Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-08-23, 18:00 Autor: Ewelina Laxy

Uhonorują poetkę i tekściarkę. Agnieszka Osiecka będzie patronką Ośrodka Kultury w Niemodlinie

Ośrodek Kultury w Niemodlinie [fot. Ewelina Laxy]
Ośrodek Kultury w Niemodlinie [fot. Ewelina Laxy]
Ośrodek Kultury w Niemodlinie [fot. Ewelina Laxy]
Ośrodek Kultury w Niemodlinie [fot. Ewelina Laxy]
Oficjalnie placówka przyjmie imię poetki od nowego roku. Wybór patrona jest nieprzypadkowy - ośrodek jest organizatorem ogólnopolskiego konkursu na interpretację piosenek Agnieszki Osieckiej "Oceany".
- Popularyzujemy jej twórczość od lat, to najlepszy patron, jakiego możemy mieć - mówi Katarzyna Paszula, dyrektor niemodlińskiego ośrodka kultury. - Chcemy, żeby nasz ośrodek kultury kojarzył się z piosenką, z dobrą piosenką, piosenką z wartościowym tekstem. I tak też będzie. Nasi wychowankowie śpiewają piosenki Agnieszki Osieckiej. Jesteśmy rozpoznawalni poprzez ten repertuar, który realizujemy z naszymi wychowankami na zajęciach.

Dyrekcja ośrodka w sprawie nadania imienia placówce kontaktowała się z córką poetki, Agatą Passent.

- W odpowiedzi na nasze pismo intencyjne Agata Passent napisała, że najwyższy czas, żeby ten Ośrodek Kultury w Niemodlinie w końcu to imię przyjął, bo, jak wiemy, w Niemodlinie istniało gimnazjum im. Agnieszki Osieckiej, gdzie ten festiwal twórczości "Oceany" miał swoje korzenie. Po likwidacji gimnazjum inicjatywę przejął ośrodek kultury i jak najbardziej pielęgnujemy ten stan - dodaje Katarzyna Paszula.

Agnieszka Osiecka była autorką tekstów takich piosenek jak: "Małgośka", Niech żyje bal" czy "Zielono mi".
Katarzyna Paszula 1
Katarzyna Paszula 2

Kultura i rozrywka

2021-03-02, godz. 16:30 Powstaje film o opolskich i czeskich czarownicach. To również opowieść o współczesnych pomówieniach Fundacja Filmowa Polscy Wychodźcy przygotowuje kolejny film dokumentalny traktujący o wspólnej historii Polski i Czech. » więcej 2021-03-02, godz. 15:00 Rusza Tydzień Języka Francuskiego w Opolu Po raz kolejny Biblioteka Obcojęzyczna w Opolu przygotowała w marcu Tydzień Języka Francuskiego i Krajów Frankońskich. Tym razem wszystkie wydarzenia, oprócz… » więcej 2021-03-02, godz. 13:00 "Spacerownik - powiat opolski". Kolejna publikacja TSKN prezentująca walory regionu Najpiękniejsze zamki, pałace, dworki, kościoły, muzea, zabytki, a także przyroda powiatu opolskiego opisane w jednej publikacji. Towarzystwo Społeczno-Kulturalne… » więcej 2021-03-02, godz. 11:00 Wystartowała 21. Wiosna Austriacka. Spotkania i wykłady dostępne w sieci W tym roku, ze względu na pandemię będzie ona miała nieco inną formułę. Spora część wydarzeń odbędzie się w internecie. 21. Wiosnę Austriacką otworzyła… » więcej 2021-03-02, godz. 07:15 Zaprojektuj logo opolskiej instytucji Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu ogłosiła konkurs na identyfikację wizualną Centrum Dokumentacyjno-Wystawienniczego Niemców w Polsce. W instytucji… » więcej 2021-03-01, godz. 18:31 Mimo pandemii duże zainteresowanie Konkursem Kroszonki Opolskie 2021 Muzeum Wsi Opolskiej zdecydowało się zorganizować XXX Wojewódzki Konkurs Plastyki Obrzędowej 'Kroszonki Opolskie 2021'. Tym razem jednak uczestnicy nie wykonywali… » więcej 2021-03-01, godz. 14:49 Pierwszy w tym roku koncert z publicznością w Paczkowie Paczkowska publiczność w reżimie sanitarnym wysłuchała piosenek opolskiej grupy szantowej Puzon Band. W miejscowym domu kultury grupa zaprezentowała swój… » więcej 2021-03-01, godz. 11:40 Opole: owady, jeże i ptaki otrzymają nowe domki W Opolu pojawią się kolejne miejsca dla owadów, jeży i ptaków. Opolski ratusz zakupił 11 nowych domków i hoteli dla owadów. Staną one w parku 800-lecia… » więcej 2021-02-28, godz. 14:30 Organy opolskiej katedry znów zabrzmią w słusznej sprawie Gratka dla miłośników muzyki organowej szykuje się podczas finału miesiąca w Opolu. Wszystko za sprawą koncertu z cyklu 'Organowe Inspiracje - Muzyczna… » więcej 2021-02-27, godz. 20:00 Nyski Dom Kultury wznawia działalność sceniczną. Widzowie mogli dziś zobaczyć premierę musicalu Prysły zmysły Nyski Dom Kultury wznawia występy przed publicznością. Pierwszym od kilku miesięcy spektaklem wystawionym na małej scenie im. Jerzego Kozarzewskiego był… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »