Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-06-03, 07:55 Autor: Jakub Biel

Ściganie wróciło na ulice Opola. Na festiwalowym sprincie pojawiło się 30 uczestników

Super Sprint Festiwalowy [fot. materiały organizatora]
Super Sprint Festiwalowy [fot. materiały organizatora]
Super Sprint Festiwalowy [fot. materiały organizatora]
Super Sprint Festiwalowy [fot. materiały organizatora]
Super Sprint Festiwalowy [fot. materiały organizatora]
Super Sprint Festiwalowy [fot. materiały organizatora]
Super Sprint Festiwalowy [fot. materiały organizatora]
Super Sprint Festiwalowy [fot. materiały organizatora]
„Poszły konie po betonie” – kolejny raz w trakcie festiwalowego weekendu padły słowa, które zwykł wypowiadać Stanisław Kozłowski – główny organizator motoryzacyjnej odsłony Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, czyli Rajdu Festiwalowego, który po raz drugi odbył się w formie Super Sprintu Festiwalowego.
- Drugi raz w formie sprintu, ale jesteśmy, ścigamy się. To cieszy - powiedział Stanisław Kozłowski, organizator Super Sprintu Festiwalowego.

- To ważne, że tradycja Rajdu Festiwalowego zapisana. 55 lat to wielki kawał historii. Wystartowało 30 uczestników i tutaj było naprawdę wielkie widowisko. Trafiliśmy na bardzo złe warunki pogodowe i tutaj na tym rondzie działy się ciekawe rzeczy. Niektórzy kierowcy wykazali swoją bezsilność nad opanowaniem samochodu.

Warunki były dość trudne nawet dla profesjonalistów. Wśród uczestników sprintu znalazł się m.in. Paweł Dytko, wielokrotny uczestnik mistrzostw Polski, w tym zwycięzca mistrzostw Polski w samochodowych wyścigach górskich.

- Dziesięć minut przed startem oberwanie chmury, ulewa. Zmienialiśmy na szybko opony, także na szczęście się udało. Takie są właśnie rajdy. To też duża loteria. Trzeba dobrze z oponami trafić i wtedy to pomaga. Techniczna bardzo próba, dużo nawrotów. Nasz samochodzik dał sobie tu fajnie radę. Jeżeli zawody wrócą do wyższej rangi i będą rozgrywane w formie rajdu, z odcinkami, w lesie, to bardzo chętnie bym wrócił z bardziej profesjonalnym samochodem do pełnego ścigania.

Więcej o Super Sprincie Festiwalowym w Reporterskim Obrazie Dnia po godzinie 15:00.
Stanisław Kozłowski
Paweł Dytko

Wiadomości z regionu

2024-06-24, godz. 19:30 Wandal na cmentarzu w Opolu. Zatruwa drzewa kwasem [INTERWENCJA] Najpierw wywierca dziurę w drzewie, a następnie wstrzykuje do niego toksyczną substancję. Taki mechanizm stosuje nieznany sprawca, który niszczy okazy na… » więcej 2024-06-24, godz. 19:00 Pasieczna w Opolu do remontu. Utrudnienia aż do września Kolejne remonty na opolskiej Pasiece. Od wtorku (25.06) rozpocznie się przebudowa ul. Pasiecznej pomiędzy ulicami Jana Dobrego a Konsularną. W ramach robót… » więcej 2024-06-24, godz. 18:10 Złote algi. Wizja lokalna Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego Sytuacja jest stabilna, a parametry wody w Odrze pod względem złotych alg mają akceptowalny poziom - informuje biuro prasowe Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego… » więcej 2024-06-24, godz. 18:00 Niewidomi będą strzelać z broni laserowej. Integracyjny Piknik Rodzinny w Turawie Zajęcia z hipoterapii, pokaz sprzętu policyjnego i strażackiego, konkursy, gry i zabawy, a nawet strzelanie z broni laserowej - takie atrakcje czekają na uczestników… » więcej 2024-06-24, godz. 17:00 "Chcemy się rozwijać". Inteligentne wioski w gminie Głubczyce Sołectwa Pomorzowice i Grobniki w gminie Głubczyce przystępują do koncepcji inteligentnych wiosek ''Smart Villages''. Uchwałę w tej sprawie samorządowcy… » więcej 2024-06-24, godz. 16:39 Wypadki na opolskich drogach. W Niwnicy lądował LPR Niespokojnie na opolskich drogach. Po południu doszło do kilku groźnych wypadków. » więcej 2024-06-24, godz. 16:00 Poseł Konfederacji obawia się podwyżek za wodę i ścieki. WiK Opole odpowiada - Niedługo mieszkańców całego kraju dotkną drastyczne podwyżki opłat za wodę i ścieki - tak mówił dziś (24.06) konferencji prasowej poseł Konfederacji… » więcej 2024-06-24, godz. 15:30 Dawcy z ujemnymi grupami krwi poszukiwani. Topnieją zapasy w RCKIK w Opolu Topnieją zapasy wszystkich ujemnych grup krwi w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu. Jak informują pracownicy centrum, latem mniej dawców… » więcej 2024-06-24, godz. 15:00 Nowa ścieżka rowerowa pomiędzy Ozimkiem a Nową Schodnią Ścieżka rowerowa pomiędzy wyspą Rehdanz’a w Ozimku a ul. Opolską w Nowej Schodni jest już gotowa. Nowa droga dla jednośladów ma długość prawie 3 … » więcej 2024-06-24, godz. 14:40 „Wszystkie dzieci są już przyjęte”. Nowe miejsca w żłobku w Głuchołazach W Głuchołazach nie ma już oczekujących na przyjęcie do żłobka. Problem rozwiązała przebudowa części budynku przy al. Jana Pawła II. Dotychczas było… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »