Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-01-01, 09:00 Autor: Mariusz Majeran

Jarosław Wasik podsumowuje rok jako piosenkarz i dyrektor muzeum

Jarosław Wasik [fot. Marcin Skomudek]
Jarosław Wasik [fot. Marcin Skomudek]
Rok 2020 dla Jarosława Wasika - wokalisty i dyrektora Muzeum Polskiej Piosenki ze względu na pandemię był trudny ale jeśli chodzi o ilość wydarzeń, nie był najgorszy.
- Mniej koncertuję ze względu na funkcję, jaką pełnię i to od samego początku było dla mnie jasne - podkreśla Wasik. - Muszę powiedzieć, że jestem mimo wszystko szczęśliwcem. Dlatego, że w okresie odmrożenia ja zagrałem dwa koncerty. Ja w paru takich składankowych koncertach brałem udział. Też sporo jurorowałem.

- Uruchomienie aplikacji na smartfony "O!Polskie muzea" było naszym największym wydarzeniem - dodaje dyrektor muzeum. - To chyba jest nasze największe osiągnięcie, to jest jakby największy sukces. Jednego bardzo żałuję. Muzeum Polskiej Piosenki było nominowane do takiej Europejskiej Nagrody dla Najlepszego Muzeum w Europie. Uroczystość miała się odbyć na przełomie kwietnia i maja w Cardiff w Wielkiej Brytanii. I te nagrody są przesunięte na przyszły rok. Mają być połączone dwa lata. Nie wiem jak to będzie? Czy to się jednak nie odbędzie on-line? Bardzo żałuję, ponieważ ja wierzę w to, że muzeum jest wyjątkowe.

- Cieszę się, że mogliśmy zrobić "Kawiarenki z gwiazdami", że uruchomiliśmy dużą kompleksową wystawę o Mieczysławie Foggu. Dużo robimy w internecie - uzupełnia Jarosław Wasik.

Radio Opole jest patronem medialnym przedsięwzięć Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.
Jarosław Wasik cz. 1
Jarosław Wasik cz. 2

Kultura i rozrywka

2021-05-11, godz. 21:25 WBP w Opolu: pierwsze w tym roku spotkanie autorskie z udziałem publiczności Gościem kolejnej odsłony akcji „Zaczytane Opolskie” był ceniony dramaturg i eseista Andrzej Stasiuk. To laureat m.in. Literackiej Nagrody Nike. Jego książki… » więcej 2021-05-11, godz. 15:30 Opolskie zaczyta się na wiosnę i jesień. Dużo spotkań autorskich przed nami! Trwa akcja 'Zaczytane Opolskie'. Biblioteki w całym regionie odwiedzają twórcy literatury prezentując swoje książkowe premiery. W tym roku inicjatywa gości… » więcej 2021-05-10, godz. 21:50 W weekend 13. Noc Muzeów w Opolu. Opolskie instytucje zapraszają "Mimo wszystko" stacjonarnie i online 'Mimo wszystko' - to hasło tegorocznej 13. Nocy Muzeów w Opolu. W ten sposób opolskie placówki kulturalne sygnalizują, że choć w reżimie sanitarnym, to… » więcej 2021-05-10, godz. 20:59 Wiele sensacyjnych doniesień o Lewie Nieludzkim. Tomasz Różycki gościem MBP w Opolu Tomasz Różycki był gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Poeta, eseista, pisarz i tłumacz opowiedział o swojej najnowszej książce 'Ijasz'. » więcej 2021-05-10, godz. 13:00 "Ijasz" w bibliotece. Tomasz Różycki opowie o nowej książce Tomasz Różycki będzie dziś (10.05) gościem spotkania online Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Opowie o najnowszej książce 'Ijasz', która łączy… » więcej 2021-05-10, godz. 10:32 Ostatni moment na zgłaszanie udziału w konkursie wiedzy o nyskich fortyfikacjach. Zainteresowani muszą odpowiedzieć… Ostatni dzwonek dla chcących sprawdzić swoją wiedzę na temat nyskich fortyfikacji. Jeszcze tylko do dziś (10.05) można zgłaszać chęć udziału w konkursie… » więcej 2021-05-08, godz. 17:00 Nie ma szans na tegoroczne Dni Kluczborka. Lipcowe Dni Olesna pod znakiem zapytania, ale jest jeszcze szansa Nie będzie tegorocznych Dni Kluczborka. W Oleśnie władze czekają na rozwój sytuacji epidemiologicznej. » więcej 2021-05-07, godz. 16:56 Muzyka H.M. Góreckiego w hołdzie Ślązakom poległym w powstaniach Koncert upamiętniający 100. rocznicę III powstania śląskiego przygotowała dla melomanów Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera. Z uwagi na obowiązujące… » więcej 2021-05-06, godz. 17:00 "Zahuczały góry, zaszumiały lasy". Premiera singla zespołu Zakuka 'Zahuczały góry, zaszumiały lasy' - to tytuł singla zespołu Zakuka, który w czwartek (6.05) ma swoją premierę. Autorami i wykonawcami piosenki, która… » więcej 2021-05-06, godz. 10:39 Robert Więckiewicz zagra "Behawiorystę". Poznaliśmy obsadę serialu, który będzie kręcony w Opolu W tytułową rolę byłego prokuratora i eksperta z zakresu komunikacji niewerbalnej, który będzie tropił groźnego przestępcę, wcieli się Robert Więckiewicz… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »