Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-06-02, 00:37 Autor: Mariusz Majeran

61.KFPP. Kabareton wrócił na festiwal. Z czego lubimy się pośmiać? [ZDJĘCIA]

61.KFPP. Kabareton 2024 [fot. Jarosław Madzia]
61.KFPP. Kabareton 2024 [fot. Jarosław Madzia]
Najpierw wróciły SuperJedynki, po nich Kabareton. Drugą część sobotniego wieczora 61. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu zakończyło spotkanie z kabaretem, które po latach wróciło do programu festiwalu. Każdy z kabaretów miał nowy program i bawił widzów w opolskim amfiteatrze różnymi skeczami obyczajowymi, pokazującymi nasze przywary i... politycznymi.
Z czego śmieją się Polacy? - to pytanie reporter Radia Opole zadał członkom Kabaretu Młodych Panów i Kabaretu Skeczów Męczących.

- Co spotykam się z Polakami to zawsze są radośni, uśmiechnięci. Myślę, że obraz i samopoczucie humoru Polaków jest w dobrej kondycji. Myślę, że lubimy śmiać się z samych siebie, aczkolwiek to przychodzi nam trudniej, więc śmiejemy się z naszych sąsiadów, z naszych przyjaciół i znajomych. Nie dostrzegając w tym krzywym zwierciadle samych siebie. Z tej naszej rzeczywistości, która nas odtacza - mówią kabareciarze.

Także widzowie w amfiteatrze śmiali się z różnych rzeczy.

- Śmiejemy się ze wszystkiego, śmieszy polityka, życie codzienne. Nie wiem na co liczę? Na dobrą zabawę. O naszych ułomnościach. My sami nas śmieszymy. Najbardziej chyba sytuacje życiowe, takie codzienne. Jakieś kawały inteligentne, nie takie płaskie, lepiej obyczajowe.

Kabareciarze podkreślali, że dobrze, iż taki koncert wrócił na festiwal. Bo jeśli chodzi o Opole, to odwiedzają nasze miasto w ramach trasy Opolskiego Kabaretonu regularnie, dwa razy w roku.
Kabaret Młodych Panów i Kabaret Skeczów Męczących
widzowie w amfiteatrze

Wiadomości z regionu

2024-06-24, godz. 19:30 Wandal na cmentarzu w Opolu. Zatruwa drzewa kwasem [INTERWENCJA] Najpierw wywierca dziurę w drzewie, a następnie wstrzykuje do niego toksyczną substancję. Taki mechanizm stosuje nieznany sprawca, który niszczy okazy na… » więcej 2024-06-24, godz. 19:00 Pasieczna w Opolu do remontu. Utrudnienia aż do września Kolejne remonty na opolskiej Pasiece. Od wtorku (25.06) rozpocznie się przebudowa ul. Pasiecznej pomiędzy ulicami Jana Dobrego a Konsularną. W ramach robót… » więcej 2024-06-24, godz. 18:10 Złote algi. Wizja lokalna Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego Sytuacja jest stabilna, a parametry wody w Odrze pod względem złotych alg mają akceptowalny poziom - informuje biuro prasowe Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego… » więcej 2024-06-24, godz. 18:00 Niewidomi będą strzelać z broni laserowej. Integracyjny Piknik Rodzinny w Turawie Zajęcia z hipoterapii, pokaz sprzętu policyjnego i strażackiego, konkursy, gry i zabawy, a nawet strzelanie z broni laserowej - takie atrakcje czekają na uczestników… » więcej 2024-06-24, godz. 17:00 "Chcemy się rozwijać". Inteligentne wioski w gminie Głubczyce Sołectwa Pomorzowice i Grobniki w gminie Głubczyce przystępują do koncepcji inteligentnych wiosek ''Smart Villages''. Uchwałę w tej sprawie samorządowcy… » więcej 2024-06-24, godz. 16:39 Wypadki na opolskich drogach. W Niwnicy lądował LPR Niespokojnie na opolskich drogach. Po południu doszło do kilku groźnych wypadków. » więcej 2024-06-24, godz. 16:00 Poseł Konfederacji obawia się podwyżek za wodę i ścieki. WiK Opole odpowiada - Niedługo mieszkańców całego kraju dotkną drastyczne podwyżki opłat za wodę i ścieki - tak mówił dziś (24.06) konferencji prasowej poseł Konfederacji… » więcej 2024-06-24, godz. 15:30 Dawcy z ujemnymi grupami krwi poszukiwani. Topnieją zapasy w RCKIK w Opolu Topnieją zapasy wszystkich ujemnych grup krwi w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu. Jak informują pracownicy centrum, latem mniej dawców… » więcej 2024-06-24, godz. 15:00 Nowa ścieżka rowerowa pomiędzy Ozimkiem a Nową Schodnią Ścieżka rowerowa pomiędzy wyspą Rehdanz’a w Ozimku a ul. Opolską w Nowej Schodni jest już gotowa. Nowa droga dla jednośladów ma długość prawie 3 … » więcej 2024-06-24, godz. 14:40 „Wszystkie dzieci są już przyjęte”. Nowe miejsca w żłobku w Głuchołazach W Głuchołazach nie ma już oczekujących na przyjęcie do żłobka. Problem rozwiązała przebudowa części budynku przy al. Jana Pawła II. Dotychczas było… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »