Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-07-22, 10:49 Autor: Wiktoria Palarczyk

Grupa Na Swoim zwycięzcą "KROPKOWEGO" Przeglądu Utworów z Charakterem [DUŻO ZDJĘĆ]

Grupa Na Swoim zwycięzcą "KROPKOWEGO" Przeglądu Utworów z Charakterem [fot. Marcin Gmurek]
Grupa Na Swoim zwycięzcą "KROPKOWEGO" Przeglądu Utworów z Charakterem [fot. Marcin Gmurek]
PUCH, czyli koncert konkursowy, to jeden z najważniejszych elementów Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Turystycznej „KROPKA”. Na deskach głuchołaskiej Muszli Leśnej zaprezentowało się 15 artystów z całej Polski. W tym roku główna nagroda powędrowała do zespołu Grupa Na Swoim.
Ich umiejętności wokalne, ale przede wszystkim piosenkę autorską oceniały jury konkursowe.

- W tym roku jest naprawdę bardzo wysoki poziom – podkreśla Jerzy Krużel z Radia Rzeszów. - Były to zespoły i byli to soliści. Obserwuję "KROPKĘ" od 9 lat i widzę, że ten poziom stale rośnie, ponieważ zespoły rozwijają się, ćwiczą. Jest w tej chwili o wiele lepszy dostęp do instrumentów. Pojawia się młodzież, która myśli, śpiewa piosenki, tworzy muzykę. To jest kapitalne - dodaje Krużel.

- Ta nagroda to dla nas duży krok na przód, tym bardziej, że jeśli chodzi o festiwale to jesteśmy początkującym zespołem. W zeszłym roku byliśmy na kilku festiwalach i bywało różnie. Tutaj się udało - mówi Tomek Borkowski z Grupy Na Swoim.

- Publiczność jest wspaniała. Miło nam, że zostaliśmy tak ciepło przyjęci. Jesteśmy tutaj pierwszy raz, więc to dla nas bardzo ważne, że poczuliśmy się tu dobrze - dodaje Arkadiusz Piechowski z Grupy Na Swoim.

Podczas sobotniego (21.07) wieczornego koncertu w Muszli Leśnej mogliśmy usłyszeć gwiazdę tegorocznej Kropki: Stanisława Soykę oraz Sokół Orkestar, zespół grający muzykę bałkańską.

Niedzielny dzień tradycyjnie jest zarezerwowany dla czeskiej muzyki, zwanej Trampską Hudbą. Petr Luftner, F. T. Prim, grupa z Brna oraz Kuba Blokesz i zespół „Chwila Nieuwagi” to tylko część artystów, którzy dziś (22.07) zaprezentują się na deskach Muszli Leśnej.

Radio Opole jest patronem medialnym festiwalu.
Jerzy Krużel, Tomek Borkowski , Arkadiusz Piechowski

Kultura i rozrywka

2021-07-25, godz. 12:57 MAW w Nysie: publiczność zachwycona jazzowym występem w Bastionie św. Jadwigi [ZDJĘCIA] Sporym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem cieszył się sobotni (24.07) koncert jazzowy 8. Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej (MAW). Tym razem jednak… » więcej 2021-07-24, godz. 15:25 Pałac Rozkochów stanie się miejscem niecodziennego recitalu 'Recital kameralny na roboczo' na terenie Pałacu Rozkochów, niedaleko Głogówka, proponują na niedzielne (25.07) popołudnie artyści związani z Opolszczyzną… » więcej 2021-07-23, godz. 18:00 Międzynarodowa Akademia Wiolonczelowa: przed nami wiolonczela na jazzowo Klasycznie, tanecznie, kontemplacyjnie czy jazzowo - w takich odsłonach można odkrywać muzykę wiolonczelową lub z udziałem wiolonczeli w ramach festiwalowej… » więcej 2021-07-23, godz. 11:29 Nysa: przed nami koncert pamięci Janusza Toczka 'Budzimy się w słowach' - to tytuł koncertu, który odbędzie dziś (23.07) wieczorem w Nysie. » więcej 2021-07-22, godz. 20:00 Współpraca pełną parą! GSW i UO podpisały umowę Uniwersytet Opolski i Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu podpisały umowę o współpracy. Obie instytucje realizują wspólne inicjatywy od ponad dwóch dekad… » więcej 2021-07-22, godz. 17:30 Biegun Ciepła - nowy projekt artystyczny GSW W Prószkowie trwają przygotowania do nowego projektu artystycznego zatytułowanego 'Biegun ciepła'. Podczas Polsko-Niemieckiego Festiwalu Sztuki odbędą się… » więcej 2021-07-22, godz. 15:00 "Lee Schubienik" w OPO. Spotkanie autorskie z Aleksandrą Konefał O książce 'Lee Schubienik' opowiedziała w klubokawiarni OPO w Opolu Aleksandra Konefał. To debiut na rynku wydawniczym opolskiej autorki, która podczas spotkania… » więcej 2021-07-22, godz. 13:00 Dzieła Chopina na 8 rąk i 4 smyczki zabrzmiały na inauguracji Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej w Nysie [ZDJ… Dzieła Fryderyka Chopina w opracowaniach Piotra Mossa, Sabiny Meck i Leszka Kołodziejskiego na cztery wiolonczele zabrzmiały premierowo podczas koncertu otwierającego… » więcej 2021-07-22, godz. 11:15 Ruszyły zapisy do Festiwalu Polskiej Piosenki "Kryształowy Kamerton" Powstał nowy przegląd skierowany do artystów piosenki autorskiej. Jesienią odbędzie się I Festiwal Polskiej Piosenki 'Kryształowy Kamerton' 2021 w Warszawie… » więcej 2021-07-21, godz. 19:54 Koncertem syberyjskiego barda rozpoczął się "Sputnik nad Opolem" [ZDJĘCIA] Evgen Malinowski rozpoczął swoim recitalem 6. Sputnik nad Opolem. Przegląd filmów rosyjskich połączony jest z koncertem i spotkaniami autorskimi. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »