Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-07-03, 15:15 Autor: Witold Wośtak

Kino Bajka w Kluczborku rusza z seansami plenerowymi. Sobotni wieczór z komedią romantyczną, ale w rygorze sanitarnym

Nowe leżaki Kina Bajka [fot. www.facebook.com/Kino Bajka]
Nowe leżaki Kina Bajka [fot. www.facebook.com/Kino Bajka]
Rusza kino plenerowe w Kluczborku. Jutro (04.07) wieczorem Kino Bajka pokaże komedię romantyczną "Rozumiemy się bez słów" na przebudowanym terenie po byłej fabryce Fampra.
Jest miejsce dla 100 widzów, a sprzedano do tej pory 50 biletów. Obowiązuje ostry reżim sanitarny - są wytyczone miejsca dla osób obcych sobie, a do momentu zajęcia miejsca trzeba mieć założoną maseczkę.

- Do wyboru będą leżaki, dwuosobowe ławki, a można przynieść również swoje siedzisko - mówi Katarzyna Juranek-Mazurczak, dyrektor Kina Bajka.

- Oczywiście nadal spisujemy numery telefonów i nazwiska naszych gości. Te dane mogą być potrzebne do zlokalizowania ich, gdyby zdarzyła się sytuacja zagrożenia koronawirusem. Będą dezynfekowane ławki i kupione leżaki oraz zapewnimy pojemniki z płynem odkażającym.

Katarzyna Juranek-Mazurczak dodaje, że na razie w planie są seanse plenerowe co dwa tygodnie. - Monitorujemy sytuację epidemiologiczną i frekwencję - zaznacza.

- Może okazać się, że ludzie będą preferować uczestniczenie w seansach plenerowych, bo niestety w kinach zamkniętych frekwencja jest przez cały czas bardzo słaba. Jeśli okaże się, że seanse plenerowe będą dla nas poszerzeniem oferty i szansą na utrzymanie kontaktu z widzem, za którym bardzo tęsknimy, będziemy grać częściej.

Seans rozpocznie się jutro (04.07) o 21:30.
Katarzyna Juranek-Mazurczak 1
Katarzyna Juranek-Mazurczak 2

Kultura i rozrywka

2020-09-26, godz. 09:00 Już tylko 2 koncerty dzielą nas od zakończenia 28. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku Drugą serię koncertów festiwalowych otworzył piątkowy (25.09) występ opolskich filharmoników pod dyrekcją Przemysława Neumanna w kościele parafialnym… » więcej 2020-09-25, godz. 18:45 Krakowska poezja zagościła w Opolu Krakowska poetka, animatorka kultury i autorka tekstów piosenek spotkała się z czytelnikami w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Małgorzata Michalska… » więcej 2020-09-25, godz. 14:00 Kina narzekają na brak widzów. Wpływ na to ma pandemia koronawirusa i letnia pogoda Polski Instytut Sztuki Filmowej przygotował zestawienie, według którego w lipcu w polskich kinach było aż o 90% mniej widzów niż w roku ubiegłym. Sierpień… » więcej 2020-09-25, godz. 11:45 Studio piosenki Metro w Opolu czeka na wokalistów i zaprasza na przesłuchanie Działające w Opolu studio piosenki Metro w najbliższą sobotę czeka na przyszłych wokalistów. Celem przesłuchania jest wyłonienie utalentowanych wokalnie… » więcej 2020-09-25, godz. 11:11 Resoraki wystąpiły w Studiu M [GALERIA] Pochodzący z Wrocławia zespół Resoraki wystąpił w legendarnym Studiu M imienia SBB w Radiu Opole. Grupa zaprezentowała materiał ze swoich dwóch płyt… » więcej 2020-09-25, godz. 09:32 Opolskie Archiwum Państwowe nagrodzone w plebiscycie „Wydarzenie Historyczne Roku” w kategorii „Edukacja i mult… Opolska placówka wraz z katowicką stworzyły stronę internetową - powstancyslascy.pl. Konkurs zorganizowało Muzeum Historii Polski. » więcej 2020-09-24, godz. 19:31 O kobiecej sile i waleczności - spotkanie z Ewą Kassalą W ramach akcji 'Zaczytane Opolskie' w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu odbyło się spotkanie z Ewą Kassalą. Pisarka w swojej twórczości bardzo… » więcej 2020-09-24, godz. 17:44 Archiwum Państwowe w Opolu nagrodzone za projekt poświęcony Powstańcom Śląskim W Pałacu na Wodzie w Królewskich Łazienkach odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród konkursu Wydarzenie Historyczne Roku 2019. » więcej 2020-09-24, godz. 14:31 Symfonie Witolda Maliszewskiego w Filharmonii Opolskiej. Projekt wspiera PGE Muzyka Witolda Maliszewskiego wróci do Filharmonii Opolskiej. Dzięki pomocy finansowej PGE GiEK zrealizowany zostanie projekt 'Maliszewski odkodowany'. » więcej 2020-09-24, godz. 07:13 Praga osobista Mariusza Szczygła. Spotkanie w WBP O 'Osobistym przewodniku po Pradze' Mariusz Szczygieł opowiedział w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Wśród 60 opisanych w książce obiektów nie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***