Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-12-10, 11:15 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Komplet koncertów fortepianowych Beethovena zabrzmi w Filharmonii Opolskiej!

plakat wydarzenia [fot. materiały organizatora/FB]
plakat wydarzenia [fot. materiały organizatora/FB]
Michał Francuz [fot. Damian Krzanowski]
Michał Francuz [fot. Damian Krzanowski]
Realizacja koncertu kameralnego on-line w FO [fot. materiały organizatora/FB]
Realizacja koncertu kameralnego on-line w FO [fot. materiały organizatora/FB]
Niecodzienny maraton z dziełami Ludwiga van Beethovena szykuje się w najbliższy weekend (11-12.12) w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera. Po ubiegłotygodniowej transmisji on-line koncertu kameralnego z barokowym instrumentarium, tym razem przyszedł czas na muzykę fortepianową z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej i to wpisującą się w ogólnoświatowe obchody Roku Beethovenowskiego.
- Takiego wieczoru, a właściwie dwóch, jeszcze w Opolu nie było - mówi Barbara Pieczyńska, zastępca kierownika działu organizacji i promocji Filharmonii Opolskiej. - Dwa wspaniałe wieczory z muzyką Beethovena, podczas których będziemy mogli posłuchać kompletu pięciu koncertów fortepianowych Ludwiga van Beethovena, po które sięgają najlepsi pianiści na całym świecie. Tego wyzwania podjął się Michał Francuz, który ma opinię jednego z najciekawszych i najbardziej kreatywnych polskich pianistów.

Artyście towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Opolskiej pod batutą Przemysława Neumanna. Wydarzenie odbędzie się w dwóch częściach, przy czym pierwsze 3 koncerty fortepianowe Ludwiga van Beethovena zabrzmią w piątek od godziny 19:00, a pozostałe dwa dzieła będzie można obserwować w sobotę, także od godziny 19:00. Wyjaśnijmy, że koncerty odbędą się bez udziału publiczności, a transmitowane będą na profilu filharmonii znajdującym się na portalu społecznościowym Facebook. Szczegółowe informacje dotyczące wirtualnych biletów, a także samego wydarzenia można odnaleźć na stronie internetowej filharmonii.
Barbara Pieczyńska

Kultura i rozrywka

2021-07-24, godz. 15:25 Pałac Rozkochów stanie się miejscem niecodziennego recitalu 'Recital kameralny na roboczo' na terenie Pałacu Rozkochów, niedaleko Głogówka, proponują na niedzielne (25.07) popołudnie artyści związani z Opolszczyzną… » więcej 2021-07-23, godz. 18:00 Międzynarodowa Akademia Wiolonczelowa: przed nami wiolonczela na jazzowo Klasycznie, tanecznie, kontemplacyjnie czy jazzowo - w takich odsłonach można odkrywać muzykę wiolonczelową lub z udziałem wiolonczeli w ramach festiwalowej… » więcej 2021-07-23, godz. 11:29 Nysa: przed nami koncert pamięci Janusza Toczka 'Budzimy się w słowach' - to tytuł koncertu, który odbędzie dziś (23.07) wieczorem w Nysie. » więcej 2021-07-22, godz. 20:00 Współpraca pełną parą! GSW i UO podpisały umowę Uniwersytet Opolski i Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu podpisały umowę o współpracy. Obie instytucje realizują wspólne inicjatywy od ponad dwóch dekad… » więcej 2021-07-22, godz. 17:30 Biegun Ciepła - nowy projekt artystyczny GSW W Prószkowie trwają przygotowania do nowego projektu artystycznego zatytułowanego 'Biegun ciepła'. Podczas Polsko-Niemieckiego Festiwalu Sztuki odbędą się… » więcej 2021-07-22, godz. 15:00 "Lee Schubienik" w OPO. Spotkanie autorskie z Aleksandrą Konefał O książce 'Lee Schubienik' opowiedziała w klubokawiarni OPO w Opolu Aleksandra Konefał. To debiut na rynku wydawniczym opolskiej autorki, która podczas spotkania… » więcej 2021-07-22, godz. 13:00 Dzieła Chopina na 8 rąk i 4 smyczki zabrzmiały na inauguracji Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej w Nysie [ZDJ… Dzieła Fryderyka Chopina w opracowaniach Piotra Mossa, Sabiny Meck i Leszka Kołodziejskiego na cztery wiolonczele zabrzmiały premierowo podczas koncertu otwierającego… » więcej 2021-07-22, godz. 11:15 Ruszyły zapisy do Festiwalu Polskiej Piosenki "Kryształowy Kamerton" Powstał nowy przegląd skierowany do artystów piosenki autorskiej. Jesienią odbędzie się I Festiwal Polskiej Piosenki 'Kryształowy Kamerton' 2021 w Warszawie… » więcej 2021-07-21, godz. 19:54 Koncertem syberyjskiego barda rozpoczął się "Sputnik nad Opolem" [ZDJĘCIA] Evgen Malinowski rozpoczął swoim recitalem 6. Sputnik nad Opolem. Przegląd filmów rosyjskich połączony jest z koncertem i spotkaniami autorskimi. » więcej 2021-07-21, godz. 18:00 Kryminał na lato na antenie Radia Opole. To będzie "Ostre cięcie" [ZDJĘCIA] Radio Opole przygotowało dla słuchaczy na lato nową powieść w odcinkach. Będzie to radiowa adaptacja książki 'Ostre cięcie' Adama Budzika. Autor pochodzi… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »