Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-03-31, 16:30 Autor: Mariusz Majeran

Trwa konkurs plastyczny o Prawdach Polaków spod Znaku Rodła

Podsumowanie międzyszkolnego konkursu o Prawdach Polaków - archiwum [fot. Katarzyna Doros]
Podsumowanie międzyszkolnego konkursu o Prawdach Polaków - archiwum [fot. Katarzyna Doros]
Ruszył II Ogólnopolski i Polonijny Konkurs Plastyczny "Prawdy Polaków spod Znaku Rodła - katechizmem narodowym Polaków w XXI wieku".
Poprzednia edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Na tegoroczny konkurs, który ruszył 10 marca już napływają prace z całej Polski.

- Chcemy przypominać o Prawdach Polaków, które zwłaszcza teraz są także aktualne - podkreśla Tadeusz Szczyrbak - prezes Rodziny Rodła - Wrocław. Konkurs jest adresowany do dzieci przedszkolnych, do klas I-III, klas IV-VIII, wreszcie do młodzieży szkół ponadpodstawowych. Ta tematyka też trafiła do szkół Ziemi Opolskiej za pośrednictwem Kuratorium Oświaty i Wychowania w Opolu, Wydziału Oświaty Miasta Opola. Ja zawsze przesyłam tę informację do ludzi dobrej woli. Drodzy Państwo, nauczyciele historii, wiedzy o społeczeństwie, religii, pomóżcie też młodym ludziom, bądźcie dla nich swoistą busolą, w jakiś sposób też inspiracją.

Prace należy nadsyłać do 20 kwietnia. Szczegóły konkursu i regulamin na stronie internetowej www.rodzinarodla.pl. Radio Opole jest patronem medialnym tego wydarzenia.

W ubiegłorocznej edycji konkursu Malwina Dendewicz, ówczesna uczennica klasy trzeciej Szkoły Podstawowej w Szybowicach, zajęła pierwsze miejsce w kategorii uczniów klas I-III w  I Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym na projekt kartki pocztowej o tematyce patriotycznej pod tytułem „Jesteśmy Polakami”.

Rozmowa z prezesem Tadeuszem Szczyrbakiem w środowych Rewirach Kultury (31.03) po godzinie 19.00.
Tadeusz Szczyrbak

Kultura i rozrywka

2021-07-24, godz. 15:25 Pałac Rozkochów stanie się miejscem niecodziennego recitalu 'Recital kameralny na roboczo' na terenie Pałacu Rozkochów, niedaleko Głogówka, proponują na niedzielne (25.07) popołudnie artyści związani z Opolszczyzną… » więcej 2021-07-23, godz. 18:00 Międzynarodowa Akademia Wiolonczelowa: przed nami wiolonczela na jazzowo Klasycznie, tanecznie, kontemplacyjnie czy jazzowo - w takich odsłonach można odkrywać muzykę wiolonczelową lub z udziałem wiolonczeli w ramach festiwalowej… » więcej 2021-07-23, godz. 11:29 Nysa: przed nami koncert pamięci Janusza Toczka 'Budzimy się w słowach' - to tytuł koncertu, który odbędzie dziś (23.07) wieczorem w Nysie. » więcej 2021-07-22, godz. 20:00 Współpraca pełną parą! GSW i UO podpisały umowę Uniwersytet Opolski i Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu podpisały umowę o współpracy. Obie instytucje realizują wspólne inicjatywy od ponad dwóch dekad… » więcej 2021-07-22, godz. 17:30 Biegun Ciepła - nowy projekt artystyczny GSW W Prószkowie trwają przygotowania do nowego projektu artystycznego zatytułowanego 'Biegun ciepła'. Podczas Polsko-Niemieckiego Festiwalu Sztuki odbędą się… » więcej 2021-07-22, godz. 15:00 "Lee Schubienik" w OPO. Spotkanie autorskie z Aleksandrą Konefał O książce 'Lee Schubienik' opowiedziała w klubokawiarni OPO w Opolu Aleksandra Konefał. To debiut na rynku wydawniczym opolskiej autorki, która podczas spotkania… » więcej 2021-07-22, godz. 13:00 Dzieła Chopina na 8 rąk i 4 smyczki zabrzmiały na inauguracji Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej w Nysie [ZDJ… Dzieła Fryderyka Chopina w opracowaniach Piotra Mossa, Sabiny Meck i Leszka Kołodziejskiego na cztery wiolonczele zabrzmiały premierowo podczas koncertu otwierającego… » więcej 2021-07-22, godz. 11:15 Ruszyły zapisy do Festiwalu Polskiej Piosenki "Kryształowy Kamerton" Powstał nowy przegląd skierowany do artystów piosenki autorskiej. Jesienią odbędzie się I Festiwal Polskiej Piosenki 'Kryształowy Kamerton' 2021 w Warszawie… » więcej 2021-07-21, godz. 19:54 Koncertem syberyjskiego barda rozpoczął się "Sputnik nad Opolem" [ZDJĘCIA] Evgen Malinowski rozpoczął swoim recitalem 6. Sputnik nad Opolem. Przegląd filmów rosyjskich połączony jest z koncertem i spotkaniami autorskimi. » więcej 2021-07-21, godz. 18:00 Kryminał na lato na antenie Radia Opole. To będzie "Ostre cięcie" [ZDJĘCIA] Radio Opole przygotowało dla słuchaczy na lato nową powieść w odcinkach. Będzie to radiowa adaptacja książki 'Ostre cięcie' Adama Budzika. Autor pochodzi… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »