Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-06-02, 16:15 Autor: Monika Matuszkiewicz

61. KFPP. Tak było na próbach do ostatniego koncertu tegorocznego festiwalu [ZDJĘCIA]

61. KFPP: Próba do koncertu "Zakochani są wśród nas" [fot. Jarosław Madzia]
61. KFPP: Próba do koncertu "Zakochani są wśród nas" [fot. Jarosław Madzia]
61. KFPP: Próba do koncertu "Zakochani są wśród nas" [fot. Adam Dubiński]
61. KFPP: Próba do koncertu "Zakochani są wśród nas" [fot. Adam Dubiński]
61. KFPP: Próba do koncertu "Zakochani są wśród nas" [fot. Adam Dubiński]
61. KFPP: Próba do koncertu "Zakochani są wśród nas" [fot. Adam Dubiński]
Sentymentalnie, nastrojowo, ale też momentami energicznie. Tak zapowiada się dzisiejszy (02.06) ostatni już koncert 61. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Artyści zaśpiewają piosenki Janusza Kondratowicza. Po próbie generalnej zdradzić możemy, że usłyszymy między innymi "Tyle słońca w całym mieście" czy "Trzynastego".
Na deskach opolskiego amfiteatru pojawi się między innymi Ania Rusowicz, która jak podkreśla traktuje Opole jak swój drugi dom.

- Przepiękna piosenka, którą śpiewała Sośnicka - "Jesteś blisko" i "Asfaltowe łąki". Klasyki wspaniałe. Piosenki będą z przytupem, będą sympatyczne, pozytywne. Także reszta artystów przejmuje pałeczkę do nostalgii, sentymentów, a ja po prostu jestem od zadań specjalnych. Po prostu chodzi o to, żeby trochę ożywić, dodać ognia.

Usłyszymy i zobaczmy także Anię Karwan, która zaśpiewa - "Radość najpiękniejszych lat" i "Tin Pan Alley".

- Niezwykle trudne kompozycje, w jeszcze trudniejszych aranżacjach Adama Sztaby, ale tak jak już mówiłam, głęboko wierzę w to, że sprzyja nam dzisiaj bardzo góra, żeby wzmocnić nas wszystkich, nasze talenty, doświadczenia i przede wszystkim pewność siebie, bo po to tutaj jesteśmy, żeby zinterpretować odpowiednio ten koncert.

Koncert "Zakochani są wśród nas" rozpocznie się o godzinie 20:00 i będzie transmitowany w Radiu Opole.
Ania Rusowicz
Ania Karwan

Wiadomości z regionu

2024-06-24, godz. 19:30 Wandal na cmentarzu w Opolu. Zatruwa drzewa kwasem [INTERWENCJA] Najpierw wywierca dziurę w drzewie, a następnie wstrzykuje do niego toksyczną substancję. Taki mechanizm stosuje nieznany sprawca, który niszczy okazy na… » więcej 2024-06-24, godz. 19:00 Pasieczna w Opolu do remontu. Utrudnienia aż do września Kolejne remonty na opolskiej Pasiece. Od wtorku (25.06) rozpocznie się przebudowa ul. Pasiecznej pomiędzy ulicami Jana Dobrego a Konsularną. W ramach robót… » więcej 2024-06-24, godz. 18:10 Złote algi. Wizja lokalna Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego Sytuacja jest stabilna, a parametry wody w Odrze pod względem złotych alg mają akceptowalny poziom - informuje biuro prasowe Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego… » więcej 2024-06-24, godz. 18:00 Niewidomi będą strzelać z broni laserowej. Integracyjny Piknik Rodzinny w Turawie Zajęcia z hipoterapii, pokaz sprzętu policyjnego i strażackiego, konkursy, gry i zabawy, a nawet strzelanie z broni laserowej - takie atrakcje czekają na uczestników… » więcej 2024-06-24, godz. 17:00 "Chcemy się rozwijać". Inteligentne wioski w gminie Głubczyce Sołectwa Pomorzowice i Grobniki w gminie Głubczyce przystępują do koncepcji inteligentnych wiosek ''Smart Villages''. Uchwałę w tej sprawie samorządowcy… » więcej 2024-06-24, godz. 16:39 Wypadki na opolskich drogach. W Niwnicy lądował LPR Niespokojnie na opolskich drogach. Po południu doszło do kilku groźnych wypadków. » więcej 2024-06-24, godz. 16:00 Poseł Konfederacji obawia się podwyżek za wodę i ścieki. WiK Opole odpowiada - Niedługo mieszkańców całego kraju dotkną drastyczne podwyżki opłat za wodę i ścieki - tak mówił dziś (24.06) konferencji prasowej poseł Konfederacji… » więcej 2024-06-24, godz. 15:30 Dawcy z ujemnymi grupami krwi poszukiwani. Topnieją zapasy w RCKIK w Opolu Topnieją zapasy wszystkich ujemnych grup krwi w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu. Jak informują pracownicy centrum, latem mniej dawców… » więcej 2024-06-24, godz. 15:00 Nowa ścieżka rowerowa pomiędzy Ozimkiem a Nową Schodnią Ścieżka rowerowa pomiędzy wyspą Rehdanz’a w Ozimku a ul. Opolską w Nowej Schodni jest już gotowa. Nowa droga dla jednośladów ma długość prawie 3 … » więcej 2024-06-24, godz. 14:40 „Wszystkie dzieci są już przyjęte”. Nowe miejsca w żłobku w Głuchołazach W Głuchołazach nie ma już oczekujących na przyjęcie do żłobka. Problem rozwiązała przebudowa części budynku przy al. Jana Pawła II. Dotychczas było… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »