Lama [fot. archiwum stowarzyszenia]
Opolska Lama [fot. archiwum stowarzyszenia]
Trwa internetowa zbiórka "Śladami Lam - Odpal nowe lamy". Organizatorzy chcą, aby w Opolu pojawiły się kolejne figurki promujące organizowany w mieście od 19 lat festiwal filmowy. Dodanie kolejnych obiektów ma pomóc w wytyczeniu nowego turystycznego szlaku w mieście.
Zbiórka ma rozszerzyć projekt, który został dofinansowany przez urząd miasta w Opolu. Istniejące już lamy zyskają tabliczki z imionami. - Chcemy także, żeby lam było więcej - wyjaśnia Rafał Mościcki, lider Stowarzyszenia Opolskie Lamy. - Mamy coraz więcej sympatyków i osób, które sygnalizują, że chcą, aby takie lamy pojawiły się. To na przykład bardzo duża grupa wolontariuszy i uczniów z liceum nr 2. Rozmawialiśmy też o tym z panią dyrektor, że na dziedzińcu szkoły mogłaby stanąć lama. Bardzo fajnie byłoby także, gdyby lama pojawiła się przy Galerii Sztuki Współczesnej. Z panią dyrektor galerii także o tym rozmawialiśmy, aby w tym projekcie, który składaliśmy do miasta ta możliwość pojawiła się. Bardzo ważnym momentem staje się teraz to, że jeżeli nie możemy czegoś zrobić, to odpalamy projekt - dodaje.

Każda forma wsparcia na portalu odpalprojekt.pl to szansa na zdobycie ciekawej gratyfikacji np. w postaci biletu do kina. - Mamy przygotowane dla wszystkich niesamowite zestawy - zaznacza Mościcki. - Moim ulubionym, ciekawym zestawem jest możliwość zaproszenia do swojego ogródka czy wyznaczonego miejsca w plenerze ekranu z filmem i przeprowadzenia projekcji dla swoich znajomych w miejscu, które nadaje się do tego - dodaje.

Organizatorzy chcą zebrać 15 tysięcy złotych. Inicjatywę można wspomóc na portalu odpalprojekt.pl Jej tytuł to "Śladami Lam - Odpal nowe lamy".
Rafał Mościcki cz. 1
Rafał Mościcki cz. 2

Kultura i rozrywka

2021-05-14, godz. 19:39 Moszna: wielkie odliczanie do inauguracji "Muzycznego Święta Kwitnących Azalii" Muzyka polska zabrzmi na inauguracji 37. Festiwalu 'Muzyczne Święto Kwitnących Azalii' im. Zbigniewa Pawlickiego w Mosznej. Wyczekiwane przez melomanów wydarzenie… » więcej 2021-05-14, godz. 19:00 Coś dla większych i mniejszych moli książkowych. Gminna Biblioteka Publiczna w Łubnianach w weekend zaprasza mieszkańców… 'Na tropie książki'. To gra terenowa, na którą od jutra (15.05) zaprasza mieszkańców Gminna Biblioteka Publiczna w Łubnianach. » więcej 2021-05-14, godz. 16:30 „Moja ziemio wyśniona” - koncert z okazji 100. rocznicy III Powstania Śląskiego. Prosto z NCPP w Radiu Opole „Moja ziemio wyśniona” - to tytuł niedzielnego (16.05) koncertu, który obydwa się w ramach obchodów setnej rocznicy III Powstania Śląskiego. Na scenie… » więcej 2021-05-14, godz. 15:30 Jakie atrakcje czekają na zwiedzających podczas sobotniej Nocy Muzeów? Swoje drzwi otwiera jutro (15.05)  m.in. Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu. Zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć wszystkie stałe wystawy oraz jeden… » więcej 2021-05-14, godz. 11:30 Miejski Ośrodek Kultury w Głubczycach będzie miał nowoczesne, sterowane komputerowo nagłośnienie Miejski Ośrodek Kultury w Głubczycach przystępuje do ostatniego etapu modernizacji budynku. W sali widowiskowej będą prowadzone prace, które w znaczący… » więcej 2021-05-14, godz. 10:30 Nowa wystawa w Galerii Aneks. Prace wideo Jana Kowala 'Mleko ludzkiej dobroci' to wystawa laureata konkursu Galerii Aneks, którą od piątku (14.05) będzie można oglądać w Opolu. Autorem jest Jan Kowal - student… » więcej 2021-05-14, godz. 09:00 Kietrz: w wakacje zaplanowano warsztaty teatralne. Gmina otrzymała dofinansowanie z ministerstwa kultury Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu otrzymało 40 tys. złotych dofinansowania na realizację projektu ,,Lato w teatrze’’, czyli wakacyjnych warsztatów artystycznych… » więcej 2021-05-14, godz. 08:12 "Moje książki muszą mieć własny rytm". Filip Zawada gościem "Zaczytane Opolskie" Jego książki mają własny rytm, a teksty balansują na granicy tragedii i komedii. Mowa o Filipie Zawadzie, który spotkał się w czwartek (13.05) z czytelnikami… » więcej 2021-05-13, godz. 21:13 Trwa międzynarodowa konferencja architektoniczna organizowana przez nyską uczelnię. Tematami przewodnimi piękno i harmonia… Zakończył się pierwszy dzień międzynarodowej konferencji poświęconej harmonii w architekturze, organizowanej przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową… » więcej 2021-05-13, godz. 17:20 Młode talenty rozkwitną w Mosznej Plener to nie jedyna odmiana na rozpoczynającym się w sobotę (15.05) 37. Festiwalu 'Muzyczne Święto Kwitnących Azalii' im. Zbigniewa Pawlickiego w Mosznej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »