Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-11-30, 18:00 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Recital pianistyczny dla uczczenia polsko-amerykańskiej relacji dyplomatycznej

Neal Larrabee [fot. materiały organizatora]
Neal Larrabee [fot. materiały organizatora]
Recital pianistyczny uświetni stulecie nawiązania relacji dyplomatycznych pomiędzy Polską i Stanami Zjednoczonymi Ameryki Północnej. W sobotni wieczór (01.12) na scenie Filharmonii Opolskiej wystąpi laureat licznych konkursów pianistycznych Neal Larrabee, który już wielokrotnie gościł w Opolu.
W programie znajdą się dzieła zarówno polskich, jak i amerykańskich kompozytorów - m.in. F. Chopina, I.J. Paderewskiego i S. Barbera.

- To nie tylko recital, ale także okazja, by poznać i upamiętnić człowieka, który był mocno zaangażowany w pomoc Polakom - mówi Katarzyna Wybraniec z Filharmonii Opolskiej. - Koncert zatytułowany "100 lat razem - uczcijmy Herberta Hoovera", tak naprawdę jest też podziękowaniem dla człowieka, który przykładał wielką wagę do sprawy polskiej. To przyjaciel Ignacego Paderewskiego, więc sprawa polska była cały czas omawiana nie tylko w salonach politycznych.

Dodajmy, że sam koncert będzie poprzedzony wystawą i projekcją filmu o dokonaniach Herberta Hoovera, filantropa, który w 1920 roku otrzymał tytuł honorowego obywatela Rzeczypospolitej. Wydarzenie, organizowane przy współpracy z Konsulatem Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie i Stowarzyszeniem Alumni, rozpocznie się w sobotni (01.12) wieczór o godzinie 18:00. Radio Opole jest patronem medialnym.
Katarzyna Wybraniec

Kultura i rozrywka

2021-01-17, godz. 18:21 "To dla nas miejsce szczególne". Chrząstowice remontują i poszerzają izbę muzealną im. Konrada Mientusa To unikatowe w skali regionu miejsce, z eksponatami z początku XX wieku, a nawet z XIX stulecia, będzie miało nowy wygląd. Chodzi o Regionalną Izbę Śląska… » więcej 2021-01-17, godz. 08:44 Kluczborska biblioteka prezentuje zdjęcia pejzaży. Na wystawie trzeba pamiętać o rygorze sanitarnym Wystawę zdjęć pejzaży można oglądać w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Kluczborku. » więcej 2021-01-15, godz. 15:15 "Wyszyńskiego i Wojtyły Gramatyka Życia”. Wystawa przed kościołem w Głubczycach 'Wyszyńskiego i Wojtyły Gramatyka Życia” - pod takim tytułem została dziś (15.01) otwarta wystawa przy kościele parafialnym pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej… » więcej 2021-01-14, godz. 19:00 Laureatka Nagrody Literackiej Nike w MBP Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu, po przerwie świąteczno-noworocznej, wznawia spotkania autorskie. Ze względu na obostrzenia pandemiczne będą się one… » więcej 2021-01-14, godz. 14:00 Emocje i kłamstwo w opolskim teatrze on-line Teatr imienia Jana Kochanowskiego przygotował kolejny spektakl dostępny jedynie w internecie. Tym razem będzie to powtórzenie przedstawienia pełnego skomplikowanych… » więcej 2021-01-13, godz. 15:45 W puli 150 tysięcy złotych na wsparcie ludzi kultury. Rozpoczęła się tegoroczna edycja Marszałkowskich Talentów To propozycja dla twórców, autorów, kompozytorów, ale też dla tych, którzy opiekują się zabytkami. Ruszyła druga edycja Marszałkowskich Talentów. W… » więcej 2021-01-13, godz. 12:45 Filharmonia Opolska zaprasza na styczniowe gale noworoczne do internetu Gale noworoczne od lat gromadziły w Filharmonii Opolskiej kilkutysięczną publiczność. Tym razem odbędą się one bez udziału publiczności. Filharmonia… » więcej 2021-01-12, godz. 16:30 Galeria Sztuki Współczesnej ma nowe propozycje w internecie Tegoroczne ferie zimowe instytucje kultury zamieniły w internetowe spotkania. Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu również proponuje różnego rodzaju zajęcia… » więcej 2021-01-12, godz. 12:09 Pokaż swój talent i wygraj bony - proponuje dom kultury w Krapkowicach Propozycja skierowana jest do wszystkich bez względu na wiek - chociaż realizowana jest w ramach ferii on-line w Krapkowickim Domu Kultury. A mowa o konkursie… » więcej 2021-01-11, godz. 15:45 Opole: odsłonięto tablicę upamiętniającą rzeźbiarza Bena Muthofera Opole upamiętniło kolejnego artystę. Na budynku przy ulicy ks. Jana Dzierżona 7 odsłonięto dzisiaj (11.01) pamiątkową tablicę poświęconą rzeźbiarzowi… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »