Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-05-29, 12:57 Autor: Tomasz Cichoń

Pociągiem na wycieczkę do Gogolina i z powrotem. To promocja regionu i przejazdów regionalnych

Akcja promująca przejazdy POLREGIO oraz miasta i miasteczka Opolszczyzny [fot. Alisa Voytenko]
Akcja promująca przejazdy POLREGIO oraz miasta i miasteczka Opolszczyzny [fot. Alisa Voytenko]
Akcja promująca przejazdy POLREGIO oraz miasta i miasteczka Opolszczyzny [fot. Alisa Voytenko]
Akcja promująca przejazdy POLREGIO oraz miasta i miasteczka Opolszczyzny [fot. Alisa Voytenko]
"Poszła Karolinka do Gogolina", a dzieci, między innymi z Dąbrowy, przyjechały pociągiem, by zwiedzić to urokliwe miasteczko. Poznały historię Karlika i Karolinki, a także wzięły udział w grze terenowej.
Jak mówi Sylwia Jaeschke z POLREGIO, jest to druga edycja cyklu wycieczek z przewodnikiem, która ma celu głównie, regiony naszego województwa i przejazdy koleją regionalną.

Dzieciaki, które wybrały się dziś do Gogolina doceniały zaangażowanie i wiedzę przewodników. Niektórzy mieli też okazję po raz pierwszy w życiu jechać pociągiem. Po wysłuchaniu historii znajomości Karolinki i Karlika, dzieci wzięły udział w grze terenowej.

- Cudze chwalicie, swego nie znacie. Czyżby się sprawdziło? Owszem. Widzę pięknie udekorowane we wzorach opolskich pisanki i mury, i tutaj jakaś piękna filiżanka przy rondzie stoi, także robi to wielkie wrażenie - powiedziała Małgorzata Kownacka-Rusnak, wychowawczyni klasy 3B w szkole podstawowej w Dąbrowie.

Takie wypady są organizowane co środę, mają promować przejazdy regionalne POLREGIO oraz miasta i miasteczka Opolszczyzny.
Akcja promująca przejazdy POLREGIO oraz miasta i miasteczka Opolszczyzny

Wiadomości z regionu

2024-06-17, godz. 19:00 Zbigniew Bomersbach w Radiu Opole o konserwatorze, który ma godzić różne interesy Wojewódzki konserwator musi godzić interes właściciela obiektu zabytkowego z jednej a dziedzictwo czy historię z drugiej strony - powiedział w Radiu Opole… » więcej 2024-06-17, godz. 18:58 Zbili cenę i udało się. W Głogówku nie wzrosną opłaty za śmieci Mieszkańcy gminy Głogówek nie zapłacą więcej za odbiór śmieci. Po kolejnym przetargu na to zadanie utrzymana będzie stawka obowiązująca od 2021 roku… » więcej 2024-06-17, godz. 18:58 To może być burzowa noc. Jest ostrzeżenie IMGW Nowe ostrzeżenie dotyczące możliwości wystąpienia burz z opadami, także gradu wydało dla województwa opolskiego wrocławskie biuro IMGW. Ostrzeżenie dotyczy… » więcej 2024-06-17, godz. 17:52 Wysyłasz pociechę na wakacje? Pamiętaj o "zamówieniu" kontroli autobusu Stan techniczny pojazdu, uprawnienia kierowcy oraz jego stan trzeźwości - to m.in. sprawdzają policjanci podczas kontroli autokarów. » więcej 2024-06-17, godz. 17:17 "Chciałabym wszystko uporządkować". Jest nowa prezes stadniny w Prudniku Anetta Sałacka została prezesem Stadniny Koni Prudnik. Taką propozycję otrzymała od dyrekcji Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Warszawie. Zastąpiła… » więcej 2024-06-17, godz. 16:25 "Ten pies gnił za życia". Wolontariusze TOZ interweniowali w Opolu 90-letni mężczyzna wykopał dół w ogródku i czekał aż jego schorowany pies sam skona. Czworonóg miał gnić żywcem. Wszystko działo się w Opolu. O takim… » więcej 2024-06-17, godz. 15:45 Wypadek na krajowej 45, koło Zimnic Wielkich. 3 osoby poszkodowane [AKTUALIZACJA] Do groźnego wypadku doszło na DK 45 na wysokości Zimnic Wielkich. Zderzyły się tam 3 samochody. » więcej 2024-06-17, godz. 15:35 Nowy DPS w Opolu oficjalnie otwarty Funkcjonalny i w pełni dostosowany do potrzeb osób starszych. Tak prezentuje się nowy Dom Pomocy Społecznej przy ul. Chmielowickiej w Opolu. Blisko setka podopiecznych… » więcej 2024-06-17, godz. 14:51 "Zmiany w szkolnictwie muszą nastąpić". Minister nauki w Opolu [ZDJĘCIA] Rozmowy na temat projektu nowelizacji ustawy o szkolnictwie wyższym, kwestia finansowania badań naukowych i wynagrodzeń pracowników - to główne tematy, jakie… » więcej 2024-06-17, godz. 13:06 Stop "drifterom" w mieście. Akcja w Nysie Miejskich drifterów wzięli pod lupę nysy policjanci. W sobotni wieczór przeprowadzili zmasowaną akcję kontroli aut. Skupili się na tych, które w znaczący… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »