Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-05-07, 15:20 Autor: Witold Wośtak

MBP znów jest dostępna dla czytelników. Można jedynie oddać książki lub odebrać zamówione tytuły

MBP w Opolu otwarta [fot: MBP w Opolu/facebook]
MBP w Opolu otwarta [fot: MBP w Opolu/facebook]
Budynek Główny Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu wznowił rano działalność w ograniczonym zakresie. Osób, które przyszły oddać lub wypożyczyć książki, nie brakowało.
Przed wejściem uformowała się długa kolejka, choć to poniekąd wynikało z zachowania bezpiecznego odstępu między ludźmi. W bibliotece może jednocześnie przebywać 10 osób wyposażonych w maseczki, a przy wejściu należy zdezynfekować dłonie.

Jak mówi Elżbieta Kampa, dyrektor MBP, to długo wyczekiwany moment dla czytelników i pracowników. - Można jedynie oddać i wypożyczyć książki - zaznacza.

- Czytelnicy nie mogą sami podejść do regału i wybrać książki, co było dużym komfortem. Poza tym można było usiąść, przejrzeć książkę, a teraz to jest niemożliwe. Można zamówić książkę przez internet albo zadzwonić, jeśli dla kogoś jest to łatwiejszy sposób.

Arkadiusz Ceglarski-Schulz, kierownik Mediateki, nie jest zaskoczony dużym zainteresowaniem w dniu otwarcia biblioteki.

- Powiem szczerze, że byliśmy oczywiście przygotowani na "szturm" naszych czytelników. Uważamy jednak, że obecnie ruch jest już umiarkowany. W każdym razie cieszymy się z wizyt ludzi, którzy są spragnieni książek i czytania. Społeczna kwarantanna obowiązywała naprawdę długo.

Czytelnicy nie mogli doczekać się możliwości oddania i wypożyczenia książek.

- Bardzo czekałam na ten moment i ucieszyłoby mnie otwarcie nawet na dwie godziny. Wówczas problem rozwiązałby się i tak - mówi miłośniczka książek.

Jeden z mężczyzn oddał wypożyczone pozycje, ale nie mógł odwiedzić biblioteki muzycznej, która pozostaje zamknięta.

- Trochę czasu minęło od zamknięcia. Chciałam oddać to, co zalegało w domu. Oczywiście wypożyczyłam też kolejne książki dla dzieci - dodaje druga czytelniczka.

Dodajmy, oddawane książki muszą przejść kwarantanne, czyli pozostaną niedostępne przez 14 dni.
Elżbieta Kampa
Arkadiusz Ceglarski-Schulz
Czytelnicy

Kultura i rozrywka

2020-10-27, godz. 13:00 Miejski Ośrodek Kultury w Głubczycach zaprasza na ambitne kino. W ramach ,,Klubu Dobrego Filmu’’ placówka pokazuje… Mimo wprowadzonych obostrzeń sanitarnych domy kultury w całym kraju starają się w miarę możliwości normalnie funkcjonować. Miejski Ośrodek Kultury w Głubczycach… » więcej 2020-10-27, godz. 11:00 Moszna: ekspresyjny recital fortepianowy owacyjnie przyjęty przez publiczność! Podwójnymi owacjami na stojąco i brawurowym wykonaniem Poloneza As-dur Fryderyka Chopina zakończył się poniedziałkowy (26.10) recital fortepianowy na Zamku… » więcej 2020-10-27, godz. 08:40 Historie kryminalne w książkach Jędrzeja Pasierskiego - spotkanie z autorem w WBP w Opolu Jędrzej Pasierski, autor znanych powieści kryminalnych, opowiedział o swojej twórczości w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. » więcej 2020-10-26, godz. 17:00 Artysto, pokaż się w galerii. Trwa Konkurs Aneks! Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu już po raz 6. ogłosiła Konkurs Aneks. To propozycja skierowana do artystów do 35. roku życia związanych z Opolszczyzną… » więcej 2020-10-25, godz. 18:00 Moszna: przed nami recital fortepianowy z międzynarodową transmisją! 'W roli głównej fortepian', a w programie muzyka Fryderyka Chopina, Karola Szymanowskiego i Sergieja Rachmaninowa - tak zapowiada się przedostatni koncert 36… » więcej 2020-10-24, godz. 12:10 Filharmonia Opolska: dwieście procent muzyki przy mocno ograniczonej widowni [ZDJĘCIA] Niecodzienny program i maksymalne zaangażowanie artystów zyskały uznanie publiczności zgromadzonej w piątkowy (23.10) wieczór w Filharmonii Opolskiej im… » więcej 2020-10-23, godz. 17:00 Opole: zmiana godzin pracy biblioteki Od poniedziałku (26.10) zmieniają się godziny pracy biblioteki w Opolu. » więcej 2020-10-23, godz. 08:30 „Karnawał, piłka, krówki i krowy, czyli codzienność w Urugwaju”. Spotkanie autorskie z Aleksandrą Mularz Podczas spotkania w opolskiej bibliotece Aleksandra Mularz opowie m.in. o tym, jak wygląda życie w Urugwaju, który jest jednym z najbardziej bezpiecznych i… » więcej 2020-10-22, godz. 19:22 "Trzy wieki muzyki" i dwóch cenionych artystów w Filharmonii Opolskiej Wycieczka przez 'Trzy wieki muzyki' czeka nas w piątkowy wieczór (23.10) w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera. Mimo trudnych warunków, związanych z… » więcej 2020-10-22, godz. 16:30 Alicja Sinicka opowie o swojej najnowszej książce "Służąca" Alicja Sinicka weźmie udział w spotkaniu online z czytelnikami Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Swoją karierę pisarską rozpoczęła od powieści romantycznych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***