Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-05-11, 21:25 Autor: Jakub Biel

Gwardia Opole pożegnała kapitana. Numer "18" został zastrzeżony i zawisnął pod kopułą Stegu Areny [ZDJĘCIA]

fot. Mario
fot. Mario
fot. Mario
fot. Mario
10 lat, 306 meczów w niebiesko-biało-czerwonych barwach, awans do najwyższej klasy rozgrywkowej, brązowy medal mistrzostw Polski, występy w europejskich pucharach. Po latach spędzony z opaską kapitańską z Opolem żegna się Mateusz Jankowski. W spotkaniu z Grupą Azoty Unią Tarnów popularny "Jankes" poprowadził opolski zespół po raz ostatni.
- Dziękuję za wszystko - powiedział Mateusz Jankowski, kapitan Corotop Gwardii Opole.

- W tym tygodniu płakałem chyba więcej niż przez całe swoje życie. To wzruszało i chwytało za serce. Dziękuję wszystkim, którzy sympatyzują ze mną, którym mogłem dawać poczucie radości przez te 10 lat. Za słowa wsparcia, za to, że dzisiaj tu byli albo bywali. Chłopak z Elbląga przyjechał tutaj i zyskał sobie wielu znajomych, wielu przyjaciół i myślę, że zbudował wspaniały fundament pod dom.

Mateusz Jankowski nie mówi "żegnaj", mówi "do zobaczenia" i jak sam zapowiedział jeszcze nie raz powróci do Opola.

Koszulka z numerem "18", w którym przez ostatnie lata Mateusz Jankowski występował w opolskim zespole została zawieszona pod kopułą hali, a jego numer został zastrzeżony w Corotop Gwardii Opole.

Kapitanowi opolskiego zespołu w imieniu redakcji sportowej dziękujemy za lata pięknych, sportowych emocji.
Mateusz Jankowski

Wiadomości z regionu

2024-05-21, godz. 17:30 Jazdę quadem zakończyli na murze. Byli nietrzeźwi Do tego zdarzenia doszło na polnej drodze w powiecie strzeleckim. Tamtejsza policja została powiadomiona o wypadku dwóch mężczyzn, którzy jechali quadem. » więcej 2024-05-21, godz. 17:30 Przyszli żołnierze uczcili Dzień Kadeta. Uroczystości przed pomnikiem na Górze św. Anny Przed Pomnikiem Czynu Powstańczego na Górze Świętej Anny odbyły się centralne obchody Dnia Kadeta. Uczniowie klas wojskowych z całego kraju oddali hołd… » więcej 2024-05-21, godz. 17:00 Co dalej z niedokończoną budową w centrum Kluczborka? Magistrat wystąpił na drogę sądową Na drogę sądową wystąpiła gmina Kluczbork przeciwko właścicielom niedokończonego od wielu lat budynku przy ulicy Ściegiennego w centrum miasta. » więcej 2024-05-21, godz. 16:00 Opolscy policjanci na hybrydowym kursie podoficerskim. To szansa na awans Pilotażowy kurs podoficerski rozpoczęło w Opolu 24 policjantów. Organizatorem jest Szkoła Policji w Katowicach, ale swój udział w tej inicjatywie ma Komenda… » więcej 2024-05-21, godz. 15:15 Ponad 400 pracowników walcowni w Zawadzkiem może stracić pracę. "Nikt tego się nie spodziewał" Ponad 400 pracowników Walcowni Rur Andrzej w Zawadzkiem może stracić pracę. Zarząd spółki Alchemia S.A. podjął decyzję w sprawie rozpoczęcia procesu… » więcej 2024-05-21, godz. 15:15 "Nie ma dzieci w Opolu, które jej nie znają". Mucha Odpaducha świętuje 9. urodziny Znają ją mali i duzi opolanie. Opolska Mucha Odpaducha świętuje 9. urodziny. Z tej okazji w Miejskim Centrum Wspomagania Edukacji w Opolu przygotowano dla… » więcej 2024-05-21, godz. 15:07 Ćwiczenia służb w opolskim WiK-u. Scenariusz zakładał rozszczelnienie zbiornika ze żrącą substancją [ZDJĘCIA] Dwaj napastnicy wtargnęli do oczyszczalni ścieków w Opolu i doprowadzili do rozszczelnienia zbiornika z bardzo żrącą substancją. To mogło doprowadzić… » więcej 2024-05-21, godz. 15:00 Nyski radny sprzeciwia się budowie spalarni odpadów. Chce referendum i debaty Powraca temat nyskiej spalarni odpadów. Sławomir Siwy, radny miejski z klubu Pozytywni, w petycji do władz miasta proponuje ulokowanie inwestycji poza miastem… » więcej 2024-05-21, godz. 12:45 Oddział neurologiczny szpitala w Kędzierzynie-Koźlu odwieszony. Trwa szukanie lekarzy Oddział neurologiczny z pododdziałem udarowym w kędzierzyńsko-kozielskim szpitalu został częściowo odwieszony. Dyrekcja placówki informuje, że na razie… » więcej 2024-05-21, godz. 12:30 Festiwal piosenki w Opolu na liście światowego dziedzictwa kulturowego? Festiwal piosenki w Opolu ma szansę trafić na listę UNESCO. Z inicjatywą o wpisanie Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu na listę krajowego, a następnie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »