Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-05-24, 13:38 Autor: Marzena Śmierciak/Bogusław Kalisz

Burza i ściana deszczu w Opolu i powiecie. 65 interwencji opolskiej straży pożarnej [ZDJĘCIA, FILMY]

Nawałnica w Opolu [fot. Jędrzej Łuczak]
Nawałnica w Opolu [fot. Jędrzej Łuczak]
Nawałnica w Opolu, podtopiony samochód na ul. Wojska Polskiego
Nawałnica w Opolu, podtopiony samochód na ul. Wojska Polskiego
Nawałnica w Opolu, podtopiona ul. Wojska Polskiego [fot. Mario]
Nawałnica w Opolu, podtopiona ul. Wojska Polskiego [fot. Mario]
Nawałnica w Opolu fot. strażacy
Nawałnica w Opolu fot. strażacy
Nawałnica w Opolu fot. strażacy
Nawałnica w Opolu fot. strażacy
Nawałnica w Opolu [fot. Jędrzej Łuczak]
Nawałnica w Opolu [fot. Jędrzej Łuczak]
Nawałnica w Opolu [fot. Jędrzej Łuczak]
Nawałnica w Opolu [fot. Jędrzej Łuczak]
Nawałnica w Opolu [fot. Jędrzej Łuczak]
Nawałnica w Opolu [fot. Jędrzej Łuczak]
Prognozy i ostrzeżenie synoptyków sprawdziły się. Przez stolicę regionu około 13:00 przeszła burza. Strażacy otrzymują wiele zgłoszeń o połamanych konarach drzew czy zalanych parkingach i ulicach.
- 28 zdarzeń zgłoszono opolskim strażakom po burzy i ulewnym deszczu. - Mamy dużo zdarzeń, jeśli chodzi o Opole, a jedno zdarzenie w miejscowości Rzędów, w powiecie opolskim. Głównie to powalone drzewa, 2 uszkodzone pojazdy, jedno na ulicy Kazimierza, drugie na Domańskiego, 9 zalanych posesji i 2 uszkodzone linie (energetyczne - red.) - mówi kpt. Tomasz Piątek z KW PSP w Opolu. To bilans na 13:30. Strażacy jednak otrzymują kolejne zgłoszenia.

Opolski MZK poinformował w mediach społecznościowych o zalanej ul. Wojska Polskiego pod wiaduktem. W związku z tym wprowadzono objazd dla autobusów linii 7, 15 i 25 ulicą Prószkowską. Omijane przystanki to "Niemodlińska-Szkoła" (w obu kierunkach), "Wojska Polskiego - Dworzec Zachodni" (w obu kierunkach) oraz przystanek Wróblewskiego -Szkoła" (w obu kierunkach dla linii 7 i 15). Na liniach 7, 15 i 25 mogą występować opóźnienia.

Otrzymaliśmy też informacje o zablokowanej ul. Partyzanckiej, gdzie nawałnica przewróciła drzewo. Ulica została czasowo zamknięta.

AKTUALIZACJA g. 14:30

Strażacy informują, że do godziny 14:00 odnotowali prawie 50 interwencji. - Najwięcej dotyczyło uszkodzonych drzew, połamanych konarów, podtopione były też posesje - mówi kpt. Łukasz Nowak, rzecznik KW PSP w Opolu. - Odnotowaliśmy 12 zalanych posesji, dwa uszkodzone pojazdy, trzy uszkodzone dachy budynków oraz dwie uszkodzone linie energetyczne - dodaje.

Podczas burzy z gradem szczególnie ucierpiało Zaodrze. Podtopiona i zamknięta dla ruchu została ul. Wojska Polskiego. - Przejezdne są natomiast ulica Prószkowska oraz ul. Krapkowicka. Tam pod wiaduktem jest jeszcze minimalna ilość wody, którą przez cały czas odprowadzają pracujące pompy - mówi Mariusz Chałupnik z MZD.

Strażacy informują, że podczas burzy nikt nie został ranny.

AKTUALIZACJA g. 15:30

Do godziny 15:15 odnotowano 65 zdarzeń związanych z warunkami atmosferycznymi w woj. opolskim (60 w powiecie opolskim, głównie w mieście Opolu i 5 w powiecie krapkowickim). 13 posesji zostało zalanych, odnotowano również 3 uszkodzone pojazdy i 5 uszkodzonych dachów. Nie odnotowano osób poszkodowanych - informują strażacy.
Łukasz Nowak
Mariusz Chałupnik

Wiadomości z regionu

2024-06-17, godz. 19:00 Zbigniew Bomersbach w Radiu Opole o konserwatorze, który ma godzić różne interesy Wojewódzki konserwator musi godzić interes właściciela obiektu zabytkowego z jednej a dziedzictwo czy historię z drugiej strony - powiedział w Radiu Opole… » więcej 2024-06-17, godz. 18:58 Zbili cenę i udało się. W Głogówku nie wzrosną opłaty za śmieci Mieszkańcy gminy Głogówek nie zapłacą więcej za odbiór śmieci. Po kolejnym przetargu na to zadanie utrzymana będzie stawka obowiązująca od 2021 roku… » więcej 2024-06-17, godz. 18:58 To może być burzowa noc. Jest ostrzeżenie IMGW [AKTUALIZACJA] Nowe ostrzeżenie dotyczące możliwości wystąpienia burz z opadami, także gradu wydało dla województwa opolskiego wrocławskie biuro IMGW. Ostrzeżenie dotyczy… » więcej 2024-06-17, godz. 17:52 Wysyłasz pociechę na wakacje? Pamiętaj o "zamówieniu" kontroli autobusu Stan techniczny pojazdu, uprawnienia kierowcy oraz jego stan trzeźwości - to m.in. sprawdzają policjanci podczas kontroli autokarów. » więcej 2024-06-17, godz. 17:17 "Chciałabym wszystko uporządkować". Jest nowa prezes stadniny w Prudniku Anetta Sałacka została prezesem Stadniny Koni Prudnik. Taką propozycję otrzymała od dyrekcji Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Warszawie. Zastąpiła… » więcej 2024-06-17, godz. 16:25 "Ten pies gnił za życia". Wolontariusze TOZ interweniowali w Opolu 90-letni mężczyzna wykopał dół w ogródku i czekał aż jego schorowany pies sam skona. Czworonóg miał gnić żywcem. Wszystko działo się w Opolu. O takim… » więcej 2024-06-17, godz. 15:45 Wypadek na krajowej 45, koło Zimnic Wielkich. 3 osoby poszkodowane [AKTUALIZACJA] Do groźnego wypadku doszło na DK 45 na wysokości Zimnic Wielkich. Zderzyły się tam 3 samochody. » więcej 2024-06-17, godz. 15:35 Nowy DPS w Opolu oficjalnie otwarty Funkcjonalny i w pełni dostosowany do potrzeb osób starszych. Tak prezentuje się nowy Dom Pomocy Społecznej przy ul. Chmielowickiej w Opolu. Blisko setka podopiecznych… » więcej 2024-06-17, godz. 14:51 "Zmiany w szkolnictwie muszą nastąpić". Minister nauki w Opolu [ZDJĘCIA] Rozmowy na temat projektu nowelizacji ustawy o szkolnictwie wyższym, kwestia finansowania badań naukowych i wynagrodzeń pracowników - to główne tematy, jakie… » więcej 2024-06-17, godz. 13:06 Stop "drifterom" w mieście. Akcja w Nysie Miejskich drifterów wzięli pod lupę nysy policjanci. W sobotni wieczór przeprowadzili zmasowaną akcję kontroli aut. Skupili się na tych, które w znaczący… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »