Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-05-29, 07:46 Autor: Katarzyna Zawadzka

61. KFPP: czy festiwalowi artyści boją się deszczu? [ZDJĘCIA]

Deszcz w trakcie próby Kayah przed 61. KFPP [fot. Adam Dubiński]
Deszcz w trakcie próby Kayah przed 61. KFPP [fot. Adam Dubiński]
Jak artyści występujący w amfiteatrze w Opolu radzą sobie z deszczem? To sprawdzaliśmy podczas wieczornych prób do 61. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki.
Michał Bajor w rozmowie z Radiem Opole przyznał, że deszczu boi się ogromnie. - Na innych festiwalach też pada, ale tam są dachy często, a nasz nie ma dachu. Dla mnie deszcz jest tragedią. Jeżeli jest deszcz, od razu mam łzy w oczach i czuję się pogubiony. Wiem, że publiczność, która bardzo chciałaby bić brawo nie może, bo trzyma parasol. Telewidzowie mówią wtedy: a co tak mało tych braw? A widzowie nie klaszczą, bo trzymają w rękach parasolki - dodaje.

W próbach do Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki udział bierze także Marcin Wyrostek. Czy ma swoje sprawdzone sposoby na radzenie sobie z deszczem?
- Wiadomo, że jest to stres, bo woda jest największym wrogiem akordeonu - mówi artysta. - Tam wszystko może się porozklejać. Też niedobra jest wilgotność, co czasami też jest problemem, u nas tego nie ma, ale jak gra się w innych krajach, gdzieś na wyspach, jest duża wilgotność i wtedy instrument pokrywa się dużą warstwą skroplonej wody i możne nawet zacząć rdzewieć - dodaje.

Aby tradycji stało się zadość, podczas wtorkowych wieczornych prób nie obyło się bez deszczu nad amfiteatrem.

Dodajmy, synoptycy zapowiadają pochmurny i deszczowy weekend w Opolu.
Michał Bajor
Marcin Wyrostek

Wiadomości z regionu

2024-06-17, godz. 17:52 Wysyłasz pociechę na wakacje? Pamiętaj o "zamówieniu" kontroli autobusu Stan techniczny pojazdu, uprawnienia kierowcy oraz jego stan trzeźwości - to m.in. sprawdzają policjanci podczas kontroli autokarów. » więcej 2024-06-17, godz. 17:17 "Chciałabym wszystko uporządkować". Jest nowa prezes stadniny w Prudniku Anetta Sałacka została prezesem Stadniny Koni Prudnik. Taką propozycję otrzymała od dyrekcji Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Warszawie. Zastąpiła… » więcej 2024-06-17, godz. 16:25 "Ten pies gnił za życia". Wolontariusze TOZ interweniowali w Opolu 90-letni mężczyzna wykopał dół w ogródku i czekał aż jego schorowany pies sam skona. Czworonóg miał gnić żywcem. Wszystko działo się w Opolu. O takim… » więcej 2024-06-17, godz. 15:45 Wypadek na krajowej 45, koło Zimnic Wielkich. 3 osoby poszkodowane [AKTUALIZACJA] Do groźnego wypadku doszło na DK 45 na wysokości Zimnic Wielkich. Zderzyły się tam 3 samochody. » więcej 2024-06-17, godz. 15:35 Nowy DPS w Opolu oficjalnie otwarty Funkcjonalny i w pełni dostosowany do potrzeb osób starszych. Tak prezentuje się nowy Dom Pomocy Społecznej przy ul. Chmielowickiej w Opolu. Blisko setka podopiecznych… » więcej 2024-06-17, godz. 14:51 "Zmiany w szkolnictwie muszą nastąpić". Minister nauki w Opolu [ZDJĘCIA] Rozmowy na temat projektu nowelizacji ustawy o szkolnictwie wyższym, kwestia finansowania badań naukowych i wynagrodzeń pracowników - to główne tematy, jakie… » więcej 2024-06-17, godz. 13:06 Stop "drifterom" w mieście. Akcja w Nysie Miejskich drifterów wzięli pod lupę nysy policjanci. W sobotni wieczór przeprowadzili zmasowaną akcję kontroli aut. Skupili się na tych, które w znaczący… » więcej 2024-06-17, godz. 12:45 Kierowca-recydywista poszedł na rekord. Na razie nie pojeździ Mandat na 5 tysięcy złotych dostał kierowca, który znacząco przekroczył dozwoloną prędkość w miejscowości Rzepcze, w gminie Głogówek. Mężczyzna… » więcej 2024-06-17, godz. 11:28 Nyscy ratownicy przygotowani do wakacyjnych zajęć. Na wyposażeniu między innymi podwodny dron Ratownicy z nyskiego WOPR działający na tamtejszym akwenie gotowi do sezonu. Już od początku czerwca pełnią 24-godzinne dyżury na stanicy. Uzupełniają… » więcej 2024-06-17, godz. 11:15 Daria Pawlak zastąpi tymczasowo Floriana Cieciora na stanowisku wójta Chrząstowic W gminie Chrząstowice nastąpiła czasowa zmiana na stanowisku wójta. W wyborach samorządowych 7 kwietnia zwyciężył tam Florian Ciecior, jednak 27 kwietnia… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »