Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-06-07, 11:21 Autor: Agnieszka Stefaniak

Policja rozbiła gang narkotykowy. Zyski grupy szły w miliony [ZDJĘCIA, FILM]

Policja rozbiła gang narkotykowy [fot. Policja]
Policja rozbiła gang narkotykowy [fot. Policja]
Zorganizowaną grupę przestępczą handlującą narkotykami rozbili opolscy policjanci. Zatrzymanych zostało 6 mężczyzn, w tym jeden na gorącym uczynku, zabezpieczono broń z ostrą amunicją oraz ponad 100 tys. złotych w gotówce.
Na trop grupy policjanci wpadli w połowie zeszłego roku. Z materiałów operacyjnych wynikało, że na czarny rynek zaczęła trafiać w dużych ilościach amfetamina i kokaina. Kryminalni wiedzieli również, że przy tak dużych ilościach amfetaminy musi na terenie Opolszczyzny funkcjonować laboratorium tego narkotyku.

W akcji zatrzymania brali udział policjanci z komendy wojewódzkiej przy wsparciu mundurowych z Nysy i Brzegu. Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 24 do 39 lat. Wszyscy są mieszkańcami Opolszczyzny.

- Ostatni, 39-letni członek grupy, wpadł na gorącym uczynku w zasadzkę. Właśnie przemycał z Holandii kokainę. W swoim samochodzie miał ponad 200 gramów tej substancji. To mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego - informuje policja.

Na terenie Olsztyna policjanci zabezpieczyli kilka kilogramów półproduktów do produkcji amfetaminy. W mieszkaniu mężczyzny znaleźli dodatkowo broń palną z ostrą amunicją.
Jak się okazało laboratorium do produkcji narkotyków grupa prowadziła w mieszkaniu 39-letniego mieszkańca powiatu nyskiego. Na miejscu mundurowi zabezpieczyli niemal 100 ml płynnej amfetaminy, z której można wyprodukować kilogram tego narkotyku, oraz blisko 3 kilogramy gotowych do sprzedaży substancji - w tym amfetaminę, kokainę oraz 2CMC.

Łączna wartość zabezpieczonych substancji przekracza 600 tysięcy złotych. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli dodatkowo ponad 100 tysięcy złotych w gotówce.
Policja przekazuje, że członkowie rozbitej grupy mogli wprowadzić na czarny rynek nawet 50 kilogramów amfetaminy.

W wyniku przestępczej działalności zyski grupy sięgnęły nawet 1,5 mln. złotych.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Grozi za to do 8 lat więzienia. 34-letniemu mieszkańcowi powiatu brzeskiego policjanci udowodnili kierowanie grupą. W jego przypadku kara sięga nawet 10 lat więzienia.

- Sprawa ta wciąż ma charakter rozwojowy i pracujący nad nią policjanci nie wykluczają rozszerzenia zarzutów lub dalszych zatrzymań - przekazuje biuro prasowe KWP Opole.
Policja rozbiła gang narkotykowy [fot. Policja]

Wiadomości z regionu

2024-06-24, godz. 19:30 Wandal na cmentarzu w Opolu. Zatruwa drzewa kwasem [INTERWENCJA] Najpierw wywierca dziurę w drzewie, a następnie wstrzykuje do niego toksyczną substancję. Taki mechanizm stosuje nieznany sprawca, który niszczy okazy na… » więcej 2024-06-24, godz. 19:00 Pasieczna w Opolu do remontu. Utrudnienia aż do września Kolejne remonty na opolskiej Pasiece. Od wtorku (25.06) rozpocznie się przebudowa ul. Pasiecznej pomiędzy ulicami Jana Dobrego a Konsularną. W ramach robót… » więcej 2024-06-24, godz. 18:10 Złote algi. Wizja lokalna Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego Sytuacja jest stabilna, a parametry wody w Odrze pod względem złotych alg mają akceptowalny poziom - informuje biuro prasowe Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego… » więcej 2024-06-24, godz. 18:00 Niewidomi będą strzelać z broni laserowej. Integracyjny Piknik Rodzinny w Turawie Zajęcia z hipoterapii, pokaz sprzętu policyjnego i strażackiego, konkursy, gry i zabawy, a nawet strzelanie z broni laserowej - takie atrakcje czekają na uczestników… » więcej 2024-06-24, godz. 17:00 "Chcemy się rozwijać". Inteligentne wioski w gminie Głubczyce Sołectwa Pomorzowice i Grobniki w gminie Głubczyce przystępują do koncepcji inteligentnych wiosek ''Smart Villages''. Uchwałę w tej sprawie samorządowcy… » więcej 2024-06-24, godz. 16:39 Wypadki na opolskich drogach. W Niwnicy lądował LPR Niespokojnie na opolskich drogach. Po południu doszło do kilku groźnych wypadków. » więcej 2024-06-24, godz. 16:00 Poseł Konfederacji obawia się podwyżek za wodę i ścieki. WiK Opole odpowiada - Niedługo mieszkańców całego kraju dotkną drastyczne podwyżki opłat za wodę i ścieki - tak mówił dziś (24.06) konferencji prasowej poseł Konfederacji… » więcej 2024-06-24, godz. 15:30 Dawcy z ujemnymi grupami krwi poszukiwani. Topnieją zapasy w RCKIK w Opolu Topnieją zapasy wszystkich ujemnych grup krwi w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu. Jak informują pracownicy centrum, latem mniej dawców… » więcej 2024-06-24, godz. 15:00 Nowa ścieżka rowerowa pomiędzy Ozimkiem a Nową Schodnią Ścieżka rowerowa pomiędzy wyspą Rehdanz’a w Ozimku a ul. Opolską w Nowej Schodni jest już gotowa. Nowa droga dla jednośladów ma długość prawie 3 … » więcej 2024-06-24, godz. 14:40 „Wszystkie dzieci są już przyjęte”. Nowe miejsca w żłobku w Głuchołazach W Głuchołazach nie ma już oczekujących na przyjęcie do żłobka. Problem rozwiązała przebudowa części budynku przy al. Jana Pawła II. Dotychczas było… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »