Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-12-10, 11:15 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Komplet koncertów fortepianowych Beethovena zabrzmi w Filharmonii Opolskiej!

plakat wydarzenia [fot. materiały organizatora/FB]
plakat wydarzenia [fot. materiały organizatora/FB]
Michał Francuz [fot. Damian Krzanowski]
Michał Francuz [fot. Damian Krzanowski]
Realizacja koncertu kameralnego on-line w FO [fot. materiały organizatora/FB]
Realizacja koncertu kameralnego on-line w FO [fot. materiały organizatora/FB]
Niecodzienny maraton z dziełami Ludwiga van Beethovena szykuje się w najbliższy weekend (11-12.12) w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera. Po ubiegłotygodniowej transmisji on-line koncertu kameralnego z barokowym instrumentarium, tym razem przyszedł czas na muzykę fortepianową z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej i to wpisującą się w ogólnoświatowe obchody Roku Beethovenowskiego.
- Takiego wieczoru, a właściwie dwóch, jeszcze w Opolu nie było - mówi Barbara Pieczyńska, zastępca kierownika działu organizacji i promocji Filharmonii Opolskiej. - Dwa wspaniałe wieczory z muzyką Beethovena, podczas których będziemy mogli posłuchać kompletu pięciu koncertów fortepianowych Ludwiga van Beethovena, po które sięgają najlepsi pianiści na całym świecie. Tego wyzwania podjął się Michał Francuz, który ma opinię jednego z najciekawszych i najbardziej kreatywnych polskich pianistów.

Artyście towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Opolskiej pod batutą Przemysława Neumanna. Wydarzenie odbędzie się w dwóch częściach, przy czym pierwsze 3 koncerty fortepianowe Ludwiga van Beethovena zabrzmią w piątek od godziny 19:00, a pozostałe dwa dzieła będzie można obserwować w sobotę, także od godziny 19:00. Wyjaśnijmy, że koncerty odbędą się bez udziału publiczności, a transmitowane będą na profilu filharmonii znajdującym się na portalu społecznościowym Facebook. Szczegółowe informacje dotyczące wirtualnych biletów, a także samego wydarzenia można odnaleźć na stronie internetowej filharmonii.
Barbara Pieczyńska

Kultura i rozrywka

2021-05-11, godz. 15:30 Opolskie zaczyta się na wiosnę i jesień. Dużo spotkań autorskich przed nami! Trwa akcja 'Zaczytane Opolskie'. Biblioteki w całym regionie odwiedzają twórcy literatury prezentując swoje książkowe premiery. W tym roku inicjatywa gości… » więcej 2021-05-10, godz. 21:50 W weekend 13. Noc Muzeów w Opolu. Opolskie instytucje zapraszają "Mimo wszystko" stacjonarnie i online 'Mimo wszystko' - to hasło tegorocznej 13. Nocy Muzeów w Opolu. W ten sposób opolskie placówki kulturalne sygnalizują, że choć w reżimie sanitarnym, to… » więcej 2021-05-10, godz. 20:59 Wiele sensacyjnych doniesień o Lewie Nieludzkim. Tomasz Różycki gościem MBP w Opolu Tomasz Różycki był gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Poeta, eseista, pisarz i tłumacz opowiedział o swojej najnowszej książce 'Ijasz'. » więcej 2021-05-10, godz. 13:00 "Ijasz" w bibliotece. Tomasz Różycki opowie o nowej książce Tomasz Różycki będzie dziś (10.05) gościem spotkania online Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Opowie o najnowszej książce 'Ijasz', która łączy… » więcej 2021-05-10, godz. 10:32 Ostatni moment na zgłaszanie udziału w konkursie wiedzy o nyskich fortyfikacjach. Zainteresowani muszą odpowiedzieć… Ostatni dzwonek dla chcących sprawdzić swoją wiedzę na temat nyskich fortyfikacji. Jeszcze tylko do dziś (10.05) można zgłaszać chęć udziału w konkursie… » więcej 2021-05-08, godz. 17:00 Nie ma szans na tegoroczne Dni Kluczborka. Lipcowe Dni Olesna pod znakiem zapytania, ale jest jeszcze szansa Nie będzie tegorocznych Dni Kluczborka. W Oleśnie władze czekają na rozwój sytuacji epidemiologicznej. » więcej 2021-05-07, godz. 16:56 Muzyka H.M. Góreckiego w hołdzie Ślązakom poległym w powstaniach Koncert upamiętniający 100. rocznicę III powstania śląskiego przygotowała dla melomanów Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera. Z uwagi na obowiązujące… » więcej 2021-05-06, godz. 17:00 "Zahuczały góry, zaszumiały lasy". Premiera singla zespołu Zakuka 'Zahuczały góry, zaszumiały lasy' - to tytuł singla zespołu Zakuka, który w czwartek (6.05) ma swoją premierę. Autorami i wykonawcami piosenki, która… » więcej 2021-05-06, godz. 10:39 Robert Więckiewicz zagra "Behawiorystę". Poznaliśmy obsadę serialu, który będzie kręcony w Opolu W tytułową rolę byłego prokuratora i eksperta z zakresu komunikacji niewerbalnej, który będzie tropił groźnego przestępcę, wcieli się Robert Więckiewicz… » więcej 2021-05-05, godz. 21:16 To oni tworzą świat, dlatego biorą obiektyw w swoje ręce! Przełamywanie stereotypów dotyczących płci, samoakceptacja czy ochrona środowiska - to tylko niektóre z tematów, którym czas i uwagę poświęcili młodzi… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »