Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-05-19, 14:30 Autor: Witold Wośtak

Kulturalne śniadanie zainteresowało mieszkańców Opola. Coś dla podniebienia i dla ucha

Kulturalne śniadanie [fot. Witold Wośtak]
Kulturalne śniadanie [fot. Witold Wośtak]
Kulturalne śniadanie [fot. Witold Wośtak]
Kulturalne śniadanie [fot. Witold Wośtak]
Płyty winylowe, książki i zdrowe jedzenie. Kulturalne śniadanie trwa na placu Jana Pawła II w Opolu.
Inicjatywa będąca częścią Dni Miasta od 11:00 przyciąga spacerowiczów oraz
osoby zainteresowane wymianą książek, winyli czy nawet roślin. Dużą popularnością cieszy się stoisko z płytami gramofonowymi.

Witold Sułek, który przygotował około 150 winyli, zwraca uwagę, że fani czarnych płyt nie zadają wielu pytań, bo dobrze znają tę tematykę.

- Jeżeli ktoś interesuje się muzyką, najczęściej wie, czego szukać. Są jednak tacy goście, z którymi da się porozmawiać lub włączyć coś na płycie. Czasami ktoś kojarzy nazwę, ale nie do końca pamięta szczegóły. Po to jest właśnie sprzęt, żeby posłuchać i porozmawiać. Głównie mam starocie, bo nowymi płytami nie zajmuję się. Tutaj ma być zabawa – ma być wesoło, ma być Krzysztof Krawczyk i rock and roll.

Goście kulturalnego śniadania chwalą tę inicjatywę, ale widzą rzeczy do poprawy.

Ich zdaniem, przydałoby się więcej stoisk z jedzeniem, książkami oraz innymi towarami do kupienia. Jedna z kobiet uważa, że podobne akcje powinny być organizowane częściej, a nie tylko w czasie Dni Opola. Jak mówi druga uczestniczka, mieszkańcy czekają na takie nowości, stąd duże zainteresowanie. Według niej, brakuje jednak ławek i cienia, dlatego nie jest przekonana, czy wybrano odpowiednie miejsce.

Dodajmy, że Radio Opole jest patronem medialnym Dni Opola 2019.
Witold Sułek
Uczestnicy kulturalnego śniadania

Kultura i rozrywka

2020-09-26, godz. 09:00 Już tylko 2 koncerty dzielą nas od zakończenia 28. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku Drugą serię koncertów festiwalowych otworzył piątkowy (25.09) występ opolskich filharmoników pod dyrekcją Przemysława Neumanna w kościele parafialnym… » więcej 2020-09-25, godz. 18:45 Krakowska poezja zagościła w Opolu Krakowska poetka, animatorka kultury i autorka tekstów piosenek spotkała się z czytelnikami w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Małgorzata Michalska… » więcej 2020-09-25, godz. 14:00 Kina narzekają na brak widzów. Wpływ na to ma pandemia koronawirusa i letnia pogoda Polski Instytut Sztuki Filmowej przygotował zestawienie, według którego w lipcu w polskich kinach było aż o 90% mniej widzów niż w roku ubiegłym. Sierpień… » więcej 2020-09-25, godz. 11:45 Studio piosenki Metro w Opolu czeka na wokalistów i zaprasza na przesłuchanie Działające w Opolu studio piosenki Metro w najbliższą sobotę czeka na przyszłych wokalistów. Celem przesłuchania jest wyłonienie utalentowanych wokalnie… » więcej 2020-09-25, godz. 11:11 Resoraki wystąpiły w Studiu M [GALERIA] Pochodzący z Wrocławia zespół Resoraki wystąpił w legendarnym Studiu M imienia SBB w Radiu Opole. Grupa zaprezentowała materiał ze swoich dwóch płyt… » więcej 2020-09-25, godz. 09:32 Opolskie Archiwum Państwowe nagrodzone w plebiscycie „Wydarzenie Historyczne Roku” w kategorii „Edukacja i mult… Opolska placówka wraz z katowicką stworzyły stronę internetową - powstancyslascy.pl. Konkurs zorganizowało Muzeum Historii Polski. » więcej 2020-09-24, godz. 19:31 O kobiecej sile i waleczności - spotkanie z Ewą Kassalą W ramach akcji 'Zaczytane Opolskie' w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu odbyło się spotkanie z Ewą Kassalą. Pisarka w swojej twórczości bardzo… » więcej 2020-09-24, godz. 17:44 Archiwum Państwowe w Opolu nagrodzone za projekt poświęcony Powstańcom Śląskim W Pałacu na Wodzie w Królewskich Łazienkach odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród konkursu Wydarzenie Historyczne Roku 2019. » więcej 2020-09-24, godz. 14:31 Symfonie Witolda Maliszewskiego w Filharmonii Opolskiej. Projekt wspiera PGE Muzyka Witolda Maliszewskiego wróci do Filharmonii Opolskiej. Dzięki pomocy finansowej PGE GiEK zrealizowany zostanie projekt 'Maliszewski odkodowany'. » więcej 2020-09-24, godz. 07:13 Praga osobista Mariusza Szczygła. Spotkanie w WBP O 'Osobistym przewodniku po Pradze' Mariusz Szczygieł opowiedział w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Wśród 60 opisanych w książce obiektów nie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***