Radio Opole » Kultura i rozrywka
2017-07-10, 13:45 Autor: Katarzyna Zawadzka

Radio Opole zaprasza na plenerowy koncert z udziałem gwiazd

Józef Skrzek [fot. Katarzyna Zawadzka]
Józef Skrzek [fot. Katarzyna Zawadzka]
Grażyna Łobaszewska [fot. archiwum artysty]
Grażyna Łobaszewska [fot. archiwum artysty]
Radio Opole zaprasza opolan na koncert z okazji jubileuszu 65-lecia naszej rozgłośni. Na scenie plenerowej przed budynkiem radia wystąpią dziś między innymi: Grażyna Łobaszewska i zespół Ajagore. Dla publiczności zagrają także Krzysztof Puma Piasecki i Józef Skrzek. Artyści nagrali niedawno w Studiu M naszej rozgłośni płytę pt. "Stories".
- To muzyka wykwintna na swój sposób, dojrzała i romantyczna - mówi o nowej płycie Józef Skrzek. - Utwory są różne: wspólnie stworzone z Krzysztofem Pumą Piaseckim, są moje takie, które już kiedyś nagrywałem, jak byłem tu w innych dekadach np. "Pamiętnik Karoliny" (motyw), "Szczęśliwi z miasta N" (motyw), ale zupełnie inaczej się tutaj w aranżu mieszczą. Są także tematy z filmu fabularnego, który niedawno robiłem "Bella Mia". Epilog jest taki organowy - dodaje.

Z okazji 65-lecia radia na scenie wystąpi także zespół Take Style. Wstęp jest wolny.

Początek koncertu dziś o godz. 18:00 przed rozgłośnią Radia Opole na ul. Strzelców Bytomskich 8. Z tego powodu fragment ulicy między Niedziałkowskiego, a Powstańców Śląskich został wyłączony z ruchu.
Józef Skrzek

Kultura i rozrywka

2024-02-23, godz. 13:30 Poznaj inwazyjne gatunki w Polsce. Oprowadzanie po wystawie w MŚO Na rodzinne oprowadzanie po wystawie przyrodniczej zaprasza w sobotę (24.02) Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu. Ekspozycja nosi tytuł 'Obcy wśród nas. Obce… » więcej 2024-02-23, godz. 07:58 Multimedialne prace studentów na wystawie w teatrze [ZDJĘCIA] Studenci Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego pokazują swoje zaliczenia na wystawie multimedialnej w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora. Wystawa nosi tytuł… » więcej 2024-02-22, godz. 19:15 Bezpłatne szkolenia dla wolontariuszy i członków organizacji pozarządowych Do udziału w bezpłatnych wykładach dotyczących pozyskiwania pieniędzy unijnych, rachunkowości czy prawa, zachęca Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu… » więcej 2024-02-22, godz. 14:00 "Nemezis" Macieja Siembiedy walczy o tytuł Książki Roku 2023 Powieść pt. 'Nemezis', związanego z Opolszczyzną autora, Macieja Siembiedy walczy o tytuł Książki Roku portalu lubimyczytać.pl. To powieść z pogranicza… » więcej 2024-02-22, godz. 12:15 Śpiewanki, czyli Opolskie Granie, po raz pierwszy w Miejscu X Opolskie Granie, zwane też Śpiewankami, po raz pierwszy zawędruje do Miejsca X w Opolu. To wydarzenie, które odbywa się cyklicznie w stolicy regionu już… » więcej 2024-02-22, godz. 10:15 Znane "piosenki ulicy" usłyszymy w Filharmonii Opolskiej Klub Muzyczny Filharmonii Opolskiej proponuje koncert złożony z popularnych piosenek warszawskich, lwowskich i innych znanych bardów. Koncert zatytułowany… » więcej 2024-02-21, godz. 15:14 Sukces aktorki z Nysy. Kamila Urzędowska nagrodzona na 74. Berlinale Wywodząca się z Nysy aktorka - Kamila Urzędowska została doceniona podczas 74. Berlinale. Jurorzy docenili ją za rolę Jagny w 'Chłopach' w reżyserii DK… » więcej 2024-02-21, godz. 15:00 W poczuciu misji czy z realnej potrzeby? Debata o publikacjach w języku niemieckim Niemieckojęzyczne publikacje mniejszości: W poczuciu misji czy z realnej potrzeby? - to temat debaty organizowanej przez Centrum Dokumentacyjno-Wystawiennicze… » więcej 2024-02-21, godz. 13:00 "Mija" - nowa wystawa w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora Wystawa studentek i studentów I roku studiów magisterskich z pracowni multimediów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego towarzyszy najnowszej premierze w… » więcej 2024-02-21, godz. 10:30 Galeria Aneks. Różne spojrzenia na drewno: artysty, leśnika i księdza [ZDJĘCIA] Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu w ramach wydarzenia towarzyszącego wystawie Wojciecha Mandeli 'Po prostu (Przestrzeń)' zaprosiła na spotkanie leśnika… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »