Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-03-31, 16:30 Autor: Mariusz Majeran

Trwa konkurs plastyczny o Prawdach Polaków spod Znaku Rodła

Podsumowanie międzyszkolnego konkursu o Prawdach Polaków - archiwum [fot. Katarzyna Doros]
Podsumowanie międzyszkolnego konkursu o Prawdach Polaków - archiwum [fot. Katarzyna Doros]
Ruszył II Ogólnopolski i Polonijny Konkurs Plastyczny "Prawdy Polaków spod Znaku Rodła - katechizmem narodowym Polaków w XXI wieku".
Poprzednia edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Na tegoroczny konkurs, który ruszył 10 marca już napływają prace z całej Polski.

- Chcemy przypominać o Prawdach Polaków, które zwłaszcza teraz są także aktualne - podkreśla Tadeusz Szczyrbak - prezes Rodziny Rodła - Wrocław. Konkurs jest adresowany do dzieci przedszkolnych, do klas I-III, klas IV-VIII, wreszcie do młodzieży szkół ponadpodstawowych. Ta tematyka też trafiła do szkół Ziemi Opolskiej za pośrednictwem Kuratorium Oświaty i Wychowania w Opolu, Wydziału Oświaty Miasta Opola. Ja zawsze przesyłam tę informację do ludzi dobrej woli. Drodzy Państwo, nauczyciele historii, wiedzy o społeczeństwie, religii, pomóżcie też młodym ludziom, bądźcie dla nich swoistą busolą, w jakiś sposób też inspiracją.

Prace należy nadsyłać do 20 kwietnia. Szczegóły konkursu i regulamin na stronie internetowej www.rodzinarodla.pl. Radio Opole jest patronem medialnym tego wydarzenia.

W ubiegłorocznej edycji konkursu Malwina Dendewicz, ówczesna uczennica klasy trzeciej Szkoły Podstawowej w Szybowicach, zajęła pierwsze miejsce w kategorii uczniów klas I-III w  I Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym na projekt kartki pocztowej o tematyce patriotycznej pod tytułem „Jesteśmy Polakami”.

Rozmowa z prezesem Tadeuszem Szczyrbakiem w środowych Rewirach Kultury (31.03) po godzinie 19.00.
Tadeusz Szczyrbak

Kultura i rozrywka

2021-05-12, godz. 07:59 Czas na kwitnące azalie! Przed nami muzyczne święto w Mosznej 176 wykonawców wystąpi podczas 37. Muzycznego Święta Kwitnących Azalii w Mosznej. W ciągu czterech festiwalowych dni będzie można wziąć udział w sześciu… » więcej 2021-05-11, godz. 21:25 WBP w Opolu: pierwsze w tym roku spotkanie autorskie z udziałem publiczności Gościem kolejnej odsłony akcji „Zaczytane Opolskie” był ceniony dramaturg i eseista Andrzej Stasiuk. To laureat m.in. Literackiej Nagrody Nike. Jego książki… » więcej 2021-05-11, godz. 15:30 Opolskie zaczyta się na wiosnę i jesień. Dużo spotkań autorskich przed nami! Trwa akcja 'Zaczytane Opolskie'. Biblioteki w całym regionie odwiedzają twórcy literatury prezentując swoje książkowe premiery. W tym roku inicjatywa gości… » więcej 2021-05-10, godz. 21:50 W weekend 13. Noc Muzeów w Opolu. Opolskie instytucje zapraszają "Mimo wszystko" stacjonarnie i online 'Mimo wszystko' - to hasło tegorocznej 13. Nocy Muzeów w Opolu. W ten sposób opolskie placówki kulturalne sygnalizują, że choć w reżimie sanitarnym, to… » więcej 2021-05-10, godz. 20:59 Wiele sensacyjnych doniesień o Lewie Nieludzkim. Tomasz Różycki gościem MBP w Opolu Tomasz Różycki był gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Poeta, eseista, pisarz i tłumacz opowiedział o swojej najnowszej książce 'Ijasz'. » więcej 2021-05-10, godz. 13:00 "Ijasz" w bibliotece. Tomasz Różycki opowie o nowej książce Tomasz Różycki będzie dziś (10.05) gościem spotkania online Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Opowie o najnowszej książce 'Ijasz', która łączy… » więcej 2021-05-10, godz. 10:32 Ostatni moment na zgłaszanie udziału w konkursie wiedzy o nyskich fortyfikacjach. Zainteresowani muszą odpowiedzieć… Ostatni dzwonek dla chcących sprawdzić swoją wiedzę na temat nyskich fortyfikacji. Jeszcze tylko do dziś (10.05) można zgłaszać chęć udziału w konkursie… » więcej 2021-05-08, godz. 17:00 Nie ma szans na tegoroczne Dni Kluczborka. Lipcowe Dni Olesna pod znakiem zapytania, ale jest jeszcze szansa Nie będzie tegorocznych Dni Kluczborka. W Oleśnie władze czekają na rozwój sytuacji epidemiologicznej. » więcej 2021-05-07, godz. 16:56 Muzyka H.M. Góreckiego w hołdzie Ślązakom poległym w powstaniach Koncert upamiętniający 100. rocznicę III powstania śląskiego przygotowała dla melomanów Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera. Z uwagi na obowiązujące… » więcej 2021-05-06, godz. 17:00 "Zahuczały góry, zaszumiały lasy". Premiera singla zespołu Zakuka 'Zahuczały góry, zaszumiały lasy' - to tytuł singla zespołu Zakuka, który w czwartek (6.05) ma swoją premierę. Autorami i wykonawcami piosenki, która… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »